Speciální a jubilejní výstava foxteriérů

  Z Liberce jsme vyjeli ve složení Pavlína, Indýska a já už ve čtvrtek večer. První zastávka byla v Dobrušce, protože tam bydlí štěně (teda teď už psí slečna Aura) od Ellenky. Přespali jsme a druhý den (v pátek) ráno jsme vyrazili do Horního Jelení.

 

 

V pátek bylo na programu skládání loveckých barvířských zkoušek. Nic o tom nevíme, tak jsme se chtěly podívat, jak to vypadá. Celé dopoledne jsme koukaly, jak to foxlíkům jde. Tahle zkouška se skládá z několika disciplín. Jednak je to následování - pejsek (bez vodítka, jinak hnedle dostanete stupeň dolů) jde vedle nohy. Psovod si to vykračuje velmi pomalu, protože - jak nám bylo vysvětleno - pomalá chůze napodobuje prozkoumávání lesa psovodem, jestli někde není něco špatně (tady v tom případě a ve všech dalších: psovod = myslivec) a na konci zastaví a (bez povelu pro psa) vystřelí. Pejsek se nesmí leknout, nikam utéct... Dále je to barva. Pes musí následovat stopu od krve. Další je slídění - to jsme neviděly, protože psi slídili bůhví kde - a odložení. Při odložení musí pes zůstat na místě v lese (nejlépe bez uvázání). Nikam nesmí odejít a pět minut počkat až se vrátí psovod, kterej celou dobu není vidět.

Odpoledne byla na řadě nora. Jsem moc ráda, že lišky už jsou schovaný za mřížkou a nedochází ke kontaktu liška a pes. Indýska si taky noru zkusila. Je to holka šikulka.

V sobotu už byla výstava. Indýska byla v třídě otevřené a šla na řadu až dlouho odpoledne. Moc jí to unavilo a možná proto stála jako socha a nikam nekoukala a nezlobila... Nakonec paní rozhodčí vybrala Indýsku jako V1, tedy vítěz své třídy.

To je obrovský úspěch a MOC GRATULUJEME!!!

V neděli vystavování pokračovalo. Naštěstí v opačném pořadí, takže Indýs šla na řadu ještě před polednem. Pan rozhodčí ji ocenil jako nejhezčí fenku, ale protože se mu nelíbila úprava srsti, tak dal V3.

Dvakrát výborná z klubovky je opravdu opravdu neskutečný úspěch.

TĚŠÍME SE NA ŠTĚŇÁTKA!!!

 

Komentáře  

 
0 # eafodarun 2021-04-26 13:07
http://slkjfdf.net/ - Unifoziwk Ahohebob hnh.emen.foxtro tlik.cz.lwq.zx http://slkjfdf.net/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek