A3Ch Bosorka Lerbynn

 

DýDý 1

*2. 2. 2014

Bosorka Lerbynn je moje vysněný zvířátko... Kraťandu jsem měla vyhlídnutou už tuze dlouho a že je k tomu Dýdynka ještě plesnivá, to je jenom bonus navíc!

Příliš mě nebaví hrabat se v liniích a rodokmenech. Chtěla jsem hravé, dobře motivovatelné štěndo a to i babička Máří i maminka Ailee splňovaly.

V plánu je agility kariéra cinknutá poslušností a na starý kolena dogdancing!

A1 1 a 2, 3

A2 1, 2 a 3, 4, 5

A3 1, 2, 3; 4, 5, 6; 7, 8 ,9


Po "výcviku" dvou foxlů lovím bradu po zemi při čemkoliv, co s Dýdynkou děláme. Někdy jsem překvapená příjemně, někdy míň, ale překvapená vždycky.

Dýdynka a její vášně

To je překvapení číslo jedna - pes nemusí ulítávat do mrtva na ničem! Plesnivka dává při cvičení přednost granulím před hračkou, ale už to, že cvičí za GRANULE, je podle mě super! Snažím se spoustu věcí vyšejpit (chápej shaping = tvarování:o) a klikání vydrží libovolně dlouho. Je velmi citlivá na zbytečný opakování, kterým se nikam neubíráme - to to obvykle zabalí a jde se projít na tak metrový kolečko, čímž mi dá jasně najevo, že jí otravuju. Radostně a rychle lítá za tenisákem a nepohrdne ani jinýma házecíma hračkama. Není žádný pako a tak se přetahuje s grácií, ale přetahuje a jsem na to pyšná!

DýDynka a Smečka

Kde bysme byli bez Smečky? Takže i Dýdynka chodí cvičit. Kvůli Matesovi je to dost děravá docházka, ale i přes to máme za sebou štěněčí kurz. A dobrý. Psů se nebojí a i v rušivým prostředí se soustředí.

DýDynka a vodítko

Ve městě se pohybuje výhradně na vodítku. Drobně pase/loví holuby, i ty co jsou za silnicí:o)! Konečně dostala svojí vlastní flexinku:o). Mimo dosah silnic se může pohybovat offline s úplnou jistotou, že nic nezpůsobí. Je to poklad:o)!

DýDynka a psí sporty

Po šílených foxlech postrádám drive, ale to neznamená, že Dýdynka je leklá ryba. Naopak. S drivem má v těle i control a já jsem jenom překvapená, že to lze:o). Běhá rychle a elegantně a na jaře jí tuze zajímal coursingový střapeček, takže na podzim si už dá nějakou tu kratší dráhu. Když jí to půjde, pro licenci si doběhne určitě. Náš hlavní zájem je ale agility. Zatím miluje tunely a když jsem si přestala myslet, že je to Bubíš, začala i krásně a rychle točit kolem bočnic! Budeme se muset vyšplhat na large, tak doufám, že to nepokoním:o). Pro naše domácí osazenstvo je samozřejmostí nějaká poslušnost a myslím, že by mohla být i BH pes. Nemluvě o stopách. To mě překvapilo, jak moc je trpělivá a ve čverečcích čmuchá a vyhledává granule. Nemám na stopy moc čas, ale babička Máří má i IPO stopu 2, tak se časem uvidí. Těším se na dogdancingový zkoušky, protože ty jedničkový jsou báječnej test, jak se se psem pracuje při trémě:o). Koneckonců Pindruše už couvá a točí se kolem svý osy:o)!

Dýdynka a já

Je krásná. Krásná a snová. Mazlivá a kontaktní, ovladatelná. Je skvělá!

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek