Třetí

Třetí -  Seminář u Silvie Trkman

Na naše komando na intenzivce u Silvie Trkman ve Slovinsku nejde zapomenout. Tři foxlové, kteří se na společném pokoji po večerech různě bitkařili a jejich dvě paničky, jsou výrazná parta (a to jsem Artýska nechala doma…). My jsme ovšem to vrytí do paměti nechtěly nechat náhodě. Začalo to Pavlíninými alternativními hračkami. Někteří psi mají na světě nejraději třeba plyšáky.

 

 

To je pochopitelný. Artýsek plyšáky miluje. Samou láskou mu vydrží něco mezi třema až pěti minutama, potom už jenom sbírám výplň, případně hledám pískátko, aby ho nesežral. Marně. Jednou, až mu sáhnu na břicho, tak pískne a Bubu ho zakousne. Ale zpátky k plyšákům. Někteří psi vám tohle ovšem nespolknou a potřebujou věrohodnější hračku. Dokonce ještě věrohodnější než věrohodnou. Tak zvanou hračku opravdivou. Exživou. Pavlína si přivezla opravdickou kůži z opravdickýho exkrálíka. Už na to se některé ze spolukurzovnic koukaly se zvednutým obočím. V Belgii, Holandsku nebo Francii evidentně používají sofistikovanější odměny:o). Jenomže ročního foxteriéra těžko udržet pět dní soustředěného, a tak kůže přestávala pomalu ale jistě stačit. Jenomže to se dalo čekat a Pavlína je vždy připravena. Vytáhla nohu. Ale ne jen tak ledajakou. Nohu s kopýtkem. 20cm kosti s trochou kůže zakončenou kopýtkem. [Noga s kožu], vydechla Silvie. Nesáhla si. Ovšem Uriška to nastartovalo k dalším netušeným výkonům na slalomu a zonách a skokových sekvencích. Neskutečný. Nevidět to, neuvěřím:o). Jsem si jistá, že tohle už by bylo dostačující na nezapomenutelný zážitek, jenomže Urišek je foxl a měl v záloze ještě jeden trumf. Silviin pozemek je obrovskej a bydlí na něm myši. Udělaly si tam pár dírek a Silvie je úzkostlivě hlídala, aby jí nezničily hřiště a psi si tam neublížili. Urišek o nich taky věděl a vy byste měli vědět, že všechny myši na světě, včetně jejich děr, jsou právě Uriškovo. Takže po jednom CIK dolétl těsně vedle bočnice a nosem to zaryl rovnou do nejbližší díry. Silvie zareagovala rychle a instinktivně - díru zašlápla… I Uriš nechal promluvit svůj instinkt. Zakousl Silviinu botu a evidentně se začal těšit, jak si zacupuje. V ten okamžik se vše dělo ráz na ráz. Pavlína letěla po Uriškovi, jedna z našich spřátelených účastnic upadla smíchy na zem a ostatním spadla čelist někam ke kolenům. Silvie vyvalila oči a zalapala po dechu. Já to s ledovým klidem natáčela:o))).

Silvii se nic nestalo a Urišek dostal nový mezinárodní jméno - Shoedog. Jako dalšího psa si pořiďte borderku, má úctu a nežere mistryně světa!

Komentáře  

 
0 # aloboagacekad 2022-07-18 03:56
http://slkjfdf.net/ - Pehopuy Apaxwieqe oiw.adty.foxtro tlik.cz.sgo.on http://slkjfdf.net/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek