Dva

Strávila jsem včerejší večer uvažováním o tom, jak moc je nebo není vhodné publikovat všechny Silviiny rady a metodiky na mým webu. Jedno hledisko byla Silvie. Poučená psaným křikem některých našich top agiliťáků o nezákoném kopírování obsahu jejich stránek, jsem se Silvie zeptala, jestli je v pořádku zveřejňovat její tréninkové rady a metody a víte co? Sure, no problem to use it for your blog! :) Včetně toho smajlíka:o))). Takže Silvie problém nemá. Další hledisko jsem byla já. Vadí mi sdílet rady, který jsem si zaplatila na netu s lidmi, které často ani neznám? Nebo těmi, které bohužel znám? Já nevím. Do toho včerejšího bádání mě to ani nepřišlo na mysl. Ještě bádat budu, zatím to nevím.

Víte, ten kurz nestojí zase takovej balík peněz. Pokud se vydáte na nějakej ten tábor a jeden dva semináře, jste na tý částce taky. Je to jenom vaše volba, co si myslíte, že má pro vás větší hodnotu. Pro mě je tohle geniální.  Můžu trénovat, kdy chci a jak dlouho chci. Dvě skočky a tunel nebo slalom můžu mít na zahradě (a klidně i pod oknem paneláku). Můžu si kdykoliv doběhnout na záchod:o))). Nemusím poslouchat nevyžádaný rady od jakýchsi přechytralých spoluúčastníků. Nemusím mastit svý psy, že čas od času chtějí někoho zabít... Je to prostě pohoda. Ptala jsem se všech účastníků Agility foundations, jak je možný, že je to tam samý USA a Canada a oni mi na to řekli, že tohle je přeci mnohem míň nákladný a náročný a sama Silvie se usmála, že každoročně dostává tuny pozvánek dělat semináře po Evropě a že sama tomu moc nerozumí - přeci za týden to nemůže být nikdy takový pokrok jako za dva měsíce tréninku! V USA už to zřejmě objevili (a to je nemám ráda:o).

No a nakonec poslední poznámka. Silvie se se svojí metodikou nijak netají. Stačí projet její web a v podstatě tam teoreticky najdete úplně všechno. Nemám ráda takový to pinožení - povím ti, ale zaplať; případně povím ti, že to děláš blbě, ale nejsi vyvolená (nejsi členem naší OSA, ZKO, tréninkové skupiny HopiHupi), takže radu nečekej! Jak trénovat CIK/CAP jsem si mohla přečíst a teď to chci trénovat a to taky teď dělám!

Rozmyslete to. Možná lepší, než číst moje přes foxlíky přefiltrovaný rady (a to je vždycky trochu jiný kafe), je nechat si dávat rady šitý na míru vašemu psovi...

 

 

 

Komentáře  

 
0 # oifotob 2022-02-08 17:21
http://slkjfdf.net/ - Ohepiyo Oyemec sfl.fsvh.foxtro tlik.cz.zcn.ch http://slkjfdf.net/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek