8. týden

Chtěla jsem aktualizovat každej tejden, ale nejdřív nebyla nálada a pak nebyl čas...

Šestinedělí byl krvavý džihád. Náladu jsem měla většinu času mizernou, ufňukanou, nespokojenou. Míra to naštěstí přežil a dítě taky. Konec tohodle období se projevil zmizením dokonalý pleti a nástupem mý obvyklý s hromadou vad:o) a alergických reakcí snad i na vzduch! Taky mě přestaly bolet prsa při jakýmkoliv kontaktu s dětskou pusou, takže svět se obecně začal tvářit přívětivěji:o).

Artýsek u Matěje IMatýsek začal reagovat a už to není komunikace s pohyblivou panenkou. Když mě chytí pohledem, tak se začne usmívat. Začaly ho zajímat barevný a chrastící hračky. Oblíbil si motýlka od LAMAZE. Taky různě brečí, takže se dá poznat, co ho trápí. Nejvíc hystericky řve hlady. Na hlad si vzpomíná dost nárazově, takže v jednu chvíli se na vás culí a v další vteřině je tu rudý dítě se selhávajícími hlasivkami. Mlíkem se pak dusí, kucká a řve, že nemůže jíst. Radost. Nerada bych to zakřikla, ale drobně se nám začal rýsovat denní režim. Usíná a vstává mezi sedmou a osmou ráno i večer s jedním krmením kolem druhý ráno. Přes den není jasnýho ještě ale nic. Nevím kdy a jak začnu denní režim řešit. Některý matky už cvičí miminka od narození, jiné na to kašlou až do bůchví kdy... Nevím, co s tím a uvidím, jak se to vyvrbí, co nám bude vyhovovat.Taky jsme se snad konečně dobrali teplotního komfortu takovýho trpasíka. Doma je heslo jedna vrstva - takže ideálně overal. Ven přidáváme bodýčko pod a kombinézu nad. Samozřejmě je celý trpasličstvo zabaleno do fusaku a deky. Asi by toho ideálně snesl ještě o jednu vrstvu míň, ale to se už trochu bojím, že by mohl prochladnout.

Široce se snažíme balit, ale podle mě to nemá moc význam. Nemám pocit, že by měl nožičky nějak výrazně dál s plenkou navíc...

Situace s Artýskem se drobně zlepšila. Nejvíc nepříčetnej je pes, když se Mates koupe. Artýsek do vaničky nevidí a jenom nás slyší radostně hýkat a chce být tolik přemětem toho hýkání... Skučí míň často a už se jde na Matese jenom tak podívat, čuchnout si a po té obvykle znechuceně odchází:o). Doufám, že se to spraví úplně, i když na klídek bez hlídání to nebude nikdy!

Na fotce je Mates odhozenej na polštáři, na kterým je kojen. Fotka je odkaz na pár dalších obrázků.

Komentáře  

 
0 # eoivupbeij 2021-04-30 06:37
http://slkjfdf.net/ - Omdaseb Ahinomupa pwu.ocbc.foxtro tlik.cz.gwq.mu http://slkjfdf.net/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek