Nácvik obran

Chvíli jsem lavírovala, kam to přesně v mým stránkovým systému zařadit, protože nic takovýho jako "pán na hraní" tu nemám:o). Nicméně nakonec jsem si říkala, že mám skoro IPO psy, tak to zařadím s klidem do poslušnosti:o))).

DSC 1264 DSC 1257
DSC 1252 DSC 1430

Počasí je prostě divný, ale lepší než kdyby pršelo. Zabalila jsem svoje trotlíčky a jeli jsme zase zkoušet kousání do různých zajímavých věcí jako je kůže nebo pešek:o))). Bubíš už konečně pochopila (a to je to myslím třetí nácvik), že ten pán, co funí a heká a poskakuje okolo, je ta zajímavá věc, a že se nevyplatí řvát na mě, protože ze mě tou dobou nic nepadá. Radostně se na něj vrhá, a jak je Bubíšiným dobrým zvykem, úplně blbě odhaduje vzdálenosti, takže obvykle míjí a radostně se vrhá znova:o))). Z kůže už se dostala na peška a radostně ho po ukořistění vraždí a mlátí se s ním ze stran do hlavy. V podstatě si s ní takhle Míra hraje už roky:o), ale netušili jsme, že nacvičujeme obrany:o))).

Artýsek hraní považuje za naprostou samozřejmost každého dne a když u toho někdo ještě vypadá, že ho to tuze baví, neváhá se do toho opřít celým foxlíkem. Obvykle nemá potíže se správným odhadem vzdálenosti, ale s figurantem jako by byl zbrklejší, míň se soustředil a nekouše na úplně plnou hubu (hubičku:o). Dostali jsme použitej pešek-polštář (ONI tomu říkají řídítka nebo tak nějak), a tak mají kluci novou hračku:o))). Což oba radostně ocenili!

DSC 1296 DSC 1485
DSC 1490 DSC 1494

Já musím od Pavlíny zjistit, kam se to má vlastně vyvíjet a podniknout další výcvikový kroky:o))).

No a ještě nakonec něco k panu figurantovi. Kynologové si asi vždycky všude tykají. Asi všichni si všude tykají, ale mně to jde obvykle velmi ztuha začít tykat, ale tady jsem se rozhodla, že to dám, takže Honza:o) je druhej figurant, se kterým jsem, řekněme, mluvila. Stejně jako ten první - Ondra Lodinský - je to mladej člověk a necítím z něho kynologii. Jo, "kynologie" pro mě nemá žádnej pozitivní význam. "Kynologové" jsou v mojí hlavě jako padesátiletý pupkatý exmilicionáři, co do svých psů kopou, vyvěšujou je na stromy a chovají se ke psům jako hovada. To jenom, abych uvedla na pravou míru moje vnímání "kynologa". Takže z Honzy necítím "kynologii" úplně, mnohem víc je zřejmý zájem i o takový malý oslíky jako je Bubíš. U práce se usmívá, je celkem trpělivej - přeci jenom narazil na partu lidí, kteří o tom houby vědí a ani na to nemají psy. Hmmm, náš figurant je na figuranta fajn:o).

Fotky od Míry tady a ještě jedny zrcadlovkový tady.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek