Gamora RC

A je to tu.

Ta nechuť pouštět se do sbíhaček. Nevím přesně co mám dělat, kdy to mám dělat, co má pes dělat. Navíc kolem mě se používá target. Silvie používá target. Ale já jsem ten systém sbíhaček bez targetu už hezky pochopila. Kdysi. Přesně si pamatuju ten pocit, když jsem začínala s DýDunkou. A je to tu zase. Je to taková blána v mý hlavě, kterou se mi nechce projít.

No, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Target si nechám až jako plán B, když selže plán A. Plán A je jen název akce. Sbíhačky.

Podařilo se mi seskupit všechny pomůcky, který jsem měla na DýDunku a rozjely jsme to. Plus krmítko. Díky Ježíšku.

Nejdřív klasicky běhání po koberci. Tý plesnivý věci jsem měla problém se i dotknout, ale Morčátku to nevadilo ani trochu a běhala po koberci stejně jako po trávě. Takže prkno. Hned to Pavlínino lepší na hřišti. Krásně placatý, vrostlý do trávy. Gamorče moc krásně. Ani jí nenapadne na konci protahovat krok. Prostě radost.

Zkoušela jsem krmítko vs. házení hračky a dokonce i nadhračky (puller). No, krmítko evidentně nevypíná mozek, děrovanej míček už není žádná sláva, i když Gamora za ním běží bezesporu mnohem rychleji, puller jí mozek vystřelí z hlavy. Prozatím v šuplíku s cedulkou NEPOUŽITELNÝ.

Taky jsem zkoušela dát na zónu hadr. Abych to jako líp viděla a že třeba si Gamora uvědomí, kam má šlapat. Uvědomila. Kamkoliv jen ne na ten hadr. Jediný skoky jako kráva. Hadr/target odstraněn. běh zase krásně v normálu.

Tři/čtyři tréninky a jdeme na kladinu. Trochu potíž s koncem/začátkem kladiny, protože je to děsně vysoko ten rantl. Pes by si mohla ukopnout palec. To nechceš.

Problém vyřešen zvednutím kladiny na krabičky. Uvidíme, co na to madam rezatá. Paráda! Nic. Takže jsme oficiálně na kladině a budeme zvedat.

Podle mě ale jen zvedání nestačí. Výška je jen jedno z mnoha kritérií a, i když vypadá nejdůležitěji, psovi je to jedno. Takže hned do začátku točení kolem bočnice, výběhy z tunelu, a rozliška těhle dvou věcí. A když to dá, za odměnu může na kladinu:o))). No já nevím, není to brzo? Uvidíme.

Shrnutí: pes nelítá jak šílená, ale rychlost to má. Info ze starýho Silviina CD, že to máme učit rovnou ve full speed mě lehounce stresuje. Tohle není Gamořino full speed ani omylem. Myslím, že jsme už vychytaly pravidlo, kudyma to teda vede. Po prkně mezi tyčkama. Tyčky nutno měnit za kužely atp. - píšu si.

Set, na kterém se aktuálně pohybujeme. Výška nejdřív FÖRSIKTIG, naposledy BOLMEN

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek