0. úkoly

  1. experimentujte s různými hračkami a různými typy her - najděte oblíbenou hru
  2. zjistěte, při jaké situaci pes běží jako šílenej a tu situaci pojmenujte
  3. houpačkové triky - položte target určený pro packy na šuplík nebo dveře a pak vybírejte silnější a silnější dotyky. Cíl je, aby pes zatlačil dveře nebo šuplík opravdu silou, aby se naučil kontrolovat pohyb pod nohama a zjistil, že prásknutí není problém
  4. CIK/CAP - vyklikejte psovi obcházení tyčky. Pokud nabízí oba směry, klikejte oba, pokud jenom jeden, nevadí, potom ale jednou přestaňte klikat ten jeden směr a chtějte ten durhý. Cvik pojmenujte hned, jakmile získáte plynulé kroužení.
  5. 2on2off - pes stojí zadníma na krabičce, za tu pozici ho odměňte několikrát, protom řekněte vypouštěcí povel a odhoďte ňamku, aby pes muset pozici opustit .Opakujte to tolikrát, že pes nebude potřebovat házení v předstihu, ale opustí po vypouštěcím povelu pozici automaticky. Nepomáhejte psovi řečí těla!
  6. zůstaň s rušením - odložte psa a nechte ho odloženého dokud nedáte vypouštěcí povel. Měli by zůstat, když je míjíte, házíte hračky, máváte rukama. Potom řekněte vypuštěcí povel (někdy, když se pohybujete, jindy když stojíte) a odměňujte nejlépe hračkou.

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek