Intenzivkový víkend - Irča Kochová, Lucka Dostálová

Já to tak neplánuju a ono to vždycky tak nějak vyjde... 

Dostala jsem dávku snad nejmaximálnější agiliťácké odlišnosti, co jsem si dokázala představit. V neděli večer jsem pak v noci čuměla do stropu a promýšlela jsem to ze všech možných úhlů:o))). No prostě opravdická krása (no fakt, bez ironie).

dd3Irča Kochová a její One Mind Dogs. Systém, přesnost, preciznost. Finské CCC. Přesné rozlišování drobností, které třeba z němce dělají záda a naopak:o))). Parkur ale krása veliká a taky Irča paráda. Já sama jsem si ji zasekla na kladině. Nemáme plnou výšku a už jí Pindrušce cpu do sekvencí a to Irča nerozdejchala. Nejdřív by naučila plnou výšku a teprve až pak by jí zařazovala do sekvence. Nad touhle logickou úvahou jsem strávila několik nocí a nakonec si stejně logicky vyvodila, že ne. Byla jsem z toho trochu nervózní, a tak jsem si sekvenci s kladinou vlastně ani moc nevyzkoušela. Houpačku v parkuru Pindruška nedala. Vyzkoušeno a otočka o pár světelných let zpátky na jednoduché zpracování týhle debilní překážky:o))). Jak si někdo může myslet, že nejtěžší je slalom?:o)))

V neděli Lucka Dostálová. Mnohem živelnější pojetí, ale přesto stejný důraz na linii psa. Jen linii jakoby zajišťuje jinak, a přitom podobnými prostředky. To se nedá popsat, to se musí zažít:o). Plesnivka áčko s potížema, takže návratka o pár kroků zpět. Všechno ostaní krásný. Kromě mojí neschopnosti rychle se naučit nový triky při vedení. Stále mi dělá potíže systém "křížení kvůli linii". Moje velmi jednoduchý agility má systém překážka - křížení - překážka. Lucky systém zahrnuje překážka - křížení - křížení - překážka. Nevím, jak líp bych to popsala. Prostě pro zajištění dráhy psa použijete mezi dvěma překážkama dvě křížení - např. čelo, aby pes líp zatočil a pak hned záda, aby se srovnal na následující skočku, jiná taková sranda má dokonce jméno - královská otočka. Podobná věc po postaveném slalomu byla pro mě nepřekonatelná, až mi nakonec kraťanda sdělila, ať si se svou neschopností vytřu cosi, ona nemá zájem!

Nejrozporuplnější tvrzení: Irča - koukej na psa, koukej mu do očí, nesmíš ho spustit z očí; Lucka - co na ní koukáš?! Je krásná, víme, ale nekoukej na ní (možná říkala nehleď na ni:o), důvěřuj jí!

Moje plesnivá kráska se vznáší mezi překážkama a nejvíc ze všeho vypadá vznešeně:o))). 

Obě intenzivkyně jsou nastavený na vyšší level, než který se mi chce byť jen zahlídnout, ale kašlu na to. U obou mi bylo příjemně a o to mě jde. Užívat si zábavu se svým psem a nechtít pokořovat žádný mety. Je to fajn!

dd4

Za nádherný fotky díky Pavlíně a Sebíkovi.

Komentáře  

 
0 # owizita 2022-09-17 01:37
http://slkjfdf.net/ - Ulilekaxt Orbaax iko.jpgl.foxtro tlik.cz.xqk.bo http://slkjfdf.net/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek