MČR agility 2012

Ano, souhlasím, že jsem agiliťáckej nikdo. Ano souhlasím, že bych neměla kritizovat nikoho, kdo tam běhal a soutěžil o titul mistra České republiky. A ano, já jsem se tak daleko nedostala. Ale ne, nemůžu si nechat pro sebe to rozladění, který mě při pozorování naší agility špičky zmocnilo.

 Včera jsme coursingovali a veterány jsem neviděla. Ani vidět nechtěla. Pak jsem si večer s úžasem všimla, že mezi zúčastněnými normální věkový kategorie je i Silvie Trkman, tak jsem si řekla, že to si přece nenechám za pouhopouhých 30 korun českých ujít a ráno jsem se vydala do areny mrknout se. Jelikož mi nejnudnější připadají large, tak jsem akorát stihla družstva largů. Z výkonů týmů mě akorát rozbolela hlava. Za zapamatování stál akorát handling pánů Linky, Straky a Magnoli (snad jsem v tom moři marnosti nikoho nezapomněla), z dam si uvědomuju Báru Lerlovou, ale to spíš proto, že to jméno znám a handling mi nepřipadal odstrašující. Ostatní bylo k pláči a k bolehlavu. Vážně. Takový pět let starý novinky jako stáčení kolem bočnic k nám ještě nedošlo. Paní Kochová sice velela CIK, ale nějak se nedělo. Ale aspoň je tu jakýsi světový alibismus. Viděla jsem pána, který svojí borderu vedl celou dobu povely POJĎ a TADY a nebyl v tom žádný systém, ale jelikož to v tom samém týmu používali ještě dva, myslela bych si, že je to tamní zaběhlá metodika. V jiném týmu byl jediným povelem pro psa psovodův křik HAJDY (jméno psa). Někdy to znamenalo OUT, jindy HOP, taky tunel a taky cokoliv jinýho, co vás napadne. Nakonec se mě zmocnilo převeliké štěstí, že jsem nemusela koukat na agility, ale "jenom" na jumping. Zpracování zon by mě mohlo zabít.

Po kategorii large přišli small individual. Z nějakého důvodu malí psi nesmí mít odložení na startu, nesmí se stáčet kolem bočnice, nesmí ani tušit, k čemu je ta barevná část na konci kladiny a musíte jim rukou mrskat milimetr před nosem, protože nevím proč. I přes to, že tohle bylo o poznání zábavnější než large, musela jsem odejít. Otrávená jako malajskej šíp. Přišla jsem tak o jedinou kategorii, ve který se opravdu soutěží - medium.

Výsledky najdete tady a udělejte si sami obrázek...

Jo a ještě jsem si vzpomněla na hroznou a neodpustitelnou neoriginalitu largeových týmů co se jména týmu týče. Fuj!!!

Komentáře  

 
0 # BestMudi 2012-11-16 17:01
Nevím, jestli nemám být ráda, že na medium jsi tam už nebyla :-DDD
V podstatě souhlasím s tebou co se globálně výkonů v L i S týče, ale i s Tomášem - vloni jsem na MR nebyla, ale oproti 2010 jsem minimálně v LA viděla o dost víc týmů, jejichž běhání mělo hlavu i patu a pro psa bylo vedení psovodů rozhodně víc "user friendly" :-)
Bára
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Lerl Tomáš 2012-11-12 15:19
Tak tenhle článek mě pobavil :-) Asi nevadí, když některé věci vidím jinak. Mě například přišlo, že celkově se od loňska úroveň MR vylepšila a to i přes tu zmiňované týmu s bordekama, které tedy nechápu jak se mohli dostat do A3. Ale to je spíš problém rozhodčích, že jim takové týmy proklouznou sítem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Klára V. 2012-11-12 08:43
Sváťo fakt trefnej článek šoupla bych do psích sportů :-).Já zas odešla s tim že pokud chceš A3CH tak ti stačí pouze povel KE MĚ HOP.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Katka L. 2012-11-12 00:25
Díky za tvůj svěží pohled :-) Jsem ráda, že alespoň ségřino vedení ti nepřipadalo odstrašující. Budeme se s Hobitkem snažit, abych mu nemrskala rukou milimetr před nosem a věděl, k čemu je ta barevná část na konci kladiny. Dostala jsem pochvalu od jedné Američanky, co byla minulou zimu v kurzu u Silvie a na základě toho společně s Dawn Weaver vyvíjí nějakou převratnou metodu pro zlepšení skoků. Že prý to vypadá, jako bych u Silvie taky cvičila :-) Musím se k ní konečně taky dostat, aby to nevypadalo jako napodobenina, ale byla to skutečnost!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek