Fejsbůkové debaty

Nějak jsem se nechala strhnout...

... a už to zase dlouho neudělám!

Snažím se být liberální, pacifista, hlava otevřená, neodsuzovat, ale musím říct, že to dost bolí.

Začnu odzadu: ve skupině australských ovčáku se řeší, jestli s ocáskem nebo bez. Já jsem třeba vůbec netušila, že se jim ocásky i sekají?! Probůh proč? Prej třeba kvůli bodlákům:o))), ftipný. Anebo kvůli kratšímu rámci... Bez komentáře. Zdá se to absurdní jenom mně nebo jsem divná, když si myslím, že když se pes narodí s ocasem, ať žije s ocasem? Když se pes narodí s koulema, ať žije s koulema? Když se narodí s plandacíma ušima, ať žije s plandacíma ušima?

Číslo dvě: ve skupině kraťand se řeší, jestli je pes v kotci zlo. Kromě toho, že debata je rozčvachltá, je taky k ničemu. Bohužel jsem do této debaty zabředla a teď mě to štve, protože mi pořád chodí další aktualizace a je to pořád horší a horší a zase mě to akorát pokouší odpovídat, "debatovat" a ničit svůj pacifismus:o)! Psala jsem, že si myslím, že je vcelku jedno, jestli je pes šestnáct hodin denně sám v kotci nebo v obýváku (spíme a jsme v práci, ne?). Útržky:

Osoba1: Kotec a obývák je pro mně teda dost velký rozdíl. Je mi líto, ale kolii v kotci si neumím představit.

            Ony by to asi zvládly fyzicky, ale ( naše určitě) ne psychicky. Naše nechtějí být sami ani na zahradě.

Já: A kterého psa si v kotci představit dovedete Osobo?

Osoba: já osobně žádného. I BOM mám u postele a na gauči.

Osoba2: mě by třeba ty chovky kde se chová v kotcích docela zajímaly, jak tvrdíte tak jich je asi více. Pochybuji, že Osoba3 byla u všech chovatelů a proto může soudit. Obecně se k trvalému umístění v kotci nehodí žádný pes a ti co tam jsou tak by se jim měl věnovat náležitý čas, aby se to aspoň trochu vykompenzovalo. Ono i když jsou psi sami většinu času na zahradě, je to skoro stejné jako když jsou v kotci, pak je i otázka jak velká je zahrada atd. Spíš bych se zajímala o to kolik psů chovatel má, protože je jasné, že čím víc psů má tím méně se může každému individuálně věnovat a tam si myslím, že pes strádá, že nemá toho svého pánečka jen pro sebe, zde bych viděla problém i ve vycházkách, protože ty jsou pak omezené, přeci jen je rozdíl jestli venčím 3 psy nebo 9 psů. Tohle se netýká Osoby1.

Osoba2 chtěla Osobu1 vyloženě podpořit, tak jsem koukala na profil Osoby1 a ta má na profilové fotce psů jedenáct!!! Ptát se, proč se jí to netýká by bylo vyhlášení války:o), tak jsem to nechala. 

Nemluvě o tom, že koho chovatelství živí, psy v kotcích prostě má. Mít doma deset psů a k tomu vrhy štěňat, to by asi nešlo... Nemluvě o tom, že šeltie spolu asi vyjdou, zkuste si mít pohromadě deset foxlů...

Číslo tři: Tohle se řeší na webu foxlařů: Zdravím, Foxl začal dělat víc než jen hraní s plyšáky, víte co mám na mysli? Mám ho to nechat dokončit,zakázat nebo přehlížet?

Číslo čtyři: Tazatel: Přátele taky vaši foxove lovi menší psi?
Osoba1: moje holky jsou dobře socializované, malých psů si nevšímají a vědí že velké psy nesmějí lovit. u myší mají dělbu práce, jedna je davič a druhá přinášeč, u myší díry se střídají; Osoba1 pokračuje o pár komentářů dál: ...socializace se musí "vycukat". pes musí vědět, že otravování psů se vám nelíbí. ale taky to je asi tím, že má moc energie (uštvat) a taky psi na vodítku napadají všechno kolem, když jsou volně, tak jsou to sladcí pejsci.

Dovedete si představit, co se mnou vycukání udělalo:o)))!

Tazatel: Kdyz to udelal poprve capla jsem ho s fuj nesmis posadila si ho k noze a pripla na voditku...zacal skubat ma voditku a vrcet...dnes to udělal podruhe na cvičáku a poradili mi to same cuknout voditkem fuj a sedni k noze....ale on vrci jak smyslů zbavenej...snazim se s nim chodit denne na 4 a vic hodin ven...tak nevim co delam spatne

Zmínila jsem nevhodnost cvičáku, ale prej je dobrej, nemusí mít stahovák a cvičí tam na hračky a tak... To jako fakt?

Kašlu na fejsbůk. Lidi jsou kreténi. Budu dál pacifista, kterej o ničem neví. Je to prostě snažší!

Komentáře  

 
0 # BestMudi 2014-08-27 14:38
Díky za článek :-) Další argument, proč na FB nebýt. Lidi jsou pořád stejní, aneb jak řekl můj oblíbený Albert Einstein:
"Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -- and a lot of courage -- to move in the opposite direction." :-) Tohle je fakt mrhání energií. Však víš, jak to chodí i s mýma článkama :-DDD Plavání proti směru zdar!
Bára
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek