Prázdniny 2015

Jirkov

V různých náhodných intervalech Matese pobývá v Jirkově a je tam tuze spokojený. Seká trávu, krmí slepice, jezdí s kolečkem, hraje si na písku, trhá jahody a borůvky, užírá mi hrášek, koupe se ve velkým bazénu, chodí krmit kačenky, houpe se na houpačkách, jezdí na kolotoči, hází kameny do vody... Prostě prázdninuje se vším všudy.

ZOO Liberec

Podezřívám nás, že tohle byla úplně první rodinná návštěva liberecké ZOO. Nebrali jsme kočárek, ale půjčili si vozejček u vchodu a jeli se dívat na zvířátka. Pořád Matýska zajímají a u krmení lachtanů vydržel koukat celou dlouhou cvičící dobu! I vozejček se mu líbil. Vytáhnout ho do kopce není úplně sranda, ještě že máme tahouna tátu:o).

Lesopark Chomutov

I tuhle ZOO jsme museli navštívit. Tam jsme s Matýskem už byli a je tam spokojenej. Krmil oslíky, lezl po dětských atrakcích. Tentokrát k tomu ještě bylo teplo a to nás vedlo k intenzivníu využívání vodních zdrojů:o). Betonová strouha pravděpodobně odvádí vodu od tuleňů, ale to nikomu ani trochu nevadilo:o)!

Černá Nisa

Pravidelný vycházkování nahoru na přehradu nabralo s Chariotem úplně jiný rozměr. Jsem přešťastná. Matýsek se naučil říkat STÁT, když chce, aby táta zastavil; DOLŮ, když chce vystoupit nebo nastoupit a GO, když se má táta zase rozejít:o). V kočáře se obvykle občerstvuje, jinak většinu trasy pochoduje. Málo kilometrů na dlouhou dobu, ale my nikam nespěcháme... Samozřejmě s náma chodí i pejsci, včerně Artýska.

Javorník

Rozhodli jsme se na Javorník vylézt pěšky. Vybavení na to máme, tak proč ne? Protože je to ale ku*va do kopce:o). Míra si pěkně hrábnul, když táhnul kočár nahoru:o). Tam jsme si ale dali výbornej oběd, Matějček se vyblbnul na trampolíně a po cestě dolů v kočárku dokonce usnul. Mimo postýlku už nespal rok a lehce jsem o jeho schopnosti usnout jinde než ve spacáčku v zatemnělý místnosti pochybovala, ale usnul krásně! Jenom málo. Došli jsme celkem brzo k autu a pak už nezabral...

Mistrovství Evropy juniorů softbal

Kluci se vydali na sportovní akci a podle fotek to vypadá, že Matese zajímal především skákací hrad. To je teď jeho velmi oblíbená atrakce a je z ní téměř nesundatelný. Naštěstí existujou nanuky a na ty se dá Mates nalákat odkudkoliv:o)!

Hipodrom Most

Kromě opravdu úžasný in-line dráhy jsme taky šli na hipodrom na dostihy. Bohužel tam pořadatelé měli postavenej gumovej skákací hrad, takže Mates moc koní neviděl:o))). A my s ním. Ale dva dostihy jsme přeci jenom stihli. Taky ochutnat čerstvě usmažený brambůrky:o).

Matylda

Celkem dvakrát. Jednou téměř bez lidí i přes dost teplý počasí. Podruhý to byl masakr - přecpáno. My si ale odjeli na konec vody a tam, kde nebyla ani noha široko daleko jsme si přeci jenom do vody v klídku vlezli a pořádně se vykoupali.

Míra se pokusil vzít Matýska na palvací gumový atrakce, jenomže byly v hloubce a když se pánové chtěli vrátit, skončil Míra celej pod vodou a Mates, sedící mu na ramenou, měl vody tak pod prsa:o). Nakonec se v pořádku dostali na mělčinu, ale Matýsek byl viditelně překvapenej, že táta na chvíli zmizel:o).

Výsypky

Ráno chodili kluci vyvenčit na výsypky pejsky a pak jeli do krámu koupit snídani. Už i Mates si užívá Artýskovo celoživotní vodítkování:o).

Matýsek dostal plyšáka Krtečka, dost si ho oblíbil a nosí ho s sebou. Ne nijak zavile, ale čas od času Krtek s námi prostě musí.

Plavání

Stejně jako loni i letos má Mates plavací intenzivku. Ve vodě je strašně rád, jenom se nám nepodařilo, aby se i rád potápěl. To se mu nelíbí a nechce to dělat. Poctivě jsme se s Mírou střídali:o). Na posledním cvičení, ale už toho měl Mates plný zuby, a tak se na fotkách tváří dost nešťastně:o).

Někdy mám pocit stoprocentního rodiče, jindy naprostý nuly. Dopoledne na Kristýně bylo přepychový, včetně cesty z Liberce a malinkýho inline bruslení kolem kousku areálu. Matýsek byl hodnej, nadšenej, ovladatelnej. O den později dopoledne Matese podle mě bezdůvodně řvalo, nechtělo sedět v sedačce na kole a vůbec byl na přesdržku. Moc by mě zajímalo, jakou roli v tom hrajeme ym jako rodiče - naše nálada, únava, trpělivost. Jestli je Mates jako foxl, tak se rozbíjí jenom kvůli nám. Když nejsme stoprocentní my, není ani on...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek