Borotín 2010

V neděli jsme se vydali na naší několikátou výstavu, výjimečnou tím, že to byla klubovka. Rozhodčí byla paní Nováková, což je veliká chovatelka (až by se chtělo napsat množitelka) foxlíků a několika dalších plemen. Zároveň je předsedkyní klubu foxteriérů. Její hodnocení jsme si už s Bubíšem jednou užili a hodnotí, řekla bych, velmi nekompromisně.

Na poslední chvíli se rozhoupal i Míra, že s námi pojede a tak jsme se i s Artýskem vydali brzo ráno na cestu. Padalo hodně sněhu, tak jsme se plazili o něco pomaleji než jsme plánovali a dorazili přesně na čas. Akce se konala v Borotínském kulturním domě, což je starej příšernej komunistickej kulturák se zaplivanejma záchodama a hnusnou hospodou. Od rána jsme koukali na přehlídku hladkosrstých i drsnosrstých foxlíků kluků. Ve třídě štěňat jsme měli kamaráda Andyho a ve třídě mladých spřáteleného Uriše. Kluci se snažili, co mohli (paničky samozřejmě taky), ale paní rozhodčí se nezavděčili. No, možná příště nebo už taky nikdy:o))). Těsně před naší třídou se rozhodlo o přestávce. To nás trochu zprudilo, protože vědět o ní, mohli jsme jít třeba dřív na oběd a nemuseli bysme se mačkat potom v hospodě všichni hromadně nebo se jít s hafíkama projít ven. Jenže nedalo se dělat nic jinýho než se jít mačkat.

ObrazekObrazek

Andy                                       Uriš 

Bubíškovo třída mladých byla nejpočetnější - bylo přihlášeno osm fenek. Dvě nakonec nedorazily, ale to nám bylo jedno, protože nás paní rozhodčí (teda jenom Bubíše) ohodnotila známkou DOBŘE, což se ve světě psích výstav rovná prohlášení: Ó bože, odejděte s tou zrůdou nebo ji zavraždím!!!:o))) Paní rozhodčí se rozhodla, že Bubíš má strašlivě špatně rostlou pánev a lopatky a je div, že vůbec může chodit!!! Tolik se na tom zacyklila, že ji nakonec nic jiného ani nazajímalo. 

Obrazek

Posudek: Středně velká fena, výborná dlouhá úzká hlava, strmě uložená lopatka, krátký rovný hřbet, vysoko nasazený prut, v afektu lehce překlápí, strmé úhlení pánevních končetin, krok velmi drobivý; lehce palchá v povaze

Já: Bubíš není středně velká, je to trpaslík a taky tam byla ze všech fenek nejmenší, hlava je fakt přepychová, krátký rovný hřbet je u foxla nutnost, ocásek musí být nasazený vysoko, ale překlápět by neměl, Bubíš ho překlápí v afektu - ale to je všechno stále na výbornou; zbytek se týká Bubíšova pohybu a za to jsme dostaly tu dobrou - prej díky silné konkurenci... 

Bubíšek se celou dobu chovala vzorně a i když žádné výstavní postoje ani trochu netrénujeme, stála celkem obstojně a vydržela to skoro celou dobu. 

Obrazek

Myslím, že Bubíš má k vytknutí spoustu věcí a drobivý krok je jednou z nich, ale na známku dobře to zkrátka a dobře není. Doufám, že si někdy dojedeme pro nějakou lepší známku, protože si ji zasloužíme. 

Poslední odstavec musím nechat Artýskovi, kterej se choval velevzorně. Myslím, že mi to dělá naschvál, abych ostatním připadala jako kecka, když ho popisuju jako cholerickýho debila. Ani trochu neřval a přibližně po půlhodině hodil záda na mojí bundu na zemi a usnul jako noha. 

Obrazek

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek