Ostatní

V podsekci Ostatní najdete všechno, co nejsou závody nebo zkoušky a vlastně nás to baví víc:o))).

Jirkov a frisbíííčko

Začaly nám prázdniny!!! Mně se doufám o nějakej ten pátek protáhnou:o).

 

 

Basic kurz s Bubu

Kurz první 30. 4. 2009

Na první kurz jsem se trochu bála, protože Bubu vypadala zatím ze psů spíš vystrašená. Jenže jsem se nestačila divit, jak moc v klidu to nakonec zvládla. Na konci se dokonce i zapojila do hraní si se staršími a většími psy! Začínali jsme s chůzí u nohy a povelu "ke mně" a "sedni" a nejvíc ze všeho je to parodie na povely, ale na tříměsíční štěně to taky nebylo úplně nejhorší:o))). Důležitý je, že to mě i psíka moc bavilo a těšíme se na další čtvrtek!!!

 Obrazek

všimněte si opravdu profi obojku i vodítka:o)))

 Druhý kurz 7. 5. 2009

Bubáček je už mezi pejsky jako doma a troufá si na hru s každým, kdo je po ruce, i když samozřejmě nejoblíbenější jsou její váhové nebo věkové kategorie (popř. obojí:o). Na hraní si našla slečnu westíka Máju a na honičky se jí osvědčily holky Lilli s Dorotkou. Já si užívám, že nemusím psa nijak intenzívně hlídat, protože se neserve (pozor, důležité je napsat zatím:o).

Obrazek

Je to miminko a tak jsem pro ní nejzajímavější tvor na světě já a kdykoliv zavolám, tak nadšeně přiběhne, div že se neužene:o). Trénovali jsme chůzi u nohy a povel "sedni". To ťapkání u nohy je docela potíž, protože psík je spíš vláčen, ale sedni je už úplně naše. Bubáček vydržela sedět moc hezky a nijak neměla touhu vstávat.

 Obrazek

Nakonec mi to celý přišlo jako trápení neviňátka a musela jsem se hodně přesvědčovat, že je to moc důležitý cepovat draka hned od začátku. Nechci se dostat znovu tam, kde jsem začala s Artýskem. Na druhou stranu úplně rozumím všem, kteří přijdou na Smečku až s nějakým problémem. Když totiž "můj pes nic nedělá", tak nikoho nenutí cokoliv pracovat se psem. A cepovat takovýho sladkýho tvorečka je opravdu pakárna:o)!

Na fotky se podívejte zde...

Na třetí a čtvrtou Smečku jsme nedošly, protože prostě musím pracovat a tentokrát mě povinnosti odvedly do Holndska. Hodlám to Bubu tisícinásobně vynahradit a ve Stráži nám ani nebudou moct přijít na jméno:o))).

Vnutili jsme se na nedělní kurz začátečníků - jenom na vyběhání. Je to tam samej ridgeback a retrívr a hromada štěňat, který se větší než je Bubu teď už narodili:o))). Bubáček chvilku vypadala jako že jí šlak trefí, ale nakonec se po foxličím začala okusovat se všemi psíky a užívala si hraní si z jiné dimenze:o). Když se pak šlo cvičit, usnula pod židličkou jako noha a mohla jsem odcházet a přicházet a s ní to ani nehnulo:o))). Ve čtvrtek už zase půjdeme v našem čase do kurzíku pro malý hafíky. 

Obrazek

Pátý kurz 28. 5. 2009

Obrazek

Počasí je pěkná mrcha a tentokrát nás na hřišti potkaly dokonce kroupy! Alternativně jsme se šli schovat do lesa a trénovali chůzi u nohy v zajímavém prostředí, což les bezesporu je. Bubáček konečně táhla kousek dopředu a neměla jsem ji jako kačera na provázku. Zkoušeli jsme sranda hru - schování se páníčka a psíku hledej. Bubáček si to napálila rovnou ke mně a radostně si kňoukla, že mě za tím kamenem našla:o). Umí krásně sedět a je to klidnej pejsek - proti Artýskovi úplná zakmenělina:o))). 

Na fotky se podívejte zde...

Šestý kurz 4. 6. 2009

Ve škole jsme pořádali soutěž Syner školám a zabralo nám to celý den. Bubíška jsem upíchla k Pavlíně. Celej den si hrála s Uragánkem a měla spoustu pohybu. Artýsek se už k Pavlínům nevešel (kupodivu - byl by tam jenom sedmý pes!) a čekal doma. Uhnala jsem na jedno venčení Marušku, ale jinak byl velkej psík sám. Doma jsem nevydržela s nervama a došla jsem na Smečku s velkým a malou nechala ještě chvíli ve Stráži. Artýsek nápor nových pejsků příliš nezvládl a kdákal jako pominutej. Navíc ne všichni tam jsou štěňátka a zrovna ti dříve narození jsou všichni kluci. Na Basicu bývá dlouhý vyběhání psíků, takže Artýs kdákal dlouho:o). Znova jsme prošli terorií obratů na místě a nejvíc ze všeho cvičili trpělivost. Artýsek velmi rychle objevil obě foxličky a nejdraději byl s nima. Zdrhla jsem chvilku dřív a vyzvedla Bubu a konečně celá smečka jsme se vydali domů. 

Obrazek

Fotky ze speciálního kurzíku zde...

Osmý basic kurz 18. 6. 2009 

Obrazek

Bubáček už nemá ani bolavou nožičku ani není odložená u Pavlínů, takže nám nic nebránilo vyrazit trénovat. Chytli jsme akorát vycházkovou hodinu a nakonec to bylo moc hezký. S Artýskem tyhle vycházky nemám moc ráda, neboť psík se na srnčí stopou provoněných loukách chová hodinu v kuse jako hovado a musím na to být opravdu psychicky řádně připravená. Ovšem Bubíšek je zatím miminko a nejvíc ze všeho by se batolila kousek ode mě a honila motýlky, případně prudila jiného psíka. Celkem v klidu jsme obešli obvyklou trasu, zkoušeli povel lehni a zdárně zvládali povel sedni. Bubák byla po výkonu řádně unavená a ještě v autě usnula jako noha:o). Na fotce je s bíglím kámošem, více fotek zde...
   

Psí sporty v hale Vysoká

První sporty 30. 11. byly ve znamení poznávání novýho prostředí. Byla to pro Artýska děsná darda neboť musel být v jednom okamžiku všude a všechno očůrávat a očuchávat a při tom se rvát s jinými pejsky... Těsně před námi končí koně a hala by i bez toho voněla úplně jinak než kdy můj psík cítil. Začali jsme pozvolna, jenom klasicky skočky v různých kombinacích. Udržet Artýskovu pozornost se ovšem většinu času jevilo jako naprosto marná snaha. Ale světlý chvíle měl...když jsem našla čísi míček a odlákávala ho na něj. Na to že má být psík "nahatý" je obojek a košík až moc:o))). V hale je trochu šero, takže fotky možná budou nebo nebudou...:o))). 

 

Zimní vycházky

Absolvovali jsme první výchovnou procházku. Sešli jsme se u Severočeského muzea a vyrazili. Artýsek je sice první v řadě, aby tolik neřval (psi před ním jsou strašněj hec), ale absolutně mu to nezabránilo oznamovat celému liberci, že jde. OVŠEM kupodivu se dneska uklidnil už za třičtvrtě! hodinky a pak už vyšlapoval celkem v pohodě. Přijďte se podívat! Určitě nás potkáte někde kolem muzea každý úterý od pěti:o).

 

Strana 6 z 6

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek