Úterní odpoledne bez miminka

Míra končí brzo, bylo krásný počasí a psíci z pondělka nevyřáděný...

Na čtvrtou jsem byla objednaná do Ostašova k Báře Samkový. S Bubíšem skokovkujeme a s Pindruší děláme sbíhačky a 2x2. K tomu ale později.

RT Bubíš Gang

Z domova jsem vypadla už v půl druhý, zabalila celou smečku a hurá směr Ještěd. Našla jsem si tam čtyřkilometrovej okruh (Endomondo) a tuze se těšila na procházku. Cestu jsem nezvolila úplně flákací a protrpěla si fakt prudkej kopec dolů (moje kolena teď už raději chodí do kopce, s čímž nesouhlasí plíce, ale kolena prostě bolí víc:o), ale jinak to bylo tuze povedený vycházkování. Artýsek se z vodítka nepodíval, měla jsem ten Ostašov a opravdu se mi nechtělo čekat na mistra Bombastika místo tréninku v lese až se rozhodne vrátit. Navíc netuším, jak daleko jsou silnice a vlakový tratě, takže to měl chlapec jasný. Po klepci, když vyžral koš, najednou seká latinu a krásně reagoval na jakýkoliv moje povely ohledně rychlosti mého sestupu. Holčičky naopak vodítko neviděly celou trasu. Dýdynka pobíhala okolo a Bubíš mi visela za patama - celou cestu. Drobně jsem z toho začala podezřívat Pindruši, neboť náhodně se zapomenuvšího Bubíše mimo moje paty okamžitě terorizuje, což jsem jí tentokrát zatrhávala, ale je to jako hlídat pytel blech:o).

Na týhle fotce je podle mě dole v údolí sníh. Zkoumat jsem to teda ale rozhodně nešla:o)!

Na cvičiště jsem dojela brzo, tak jsem chvíli koukala na ty přede mnou - samozřejmě s borderama a musím říct, že mám pocit, že pořád koukám na to samý. Špatně vedoucí lidi, neskutečně oddaně pracující psi, na ty psy protivní provodi a psi stále makající. Lidi s borderama (aspoň s většinou borderek) nevědí, co mají za parádní materiál, a tak si dovolujou myslet si, že chybujou ti psi a jsou na ně protivní a s jejich prací nespokojení...

Pak šla na řadu Bubíš. Skokovku. Minule jí to šlo obstojně. Ne hezky skákat, ale aspoň respektovat pravidla - to znamená skáču přes skočky, nedrobím krok, jsem odložená před prvním regulátorem, po doskákání si beru hračku atd. Tentokrát odložení téměř nebylo, skočky jsme zase musely přiblížit až na pět stop, protože dělala mezikroky (minule dávala šest a moc hezky), hračku na konci ignorovala... Já nevím. Na vycházce ušla čtyři kilometry pověšená za patama, a pak hodinu odpočívala v bedně. Unavená bejt nemohla. Bez špetky naděje jsem vyndala Dýdynku a ta byla tak skvělá, jak byla Bubíš špatná. Při nácviku 2x2 (jsme na dvou brankách stále spíš za sebou než vedle sebe) byla stoprocentní! Opravdu úplně. Ani jedna chyba. Bára nám branky postupně pomalinku vychylovala a Dýdynka to dávala s přehledem, rychlostí a soustředěním. Většinu času jsem se musela hodně rozvzpomínat, že jsem ji chtěla chválit, protože jsem měla bradu u kolem a nevěřícně jsem zírala. Pak zase Bubíš na řadě pěti skoček. Stejně blbě jako předtím na dvojskoku. Možná ještě hůř. Jednou se jí podařilo laťky přeskákat jako Maxipsu Fíkovi s pérkama na nohách. Prostě se ze čtyřech odrazila a na čtyři dopadla. Neuvěřitelnej výkon. Chvíli jsme to s ní ještě zkoušely a pak šla do auta. No mám já tohle za potřebí? Nakonec znova Pindruše. Sbíhačky. Nádhera! První dva přeběhy nejistota na položený kladině, a pak už rychlost jako blesk! Vážně tuze rychlý zvířátko:o)!!! V takový rychlosti s dobrou mechanikou pohybu nelze zónu neprošlápnout! Takže Dýduše luxusně zadníma packama dávala zónu s přehledem.

Pindruška moje zlatá. Už jsem to tu někde psala, ale klidně znova: JESTLI JÁ SI JÍ NĚKDE PO CESTĚ ZKU*VIM,...!!!

Komentáře  

 
+1 # Máří Magdaléna 2014-11-10 20:44
Pěkně mi jí vycvič, já Ti pak seženu Pěkného ženicha a pak si vezmu Pěkné štěňátko....... ........
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Háňa, Dupi a Gita 2014-11-06 18:26
Sváťo, to se tak hezky čte, jak chválíš DýDynku a jak vám to jde :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sváťa 2014-11-08 15:46
Ahoj Hani,
pravděpodobně je to superkraťanda! Chystám další článek s ódou na její skvělost:o). Jenom musím donatočit videa a sestříhat je. Nejdřív jsem nevěděla, jestli třeba jenom není úplně obyčejnej pes a jenom mně se zdá po foxlech parádní, ale teď si začínám myslet, že je dobrá i na normálního psa!!! Díky, díky, díky za ní!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Máří Magdaléna 2014-11-10 20:42
Sváťo, Ta se ZKU.VIT nedá !!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek