6. úkoly

     Tak a máme tu váš poslední domácí úkol. Ještě tři týdny a tahle skupina končí. Doufala jsem, že v létě otevřu skupinu pouze pro opakovače, ale už to fakt nejde, nemluvě o tom, že natáčím DVD o sbíhaných zonách. Takže další Foundations začnou v říjnu. Ale jste vítaní v Handling class!

  1. sekvence


         Zkontrolujeme jak na tom jste s odložením. Obvykle ho trénuju úplně mimo agility, dokud nemám stroprocentní jistotu - u toho házím hračku, nechávám lítat jiný psy, různě pobíhám atd. - no a pak je čas od času užiju i v agility: tak v deseti procentech případů, abych si je nerozbila:o). V této sekvenci odložení potřebujete. Odložte psa ve vhodném úhlu vzhledem ke druhé překážce. Sami si vyberte, jak to odukazujete.

  1. front, rear and blind crosses: ptali jste se kmě na křížení, takže tady máte video, který ukazuje různé křížení na stejné sekvenci. Normálně nejdřív dělám jenom FC (protože psa na sekvencí nejdřív jenom stahuju k sobě) + BC u tunelů a slalomu, potom přidávám RC u tunelu a slalomu, potom BC a nakonec RC na skočkách. Takže zkuste RC do tunelu a když to půjde dobře, zkuste to na skočce. Pokud budete chtít, můžete to zkusit i s BC. Obyčejně volím křížení podle situace: pro stažení používám FC nebo, pokud se tam nemůžu dostat včas, RC na skočkách. Při dlouhých rovných skocích volím BC nebo RC, v případě, že tam nejsem včas. Na závodech nejčastějí dělám FC, potom BC a možná tak jeden RC každej pátej běh. Jo, nejsem jejich velkej fanda, ale pes by je znát měl, protože někdy nemusí být jiná možnost.


          Tyhle sekvence můžete klidně běhat jenom na FC, ukázala jsem je s BC a RC, ale dělejte si to jak chcete.

  1. pošlete stadium vašich zon, houpačky a multiotočky, abysme tomu mohli dát směr, i když skupina skončí.

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek