Handling aneb Praskne mi škeble!

Hned úvodem je potřeba poukázat na závažný fakt: ANO, můj pohyb obecně není optimální; ANO, je potřeba na tom zapracovat a ANO, je velmi nepravděpodobné, že se tak v nejbližší době stane.

 Teta Pavlína postavila krásnou sekvencičku na protažení nohou a rukou po opravdu dlouhé zimě.

p1

Je až neskutečné, jak moc se vlnovky v různých formách rozlezly do všech parkurů, tudíž tréninkově jich není nikdy dost. Stejně tak jako možností, jak psa tím zvěrstvem protáhnout!

Zkoušela jsem dvě vedení.

1: Pes je odložený před 1, já stojím na odrazové straně 2, na úrovni pravé bočnice (tam, kde není číslo), psa vypouštím na čelo levou rukou, ve správný čas (hihi) velím TAM a levou rukou a svým pohybem tlačím psa s povelem ZA za 3 zleva (tam, kde je číslo 3) a s otočkou, aby mi pes zůstal na levé ruce ho posílám do tunelu.

2: Pes je zase odložený před 1, já stojím asi tak 1,5m od 2 k psovi a 1 zády s otevřeným pravým ramenem, psa vypouštím, velím TAM, stále pravou rukou ho posílám povelem ZA za pravou bočnici 3 (je tam číslo 7) a BCrossem přehazuju psa na levou ruku a posílám do tunelu.

No, popis agility mi moc nejde a na videu to vlastně o moc líp vidět není:o))), ale důležitý je, že s trpaslíkem nám to obojí zabralo stejně času. Což mě dost překvapilo. Nejsem příznivec volání psa na čelo a taky mi nepřipadá vhodný točit psa kolem bočnice o 360stupňů, pokud je jiná možnost, ale jak je vidno, je to jenom můj pocit a nic to nepotvrzuje. Zase dva běhy nejsou úplně průkazný vzorek:o))).

 http://www.stream.cz/uservideo/809422-handling1

Se stříháním a skládáním videa pořád bojuju. Za tohle složení dvou videí děkuju Májjovi, bohužel mně se nepovedlo poslat mu takový dvě videa, kde Bubíšek startuje stejně, takže to vypadá, že je na jednom pozadu, ale není.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek