Křížení pacek, zvedání misky, boční nohy + komentář

Ani jsem nestačila nahrát článek sem a na LOLABULANDu už byla reakce od Silvie na naše cvakání. Musím říct, že se s trpaslíkem klikařsky poněkud flákáme, ale dokud bylo obstojno, chodily jsme ven a zkoušely náběhy do slalomu. Jsme na šesti tyčkách, podlení dvě vychýlený. Náběhy zprava tak 70% a to jsou některý už fakt oříškovský:o))), navíc s obíhačkou tyčky. Zleva nic moc. Bubíšek nedokáže ve svý agility šílenosti správně identifikovat správnou branku na vběhnutí a často vbíhá až do druhý. Co je ale strašlivě pozitivní, že ve slalomu (nebo jak těm pár tyčkám říkat) se už neotáčí za mnou a čeká na hračku na konci!!! To je náš asi největší úspěch ať už jsou náběhy jakýkoliv:o))). 

 

Ale zpátky k Silvii. Úkolů máme tři zadky a klikat bych měla každej den, ale občas bývám dost vynervená a nechce se mi to ventilovat na malým troubíkovi, takže se válíme na gauči a čekáme na zázrak. Tentokrát jsem si na papírek (tréninkový plán:o) napsala křížení pacek, zvedání misky a zvedání bočních nožiček. U křížení je největší potíž vysvětlit Bubíškovi, že je potřeba u toho ležet. Ono vůbec udržet ji v klidu je bžunda veliká. Když už teda nakonec konečně jakž takž leží, tak je vidět, jak je napružená a jenom oduševněle zvedat packu a soustředit se na target je pro ní neskutečně náročný! Přesto se to lepší a pomalu to začíná dávat. Zvedání misky sosákem byl děsnej problém, protože koho by napadlo do něčeho kousat, když se doteď odměňovalo cpát kamkoliv nohy? Nakonec jsme ale vymyslely i tohle a Bubíš tam cpe nohy už jenom občas. No a nakonec zvedání bočních pacek - což se z nějakýho důvodu tváří jako naprostá trivka:o))).

 


 

jáGood evening,
so we have snow in Liberec. Sorry about the quality of video but there is not enough light in these days -- dark is at five o´clock!!!
Most of the time we work on heel positions but we also try this:
crossing legs: the biggest deal is to keep her in down position:o), she offers everything so quickly:o))) but time to time she touches the right paw with the left -- jackpot.
bowl: at first it was very hard to shape her to use anything different then her paws, even now she tries it as the first idea but I held it up and she remembered.
side legs: this was the first time we tried it and it worked:o)))! At first she offered hand stand but she noticed very quickly I didn´t click it. Front paw can´t be seen but she held it high all the time:o))).

 


 

naslovna23Getting there with crosses! Some really nice ones already! She is too cute with that bowl! You’re sometimes a bit late with clicking though. But looks like you can soon add another bowl – try a wider and lower one to make it easier at first. And yes, GREAT side legs already! You can next raise the plank to vertical!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek