Kudy vede cesta?

 

 

Nejhorší zážitek celýho prodlouženýho víkendu nastal na agizávodech. Potkala jsem několik lidských debilit v jednom balení:

vykastrovaného

křížence

na stahováku

navíc s elektrikou kolem krku

Když pominu závažné zdravotní potíže psa, neexistuje žádný podložený důvod, proč psa kastrovat! Že vám to řekl veterinář? Jasně, učili ho to ve škole! Je to taky ten, kterého učili, že špenát má hodně železa, že SSSR je náš vzor, že antibiotika vyléčí všechno! A je to pravda?

Chápejte, proti křížencům nic nemám. Koneckonců Artýsek je taky voříšek. Taky ale NIKDY nedopustím, aby se Artýs dál množil! Copak máme málo psích plemen, že si musíme vytvářet další, o kterých dopředu nemůžeme nic předpovídat, co se povahy a vzhledu týče? Všichni majitelé kříženců a voříšků bez papírů původu milujte svoje psy, jen je probůh nechtějte dál množit, protože psů je na světě spousta a až vám místo pitbula s chováním labradora přeroste přes hlavu labrador s chováním raplýho pitbula budete se divit a lomit rukama!

Stahovák je výcviková pomůcka, pěkně škrtí. Už vašeho psa někdy zastavilo, že se škrtí, když honí kočku? Když se chce servat? Když si chce něco očuchat? Ne? Tak proč ho máte?

A pak ta elektrika. Když pominu ten případ se závodů, kdy pes byl jištěnej stahovákem a vodítkem a stejně si ještě zasloužil dostat ránu, když neposlechl (nikdo neví proč neposlechl; koho to zajímá? dejte ránu, poslechne a když ne tak další), nenapadá mě žádná situace, kdy potřebujete psa praštit. Ono to totiž nic jiného není. Bum. Klackem, novinama,vodítkem, rukou, elektrikou. Bum. Na druhou stranu, proč se zajímat o psí chování, když tupým bum jednoho dne psa dostanete přibližně do těch míst, kde si myslíte, že by měl být? Všimněte si slov přibližně a myslíte!

Tahle paní ze závodů musela být hrozně líná. Kdypak se asi rozhodla, že psovi bude líp po kastraci? A kdypak jí někdo poradil, že s elektrikou bude pes poslušnější?

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek