3. úkoly

          Dobrá, takže dneska začneme s opravdickou sekvencí. Od teď vždycky dostanete nové sekvence a budete je běhat po částech. Začnete s kouskem a budete přidávat víc a víc překážek - tak jak je to na videu. Odměňujte tam, kde já odměňuji a pak zase začněte od 1. Myslím to tak, že celou sekvenci zaběhnete tak na čtvrtý pokus, abyste získali plynulost, ale NEběhejte celé sekvence pořád dokola! Ty menší části můžete dát víckrát, ale celou sekvenci jenom jednou nebo dvakrát. Potom si vymyslete něco jinýho, aby pes neběhal pořád to samý dokolečka.

        Nejprve si celou sekvenci projděte bez psa a teprve potom to zkoušejte se psem. Na zapamatování to není lehké! Po každém pokusu si se psem hrajte, nechte ho odpočinout a nastudujte si další sekvenci a teprve pak to zkuste znova.

            Pořád pracujte na multitočkách a vysílání (z lekce 1 a 2), slalomu a zonovkách. Ještě se k tomu vrátíme!

  1. začínáme s rovinkami: po všem tom CIK/CAP nastal čas začít s rovinkami a rovnými skoky. Ze skoček postavte rovinku (2 nebo 3) a na začátek a konec ohnutý tunel (pokud nemáte dva, stačí jeden). Začněte s CIK/CAP a tunel, CIK/CAP a tunel, potom rovně přes první skočkua  CIK/CAP na druhý skočce. U toho zústaňte aspoň týden nebo tak nějak. Potom zkuste dva rovný skoky a zase CIK/CAP a tak pokračujte dál a dál.To na obrázku není sekvence, jenom možnost, jak můžete hrát pingpong:o))).

       Ujistěte se, že pes skáče jinak, když velíte HOP nebo když velíte CIK/CAP povel. Odrážecí místo musí být jinde pro tyhle dva různé skoky. Výšku překážek nastavte na vaši aktuální CIK/CAP výšku.
 
  1. sekvence: začněte s CIK na 1, utíkejte na FC mezi 2 a 3, chtějte CAP na dvojce na straně, kde pes přistane, UTÍKEJTE na CIK na 5 (dlouhý skok na 4), další CAP na 6 aukončete to CIKem na 8. Odměňujte směrem k 9.

 

  1. hry s houpačkou: pokud jste dělali triky se zavíráním dveří nebo zásuvek, potom můžete začít s  touhle novou hrou. Pokud nemáte houpačku, můžete použít malou laťku s něčím pod ní tak, aby se hýbala, když na ní pes dá nohy. Pokud máte houpačku, podepřete jí z druhé strany tak, aby první strana:o) byla 10 - 15 cm nad zemí a chtějte po psovi, aby jí zaplácnul do země předníma packama. Postupně jí můžete od země pořád víc a víc přizvedávat. Nedávejte jí od začátku moc vysoko. Psi se do ní můžou líp opřít. KLidně dávejte velkou odměnu za velký bouchnutí a časem můžete i přestat odměňovat malé bouchnutí. Odměňujte mimo houpačku. Chcete, aby pes rád z houpačky startoval pryč.

        Zatím pracujte jenom na úkolech 1 a 2 další dva týdny. Jenom jsem vám chtěla ukázat další plán.

2. lekce houpačka + komentář

 p1130745.jpg

Vzala jsem trpaslíka podruhý na houpačku. Z bouchání nebo pohybu rozhodně respekt nemá!!!

 

 

1. a 2. lekce PING PONGu + komentář

p1130736.jpg

První dva pokusy na PING PONGové sekvenci. Bubíšek fajnový a Artýska jsem pro jistotu smazala, protože byl na zabití. Kdybych mohla smazat sebe, udělala bych to taky!

 

3. lekce - sekvence + komentář

dscf3526.jpgSekvence z 2. úkolů a sekvence z 3. úkolů, houpačka

 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek