Hárání

Tak a máme tu double. Holky čekaly až to na jednu přijde a ta druhá se pak přidala.

 

 

Že Bubíš hárá je vidět okamžitě, jakmile to na ní přijde. Červené puntíky se množí všude po bytě a po vybavení a po nás. Matese nevyjímaje. Bubíš není úplně nejčistotnější zvířátko, takže si z toho nic nedělá a radostně tečkuje dál.

Netuším, jestli je větší idiot Bubíš nebo Artýsek, ale během hárání se nikdy neshodnou, kdy je ta nejlepší doba. Když dává přibližně ve druhém týdnu Bubíš ocas na stranu, Artýsek se jen kochá. Naopak teď, když je Artýsek šílen, Bubíš už nechce. Ne, že bych to chtěla nějak dlouhodobě pokoušet, ale jsem zmatená, kdy je to teda to ono:o).

WP 20151106 015Aby Bubíš nezůstala ve vyšilování Artýska pozadu, Dýdynka taky zahájila svou akci. Dýdynka je zvířátko čistotné tuze, takže jsem začala hledat známky hárání až dneska, když jsem v lese bránila před dotírajícími psy Bubíše, na kterou, jak jsem si o pár vteřin později všimla, nikdo nedotíral. Všichni chtěli Dýdynku. Lehce to komplikuje situaci, protože u Bubíše vím, že ke konci 14. dne musí jít Artýsek z kola ven. U Dýdynky bych taky klidně mohla mít nějakou metu, ale když nevíte začátek, půjde to těžko.

Zatím je naše foxteriéří zvíře ukňučené a teskné, ale žere a chlemstá a když je doma sám, tak škodí. Přece by si něco neodepřel, když nemusí:o). Dneska byl určitě na stole a na lince, v obýváku rozhrabal deku, po bytě roznesl všechno, co našel v rozsypaným psím košíku (kdopak ho asi rozsypal, když tu hovád byl sám?), dobýval se do koše na pleny a nevěřím, že zbytek času prospal.

Venku je bžunda. Nikdo si nedokáže s grácií poradit se psem, co chce za háravou fenou. Nikdo! Lidi kolem nás běhají dokola, protože pes nás obíhá dokola, sprostě nadávají, odhazují berle, volají KE MNĚ, řvou KE MNĚ, vyhrožujou, slibujou:o))). Neskutečně se bavím. Všechny psy jsem dneska nakonec chytila a předala já. Někteří se vrátili:o). V Liberci panuje dost odpornej zvyk, nechat psy, ať se prostě potkají. Lidi si tu svý psy nevolají, aby jsme se na tom, jestli se psi můžou nebo nemůžou potkat, domluvili. Když mám háravou fenu a ne Artýska, užívám si to. Nevoláš si psa? Trp!:o))) Rozhodně nemám ohlašovací povinnost!

Komentáře  

 
0 # ihacurasa 2021-09-26 17:02
http://slkjfdf.net/ - Auukay Osolazj jzs.urts.foxtro tlik.cz.oyg.oz http://slkjfdf.net/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek