Prosinec 2014

Tenhle měsíc už Mates jednou zažil. Už žádný nebude jeho poprvé. Máme doma roční miminko.

5. 12. 2014 Krasavec

Mates je jistě tuze krásné miminko. Ovšem jsou okamžiky, kdy úplně tak krásný není:o))).

Miloš cut miloš2

Najděte rozdíl:o)))!

10. 12. 2014

Jsem si jistá, že hnedle dneska v noci to bude jinak, ale co, časy se mění:o). Matějček teď moc hezky v noci spinká. Za posledních snad pět nocí se mu podařilo dokonce jednu prospat úplně celou a v ostatních se vzbudil jednou brzo k ránu (v pět nebo v půl šestý) a to jsem už v podstatě vyspalá a nevadí mi zajít k němu. No a bonus je, že pak zase usnu a miminko taky a spíme dál - jednou dokonce do třičtvrtě na osm!!! Odpolední spánek má jeden a ten trvá něco kolem dvou hodin! Jsem v šoku, ale hlavně jsem konečně opravdu vyhajaná do růžova (po víc jak roce a půl!!!!!!!) a při odpoledním spaní nebloumám po bytě jako zombík a mám čas tvořit zase stránky:o). Co se u nás děje, když Matese spí? Foxlové  drží basu a spí taky. Koneckonců už nejsou nejmladší a když je venku sníh a sůl, co jinýho si počít? Dýdynka je ještě miminko:o) a má energie na rozdávání, ale protože je to kultivovaná dáma, tak si našla místo na okně a hlídá, aby nás nikdo neukradl:o)!

WP 20141210 012 WP 20141210 013
WP 20141210 001 WP 20141210 007

Příchod Dýdynky udělal doma dobře. Mně samozřejmě úplně nejvíc, ale moje malá šílená Bubíš si má konečně s kým hrát a Mates taky:o)))!

25. 12. 2014

DSC 7691Jsme doma od rodičů s poněkud rozmontovaným miminkem. Spí zase darebně a dneska Míra musel vstávat v půl šestý. Doufejme, že se situace zase uklidní:o). Dneska odpoledne si dal ale už zase svůj klasickej dvouhodinkovej chrupík, tak třeba noc/ráno se ponesou v podobném duchu.

Jak jsme předpokládali, Matesovi byl Ježíšek a dárky zřejmě úplně naposledy jedno. O nové hračky zatím nikdy nejevil zájem hned. Věci u něj získávají hodnotu až když si s nimi/s ním hrajeme my. A že my si s jeho hračkama hrajeme rádi a často:o))). Matýsek dostal krásný Lego Duplo, kostku na rozlišování tvarů, xylofon, řechtačku a taky nějaký měkký dárky, který mi udělaly radost:o). Štědrých odpolední měl několik. U nás doma rozbil hnedle kouličku, takže jsem náš "stromeček" musela přemístit mimo obvyklé místo - na Dýdýšinu klec. A celkem mu to tam sluší:o). Nevím, jestli si příští rok pořídíme kvůli Matesovi sromeček opravdovej... Jednou kdysi dávno jsme si s Mírou stromeček koupili a mně ho potom bylo tolik líto, když musel z domu...

Dneska jsme byli s Matýskem v ZOO hned ráno od devíti a pravděpodobně jsme tam byli první a velmi dlouho sami:o). Některý zvířátka už Matese v pohodě rozeznává, jiný ho nezajímají. Dlouho vydržel koukat na krmení lachtanů a pak řval po cestě domů:o).

DSC 7731Vyrostlo z něj konečně fajnový miminko, co se rádo směje a hltá všechno nový, co se kolem něj děje. Foxteriéří je na něm snad úplně všechno - skokovým vývojem počínaje a vlastním rozhodováním konče:o). Rád se tulí a běhá a miluje míče. Radostně sežere cokoliv, co najde a nic před ním není dost schované. Jedinej pes, kterej ho ještě neprovrčel je Dýdynka, protože je svatá. Psy loví s vozejčkem i bez vozejčku s radostným řevem. Pozná je podle jména a nejvíc ho láká Artýsek:o).

Jo a naše miminko je ostříhané! Úplně poprvé! Děkujeme jirkovskýmu dědovi, že vzal Matýska strojkem. Matějčkovi to teď ale ukrutně sluší!!!

28. 12. 2014 Papání

WP 20141228 002Matese žere jako zjednané! Moudré rady říkají, že od jednoho roku můžou děti to, co dospělí, jenom míň osolené a kořeněné! Matese začalo svojí jízdu svíčkovou, pokračovalo čočkovkou, zeleninovou omáčkou, lososem s kaší, domácíma šudbulema (kottbullar, švédké masové koule), vývarem s nudlema, kachnou s červeným zelím a bramborovým knedlíkem, uzeným lososem... a babičinýma slepovánkama a vanilkovýma rohlíčkama. Chutná mu všechno, takže víc než chuť, musím řešit konzistenci. Kousky knedlíku nebo brambor už zvládá v pohodě, ale pořád všechno musí být kašovitá hmota. Nepřejte si vidět, jak teda kachna se zelím vypadala:o))), stejně tak jako čočkovka, kterou bylo potřeba zahustit rozmydleným bramborem, protože jinak pánovi připadala moc tekutá:o)! V mrazáku je ještě boršč, hovězí na česneku, omáčka na špagety a kdo ví, co ještě:o). Vařit moc neumím (ale kapra jsem zvládla pašácky), navíc netuším, kde na to ty matky berou čas. Možná nemají tři psy... Zase na druhou stranu jen málokterá má doma úžasňáka jako já mýho Míru. No, moc schopná nejsem, takže díky babičkám a prababičkám, co nás zásobujou všema těma ňamičkama!!!

Tak před půl rokem jsem byla na kurzu o balotecím znakování. Jako že i když batolata ještě neumějí mluvit, chápou význam slov a můžou vám sdělit, co chtějí pomocí posuňků. Je to nejspíš americkej vynález a amíci z toho udělali pěknou halyvůdovinu, ale psi taky víc rozumějí posunkům, tak proč ne děti? No a Matýsek se konečně naučil první znak, kterej opravdu umí používat a my jsme blažení, že bublinky nejsou jenom další "beee", ale sofistikovaný pohyb ručičkou!

Jo a dneska jsem k trpaslíkovi vstávala v pět! Vrať se prosím zpátky moje milovaná půl osmá!!!

31. 12. 2014 Silvestr

Jestli tohle bouchání miminko prospí, tak se picnu. Lidi blbnou už od oběda:o).

Mates je miminko mnoha tváří a nedávno jsme objevili, že je to Transformer a ne jen tak nějakej! Je to Optimus Prime!!! Velkej jak náklaďák rozhodně je:o)))!

Venku konečně napadl sníh a Mates to musel samozřejmě oslavit jízdou na bobech! Už byl i vyklopen a neříkel nic, takže boby jsou kámoš!


A taky ještě Matýskovo rozverné probuzení s tátou, zatímco já lítala po lese jako kretén a hledala Artuše!

Komentáře  

 
+1 # Milovany 2014-12-16 06:55
Podoba je neuveritelna... .konecne prasklo, kdo je pravym otcem. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # BestMudi 2014-12-08 15:38
Drsné ! :-O
Ale oceňuju maximálně tvůj humor :-DDD
Bára
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek