Články do časopisu Agility

Pátá

 

Artýsek se opět projevil jako opravdická osobnost a doufejme, že úplně naposledy mě (opravdu pomalu chápající) přesvědčil, že bude dělat všechno na světě kromě agility. Pravděpodobně proto, aby mě uchránil od kritiky mého vedení jeho maličkosti po parkuru nebo dokonce absence zpracování zón. On je to takovej ohleduplnej pejsek.

 

Čtvrtá

O našem společném soužití a trénování mám několikero teorií. Jedna z nich je ta, že idiot je pes. No já vím, teď to není obzvlášť moderní říkat takový věci, za všechno přece může vždycky psovod… Tudíž jsem se pod nátlakem odborné literatury plynule přesunula k teorii číslo dvě, a to, že idiot jsem já. Uvědomění si této skutečnosti bylo poněkud bolestné, ale bylo potřeba ho přijmout. Sice to do jisté míry považuji za diskriminaci psovoda, ale budiž… 

 

Třetí

Třetí -  Seminář u Silvie Trkman

Na naše komando na intenzivce u Silvie Trkman ve Slovinsku nejde zapomenout. Tři foxlové, kteří se na společném pokoji po večerech různě bitkařili a jejich dvě paničky, jsou výrazná parta (a to jsem Artýska nechala doma…). My jsme ovšem to vrytí do paměti nechtěly nechat náhodě. Začalo to Pavlíninými alternativními hračkami. Někteří psi mají na světě nejraději třeba plyšáky.

 

 

Druhá

Druhá - Dvojzkoušky v Krupce

Už kdysi dávno jsem vypracovala teorii o tom, že jsem v minulým životě byla pravděpodobně brutální vrah malinkých bezbranných pejsků a teď se mi to všechno vrací ve vlastnictví dvou potrhlých foxteriérů.

 

První

Pane bože, co já tu vlastně dělám?

Ráno jsem musela vstávat příšerně brzo. Psík se normálně vydrží válet v pelíšku (rozuměj – u mě v posteli) klidně i do deseti, ale teď okamžitě poznal, že se něco děje a jelikož on nesmí chybět nikdy u ničeho, postavil se ke dveřím a jal se skučet. To mi klidu k balení věcí, který bych možná mohla potřebovat, nepřidalo. Ke kamarádce do auta jsem naskočila úplně vyřízená s patnáctiminutovým zpožděním. Arturek stále skučel.

 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek