Duben 2014

Matějček je už tuze veliké miminko, a tak začeneme dělit články a fotky podle kalendářních měsíců a ne podle Matějovo věku...

Středa 2. 4. 2014

Ve středu chodíme na plavání ve vaně do Studia Beruška. Už název tý instituce mi ježí chlupy na rukou, ale normálně se dětskýho nejmenuje nic:o). Středa je fajnová, protože Míra je dlouho v práci a mně pomáhá, že se o zábavu Matýskovi stará chvíli někdo jinej. I s časovým posunem nám to nakonec vychází, že si Mates před plaváním schrupne a pak se může v plné síle realizovat! Nevím kolikátá to dneska byla lekce (že by třetí ve vodě?), ale Matějček už si umí ponořit uši a dneska jsme pilovali heslo před ponořením:o))). Je to jako u psů: Máťo, ááá šup a hrc s ním pod vodu:o). Tam ještě dneska samozřejmě nebyl, ale tohle tří fázový heslo máme trénovat a u toho mu mokrou rukou přejet obličej:o))). To jsem na to zvědavá:o)! "Plavání" Matějčka baví, ale musí mít dostatečně teplou vodu:o). I doma jsme začali koupat ve velký vaně, protože malá vanička už mu byla opravdu malá a začínal cákáním ohrožovat elektroniku v okruhu několika metrů. Velká vana je kámoš a my začneme doma pomalu trénovat - já správný držení našeho pěknýho kojence ve vodě a Mates Máťo, ááá šup!

Spaní se mnoho nezměnilo, jen by se nám dlouhodobě hodily dny, co mají 22 hodin:o). Ve dni, co má 24 hodin, Mates potřebuje takový malý schrupnutí před tím, než jde opravdu spát, ale takhle z večera není lehký jen tak si schrupnout, takže Míra ho docela často naloží do auta a po dlažebních kostkách vyjedou na Perštýn. Kostky jsou uspávadlo jedna radost:o))). Dneska ale kluci nejeli, a tak šel Matýsek spát docela brzo, bez schrupnutí. Venku je takový světlo, že považuju za zázrak, že pořvával jenom takovou chvilku, než usnul. Spaní měl vůbec dneska k ničemu. Vydržel tak hodinku v kuse a pak se začal vrtět. V kočárku mu je asi vedro a to ho oblíkám opravdu malinko - bodýčko s krátkým rukávem a přes to overal. To jsem zvědavá, co bude v létě:o). Ke klidnému spánku vyžaduje pohyb kočárku a to tak citlivě, že si nestíhám ani vyměnit psy a už řve! Ale co bysme pro našeho pěkného kojence neudělali?

Upozornění do Jirkova: Nenecháváme Matýska ani hladovět ani žíznit!!! Dokonce ho ani nepředhodíme psům!

Čtvrtek 8. 4. 2014

Matesův nejoblíbenější zvuk je řev. Ovšem ne jen tak ledajaký řev. Mates řve a u toho ráčkuje. Uááárrrrrrrr. To rrrr je ráčknutý, pěkně v zadu na někkým patře s hromadou slintíků, který Matesoj čas od času zaskočí. Paráda.

Tentokrát jsme byli plavat v pondělí. Myslím, že plavací paní žije v jiným časoprostoru a tudíž se námi vyměňované informace při přesunu transformují. Jsem si úplně jistá, že jsme se dohodly výhradně na středy a cak ho, jsme objednaný na pondělí. Nu což, dorazili jsme tedy v pondělí a bylo to fajn. Tentokrát se Mates nenaučil nic převratnýho. Jako novinka bylo, že si umeje nožičky v umyvadle - to už zná. Když se posere až za krk, musím ho někde umejt a umyvadlo je ideální! A nemeju jenom nožičky:o). No, a jako druhou novinku dostal takovej plavací pás, co mu nadnáší bříško. Ne, že by jeho bříško potřebovalo nadnášet. Je obecně známo, že tuk je lehčí než voda, a abych pravdu řekla, největší problém mám udržet Matesovo bříško POD vodou a ne NAD:o). Vůbec celý plavání je největší záhul pro matku. Správně tu naší hroudku tuku držet, aby měl pod vodou bříško a ouška a nad vodou pusinku; správně držet hlavičku a prdelku; u toho chodit podél vany a snažit se dát dohromady říkanku o jakési žabce, co skákala kýhovíra kam, je prostě nad moje síly. I přes to, že říkanku ignoruju, stejně Matese chvílema napájím vodou z vany:o). Snáší to kluk dobře, mohl by si stěžovat mnohem víc:o))).

Hranici 9kg zdolal ladným hupsem a tím se odsoudil k nošení se do schodů v krosně na zádech. Autosedačku už s ním prostě nevydřu, aniž bych nepropotila několik vrstev oblečení, neodkrvila si prsty a nevyflusla plíce poprvé ve třetím patře a podruhé u nás v koupelně, kde se ale prostě musím napít. On u toho na mě tak tupě zírá a zřejmě mu připadá divný, že jsem temně rudá v obličeji a funím jak lokomotiva.

Čtvrtek 10. 4. 2014

Na čtvrtek jsem nám chtěla zamluvit hodinu cvičení, ale bylo plno. Cvičí se od devíti a to znamená budíček v šest, aby Matějček stihnul usnout na cestě tam a na cvičení byl vyhajanej:o). Když jsem teda viděla, že je obsazeno, na budík jsme se vykašlali, a tak si Mates dal budíček v půl sedmý a v ten okamžik se jedno místo uvolnilo:o). Přihlásila jsem nás, ale teda nervy jsem měla na pochodu. V jakým stavu asi budu schopná dovézt Matěje? Matýsek je naštěstí pašák a zacvičili jsme si výživně. Především výživná byla jedna z matek, která si přivedla i starší ratolest (no protože co s ní, ne?), která tam řvala a ničila cvičení všem ostatním. Matka byla evidentně imunní vůči všem řevům svého staršího syna. Mám teorii, že jenom tak se jí podařilo přežít až do dnešních dnů. No, a pak vedle mě cvičila maminka s Libuškou. Malá měla třmínky kvůli kyčlím a příliš nadšením nehýřila, maminka byla trochu nervní a cpala miminku dudlík, kterej ale miminko celkem hlasitě nechtělo:o). Děti jsou radost! Matesovi se ovšem Libuška líbila a radostně ji v ústrety slintal. Pak ještě oslintal umělohmotný míčky a gymbal a šlo se domů.

Neděle 13. 4. 2014

Matějčku náš, dneska máš za sebou pět měsíců na světě! Máme tě tuze rádi a gratulujeme (si)!

Čtvrtek 24. 4. 2014

Dneska bylo naše malé Matese zase plavčit. Byli jsme speciálně objednaní na čtvrtek odpoledne, aby se mohl přijít podívat i Míra. Dnešek od rána byl Matýsek umňoukané miminko a před plaváním moc rozpýlit nešel. Nakonec si svoje odedřel i s malou mazlící pauzou, která ho vytrhla z únavy.

Byli jsme o Velikonocích v Jirkově a v Mostě. V Jirkově přespáváme, do Mostu podnikáme loupeživé výpady. S Matějčkem spíme v jedný místnosti a na frekvenci mňoukání to bylo znát, ale i tak byl tuze šikovné miminko. Cesta na jih byla strašlivá. Dvakrát jsme uvízli v zácpě, takže z předpokládané dvouhodinové cesty se stala čtyřhodinová. Neocenili to ani psi ani my a Matýsek se samozřejmě probudil. Bez velkého řvaní vydržel hodinku a pak naštěstí znova usnul, i když mně to vzalo rok života hrát si s ním takovou dobu v autosedačce, ve který být nechtěl:o)! Ale jak říkám, je to šikulka! V pátek jsme se jeli podívat do Mostu. Naši mají zimní zahradu a i když není moc hezká, při tom hnusným počasí nám tam bylo moc fajn. V sobotu jsme se vrátili a ještě dva dny se z toho Mates dával dohromady.

Komentáře  

 
0 # Majja 2014-04-14 07:15
9kg?! Nesnedl v deloze brachu? ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek