Intenzivko s J. Ščučkou

Míra se k ničemu nemá, tak si pidičláneček napíšu já, i když jsem tam nebyla:o)))!

I přes mou jasnou absenci, jsem velevzdělaná, neb mi Míra každej den několik hodin volal a sděloval mi čerstvosti z výcviku. Z jeho vyprávění nemůžu upřít panu Ščučkovi obrovskej přehled a systematiku ve výcviku. Na druhou stranu by mě to tam zabilo:o).  Některé výcvikové pomůcky prostě nevydejchám. A ty se při obranách prostě používají. Pokud jste schopní, používáte je, řekněme, dobře a jejich použití přináší velmi rychlé výsledky s minimálním zatížením psa. Naprosto zřejmý problém vyvstává s tím "dobrým" používáním:o). Jak říká pan Šusta, psi toho vydrží hodně. Takže se mi vrátil namotivovaný minifigurant s přehledem všech pojmů, který jsem používala, ale nebylo mi úplně tak rozuměno:o). Teď si rozumíme už úplně. To je pozitivní. A pozitivní taky je, že jsme si ujasnili, že vědomé negativní upevňování (protože prostě chyby děláme) dělat nebudeme:o))).

O tom, že hraní si na obrany, Artýska baví, jsem už drobně psala. S trpaslíkem jsme to zatím nezkoušeli a asi ani nebudeme. Tahle sportovní psí disciplína se mi fakt nelíbí a Bubíška nedokážu nechat rvát se kamsi na kšírech, případně na obojku (a to ani obyčejným pevným:o). Artýska se klidně rvát nechám (ale jedině na kšírách:o), stejně to dělá většinu času. Už umí krásnej klidnej vzruch (hihi) a obstojně se soustředí na poslušnost mezi kravením, takže vlastně dobrý:o))).

Nakonec jsem ráda, že tam Míra byl. Taky jsem ráda, že jsem tam nebyla já. A maliňák byl kdesi dole na seznamu psů, který by se mi teoreticky kdysi v budoucnu líbilo mít, ale teď vypadl, protože pes by měl dělat to, k čemu je vyšlechtěnej a maliny jsou bohužel prostě dobrý v tomhle a mají to rády. Já ne. Stejně jako noru...;o))).

 

 

Komentáře  

 
0 # iliharacop 2021-06-05 02:59
http://slkjfdf.net/ - Oomonek Ejexeso znw.dtko.foxtro tlik.cz.jah.hx http://slkjfdf.net/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek