Koza Cup aneb závod u Zrcadlové kozy

Sobota: agility - DISK, zkouška - DISK, jumping - DISK; neděle: jumping - 12. místo, agility - DISK, zkouška - DISK, memoriál - 10. místo; Zdeněk Spolek

Závody v Turnově jsou opravdu přes kopec a tentokrát jsem je vybydlela oba dny. DISKů je hodně, ale moc to o našem zápolení nevypovídá...

Sobotní ranní agility bylo studený a mokrý. Bylo nad slunce (který ještě nevylezlo) jasný, že naše kladina a áčko zůstanou bez Bubíšina zónového povšimnutí. Chvilku jsem to brejnila a pak vymyslela, že áčko necháme a kladinu v opravíme. Tak se taky stalo. Nejraději bych Bubíše za tu opravu zmlátila do šeltie. I panu rozhodčímu bylo divný, že tu zónu tak krásně umíme! Takže DISK. Bubíš neběžela nic moc, scházela nám plynulost...

Další následovala zkouška. Při procházení nebyla snadná a nebyla úplně snadná ani potom na běh:o). Ale líbila se mi. Náběh do slalomu jsem špatně vyhodnotila - měl tam být FC a já z druhý strany. Na áčko Bubíš spíš upadla, čímž zvedla náladu kolem stojícím, zónu nedala (ale to bylo jasný), takže další oprava. Jinak ale celkem spokojenost. Zase jsem se párkrát zasekla a to netuším, proč dělám. Něco tam vymejšlím, ale těžko říct co.

Závěrečný jumping byl doma podroben zkoumání a proč máme mávlou chybu na slalomu se neví? Vidíte tam něco? Myslím, že náběh byl dobře, to jsem ještě zkontrolovala, pak jsem jí tam nechala a po hlášení chyby jsem byla trochu vykolejená, že se zase na Bubíše nemůžu ve slalomu spolehnout. Ale podle videa chybu neudělala... No po mávnutý chybě tunel způsobil DISK. Jak jsem to kontemplovala, zapomněla jsem kudy běžet, ale když jsme se napojily, zase dobrý.

Sobotní trsání ale bylo v celku fajn. Bubíšovi zvoní laťky a skáče zóny. Nelze to tvrdit s určitostí, ale myslím, že kdybych neopravovala ty zóny a protě běžela, dobíhavost bysme měly vysokou. Ale koho zajímá doběhnutí...?

Neděle byla teplejší a zamračená.

Ráno na rozeskákání jumping. Byl plný dlouhých rovinek, kde musím každou skočku hlídat, aby ji Bubíš nevyhnula a to si potom dostatečnej náskok udělat neumím, tudíž trocha skákání a řvaní. Nicméně tohle byl první doběhnutej nediskvalifikovanej běh a 12. místo, protože trestňáky. Na videu není vidět za co a já si to nepamatuju... Možná poslední laťka? Nevím... Ale hezká postupovka na to, že před kruhem jsme si udělaly picknik:o).

Další bylo pro nás geniálně agility, na kterým jsem se rozhodla áčko opravit, ale kladinu Bubíšovi už nedarovat. Proč Bubíš přehěhla tunel, je k debatě. Ano, mohla jsem být čitelnější, ale kurňa zas tak blbě jsem nebyla a povelu tunel se Bubíšovi dostalo zavčasu! Áčko opravila prachmizerně. DISK. I když dostala naplácáno:o))). U houpačky srážka v plánu nebyla, ale i když jsem fakt pelášila, prostě jsem BC nestihla. No a po kladině přišel trest nevyšší. No contacts, no fun. Bedna.

Zkouška byla na téma toč psa od sebe pokud možno pořád! Má takhle jedničková zkouška vypadat? Hmmm? Naštěstí skočky mají bočnice dvě a vždycky se dá točit kolem tý druhý a i když to pak vypadá jako s křečkem v kolotoči, pro nás je to nejlepší, neboť točení kolem bočnice umíme překrásně! V M1 jsme byly jediný, takže stačilo doběhnout a bylo by vítězství!!! Nechci ceny, chci zóny! A když Bubíš tu na kladině dala, tak mě to vykolejilo, že jsem se zbláznila a několikrát ztratila a našla až to vedlo k Bubíšinýmu borcení zdí. Holčička moje malinká! Měla jsem o ní chvilku starost a zapomněla, že je to foxl, že by běžela i s nohou zlomenou, protože nezná bolest a agility miluje! DISK.

Čtvrtý nedělní běh byl jumping a i tam s laťkou a odmítnutím doběhnuto. Bubíš totiž zapomněla OUT... Bez komentáře.

Vyloženě se mi nechtělo drtit Bubíše s odložením a pokud to šlo jenom malinko jinak, vybíhaly jsem z ruky. Houpačku malá pokaždý zvládla hezky, slalom dávala jistě i když svým stylem "o-každou-tyčku-se-zabij" a když se to vezme kolem a kolem tolik latěk zase nespadlo. Ty po opravách a odmítačkách už moc nepočítám, jsme už pak obě míň soustředěný.

Bohužel se ukázalo, že opravování nemá smysl. Smysl má Bubíše ubednit. Jediná zóna, kterou dala, byla po předchozím ubednění, z čehož lze závěr vyvodit. Ještě nás čekají dvoje dvojzkoušky, tak tuhle teorii prozkoumám.

Při ukládání tohodle článku, mi neustále lezl na webovky tenhle starej...:o))). Jsou tam i videa, na který se odmítám i po takových letech koukat. Hajzl Artýsovskej:o)))!

Komentáře  

 
0 # Michaela Mruvčinská 2014-10-10 16:38
A laťka v jumpingu podle mě spadla na třetí překážce od konce :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Michaela Mruvčinská 2014-10-10 16:28
Taky si myslím, že tam chybu neudělala, pustila jsem si to zpomaleně a nic nevidím..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain