MR teriérů, Mladá Boleslav

Agility open - DISK; zkouška - disk; jumping - 7. místo; Alice Boháčová

 

 

Fuj! To byly parkury přesně takový, abysme se na nich s Bubíšem vymlátily! Rovný, běhavý a rychlý. Náš tým sestávájící se z tlustého a pomalého psovoda a šíleného na rovinkách se nesoustředícího psa musel nutně pohořet. A pohořel...:o)!

Agility open

No začít první parkur rovinkou skočka - krátkej tunel - krátkej tunel je likvidační. Speciálně pro tým bez odložení:o). DISK hned po prvním tunelu. Nevím proč, Bubíš asi hamstla na áčko nebo jsme se moc pokopaly nebo nevím, ale bylo to komické. Pak jsme hned zabloudily a běžely domů.

Zkouška

Povídám Bubíšovi OUT a u toho pustím ruku dolů tak rychle, že by vyřčený OUT nepřesvědčil ani nejzarytějšího milovníka OUTů, taže skočka skočená normálně a DISK.

Jumping open

Paní rozhodčí nás donutila startovní rovinkou sestávající se ze tří skoček Bubíše odložit. Pravda, tvrdit, že Bubíš odležení nemá je lehce zavádějící. Po intenzivním řvaní na sebe navzájem Bubíš na místě zůstane. Sice ne na tom, který jsem původně plánovala, ale někde zůstane a nevystartuje. To se k definici odložení blíží, nicméně odložená Bubíš vždycky totálně rozmontuje první skočku. Totálně. Včetně časomíry. Slovo vždycky přesně říká, jak dopadlo toto odložení:o). Pak ještě jedna lať někde v průběhu a pak odmítačka před tunelem způsobená tlustým pomalým psovodem. Jenomže ostatní týmy byly ještě o něco marnější, takže Bubíš sedmá:o) s trestnýma bodama za čas. Hmmm, hodně drsně nastavenej čas. Ta odmítačka zase tak dlouhá nebyla:o).

No propadák. Mám takový rozporuplný pocity. Parkury od Alice mají jasnej rukopis a nelze čekat překombinovanej parkur plnej OUTů. Mně by se i líbily... S jiným psem:o))). S Bubíšem je to masakr. Potřebujeme mnohem víc techničtějších a zamotaných pasáží. Pak sice často zvoní latě, ale pes se neustále soustředí, protože neloví psovoda. V rovinkách se ze mě stává škodná a Bubíš přecvakává do módu ulovím tě, na překážky kašlu a vyhýbá je. Ale aspoň mě nežere na rozdíl od jiných foxdebilů:o).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek