Zkoušky NKÚ V., Kladno

1. běh: 1.V/10; 2. běh: DISK; Katka Lerlová

Kraťanda zářila. Zato já se málem po...

Hned, jak jsem zkoušky zaplatila, se mi v žaludku usadil nervózní šutr a pěkně s gustem si tam seděl.  Takovej Artýskův šutr, kdy jedete někam na veřejnost a nevíte, co bude. Možná to bude dobrý, nebo to taky bude masakr. Od Dýdunky bych takovej pocit nečekala, ale byl tam. Poslední zápis v výkonostňáku máme z dubna.

V pátek jsme vyrazili celá marškumpačka směr Kladno. Z Liberce je to dojezdovka na bobek, ale my tam předávali babičkám Matýska, takže jsme to spojili.

Najít halu přes rozkopanou ulici byl trochu oříšek, ale nakonec jsme se našli.

Obsazenost kategorie LA3 nebyla nijak konkurenční. Jen10 psů, ale my jsme si sami sobě konkurencí, takže i kdyby tam bylo psů milio, bylo by mi to jedno. Snad samý bordelky nebo možná nějaký tralaláci, kdo to má poznat, že? A jedna BOTka.

Katka postavila parkury krásný, pro můj autobus úplně parádní.

1. běh

Začátek byl dost technickej s těžkým náběhem do slalomu, tak jsem se bála, že tam hned kraťandu utluču tlakem na točení nebo netočení nebo co. Pak točená kladina, kterou madam už 8 měsíců neviděla, ale všude mezi tím krásný vzdušný parkur, který kraťanda nekazí.

Na start jsem jí dovedla lehounce nervozní, ale zatím nám funguje novej happy-trik, takže jsem jí pomohla se z nervózky dostat. Kdyby na startu nebyla pitomá časomíta s debilníma podstavcema, startovala bych z ruky. Takhle jsem si Dýdunku odložila před první překážkou, a než jsem došla k druhý, spadl ze mě tak velikej stres, že mi asi půl vteřiny bylo do breku. Pak už nebyl čas. Kraťanda nasadila svoje tempíčko, ani ukontrolovanej začátek s těžkým slalomem jí nerozbil, a pak už bylo všechno jenom lepší.

Doběhly jsme jako jediný čistý, ze dvou doběhnuvších týmů. Takhle my ty zkoušky totiž sbíráme, přes padlé konkurenty:o))). Ale na to se historie neptá, ne?:o)))

2. běh

Pes zůstala šťastná a to tak, že přelítla houpajdu jako kosmonaut a povel tunel se vydala do toho vzdálenějšího, kterej by mě ani ve snu nenapadl, že by mohla trefit. Takže takovej hezkej DISK, kterýho jsem si všimla jen já a slečna rozhodčí:o). Kraťanda to dovalila s ne moc hezkýma zónama na točený kladině (byla v parkuru dvakrát!:o) přes ultrarychlej slalom do cíle. A zůstala šťastná.

Venku zabila PETláhev a šli jsme se venčit v plný polní.

Vytáhla jsem do haly i Gamorče. Jednak kvůli měření (65,5cm) a jednak kvůli vyzkoušení si cvičení v rušným prostředí. A teda jako Gamušák úplně v pohodě ze mě nespustila oči, zkusila se prorvat bočnicí a řvoucí A1 psi okolo jí vůbec nazajímali.

Dostali jsme medajli, Fidorku a tyčku pro psa, což teda musím říct, že jsem se nechala rozmazlit cenama od Kačky Pospíšilový a jejíma závodama a tohle mi přišlo málo, ale co. Pro ceny a medajle nejezdíme, takže vlastně ceny dobrý. Nejvíc nejlepší je, ze moje plesnivá princezna je zase spokojená!!!

Komentáře  

 
0 # udeqenaca 2022-01-28 16:00
http://slkjfdf.net/ - Iobabdua Yuyituo ggt.ynco.foxtro tlik.cz.zrc.ld http://slkjfdf.net/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek