Agiliťákův advent

Přihlásila jsem nás s oběma holkama do takové sranda soutěže pořádané Bárou Sajdokovou. Každý den do Vánoc agiliťácký úkol ... a hned napadl sníh. 

 

1. úkol 1.12.2021

Na rozkoukání to bylo nenáročné - vyplnit kvíz z historie agility. Google ví hodně, takže jsme to zvládly za 3 body.

2. úkol 2.12.2021

Dost bylo rozkoukávání se - jdeme na to.

V parkurech je nejčastěji využitá SKOKOVÁ PŘEKÁŽKA, takže sekvence...

Dýdunka ztrácí na Gamorče nehledě na zvolené vedení na pěti překážkách něco kolem jedné vteřiny. To je docela časovej balík. Na druhou stranu nedotkne se bočnice, nezazvoní laťka.

 

Na delší sekvenci se dostáváme ke čtyřem vteřinám rozdílu. Gamyše tu sekvenci čistě nezvládla. Dva plné OUTy jsou v současné době víc, než čím disponujeme.

 

3. úkol 3.12.2021

Co by to bylo za agiliťáky, kdyby neovládal všechny svoje nožičky. Asi takovej jako moje holky:o). S Gamorkou jsem úkol rychle zabalila a zkusila, co to udělá s kraťandou. Jelikož je boží, dokázala se za jeden den naučit zvedat samostatně zadní nožičky. Jako žádná hitparáda - bez povelu a s targetem, ale i tak to pro mě bylo překvápko a jsem překvapená, že jsem z toho pořád překvapená, jak je kraťanda úžasná.

4. úkol 4.12.2021

Hybaj na mráz! Sníh nás nezastavil a šly jsme ukázat, jak umíme SLALOM. Teď s odstupem mě trochu mrzí, že jsme si nevyzkoušely, jestli bysme s Gamorkou náhodou nezvládly trojkový náběhy. S Dýdunkou bysme je zvládly. Sice nejistě a kostrbatě, protože kraťandiny náběhy jsou děravý jak sítě, ale dá se s ní vždycky být u vlezu včas a ukázat jí. Kór když máte nekonečně pokusů. To se mi ale nechtělo a vytáhla jsem Trubičku. Ta má slalomy krásný. Ne takový ty super krásný s vysláním odnikud a zapojením se v neskutečným úhlu, ale takový naše normální, hezký a celkem jistý. Dvojkově-jedničkový zapojení zvládla moc hezky.

 

5. úkol 5.12.2021

Sněhu připadlo a my dostaly za úkol HOUPAČKU. Já nevím, ale dneska to bude spíš klouzačka a navíc jsme nestihli světlo... Houpačka má fakt rezervy, takže další položka na TO DO list.

 

6. úkol 6.12.2021

kvízíček 

7. úkol 7.12.2021

Pro Dýdunku není problém žádnej skok. Pro Gamorku skok jako takovej také ne, ale bere ho moc zplocha, takže vráží do bočnice. 

 

8. úkol 8.12.2021

Na odložení nemám absolutně žádnou zásluhu. Nevím, jak se učí. Ani jeden foxl neměl odložení ani zbla. Zato obě velký holky ho mají VELMI jisté. Prostě jsem řekla sedni, ony si sedly a od té doby sedí.

 

9. úkol

Podle nějaké teorie si sbíhačkoví psi vyberou vždycky zónovku. Moje holky si vždycky vyberou tunel. Vždycky. Nacpat je na áčko stálo trošku snahy.

 

10. úkol

Couvání moje psy učím, ale jen tak, jak je mým zvykem - odflákle:o))).

11. úkol

Naposledy jsem vytvořila tolik čel před pěti lety. Moje holky moc hezky reagují i na záda, a tak se do čel úplně necpu.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek