Prázdniny 2014

Velký prázdinový článek bude bobtnat tady.

4. 7. 2014 Jirkov

Matka příroda se rozhodla, že jsem už zralá na dalšího Matese. O tom by se jistě dalo polemizovat. Tělo se asi dohromady dalo, hlava ovšem zůstává poněkud pozadu a při představě dalšího miminka hlava rozeznívá všechny možný alarmy NE, NE, NE!!! Stejně je to ale podivný. Při necivilizačním neboomu antikoncepce a ji podobným by taková ženská tím pádem měla mít něco mezi deseti až patnácti radostmi za život. To si někdo asi dělá p*del, ne? Kromě takových triviálností jako třeba povolený chrupavky nebo zvětšený srdce, který honí o pětinu víc krve, taky ženskejm naroste prostě novej orgán a to se nezmiňuju o tom malým příživníčkovi, kvůli kterýmu se to všechno děje! To je šílený!

s micemMatýskovi roste s největší pravděpodobností další zub. Pravděpodobně jedovej, protože Matese je na zavření do rakety na Měsíc, na měsíc. Jelikož zub roste asi především v noci, Mates vstává co hodinu, aby mě předešlýma dvěma zubama pokousal. Prsa mám na hadry, jsem nevyspalá a dítě je protivný. Radost. Po první noci, kdy bych ráno vyrála Miss Zombie, jsme v lékárně koupili mastičku na dásně a, světe div se, ta funguje!!! Matese s napatlanou pusou vydrží spát hodinky tři a matka se stíhá regenerovat. Aspoň jakž takž.

bazének 1Naši nás vytáhli do chomutovskýho lesoparku. Podle mě má Mates ještě tak dva roky čas, než ocení takovou akci, ale little party never killed nobody, tak jsme vyrazili. Po prořvaný noci Matýsek dvě hodiny spal a když se probudil, tak začal mňoukat, tak jsme se vydali domů:o). Prožitek nic moc, ale mně se líbili tuleni a medvědi:o).

5. 7. 2014 Trojzkoušky

Matese musí být všude s náma, takže jelo i na trojzkoušky do Prahy. Praha je fajn. Je to blízko. Matese se ovšem rozhodlo, že udělá cokoliv, aby matku vystreslo do mrtva, a tak nejdřív nespal a pak usnul, když jsme chtěli odjíždět a pak v autě zase nespal a pak usnul, když jsme v podstatě dojeli na místo a pak zase nespal, když měl, ale radostně řval v autě na cestě domů ... až konečně usnul:o)! Tohle martýrium mi ale vynahradil teď večer, protože to usnul krásně. Chvilku si v postýlce sám povídal a teď je tam ticho... Jestli nevyskočil z okna, bude už spinkat.

Naše tlusťoučké miminko lézt nechce - asi má velikej odpor břuchu:o). Zato chce sedět. A to tak vehementně, že si sedá i v autosedačce a drží celou svojí váhu asi břišníma svalama nebo čím:o). Záda bude mít krpatý, ale břišáky bude mít jako Arnold:o).  

10. 7. 2014 Jedovej zub

Matesovi konečně vylezla horní jednička, co nás posledních nejmíň 10 dní trápila. Teď už krásně vrže zubama! Kéž by dneska v noci spinkal...

pohoda v moste21. 7. Most

Naši klepou kosu v Maroku (jsem si jistá, že maminka to tak vidí, neboť je tam jenom třicet stupňů a ne úplně jasno...). My hlídáme džungli, kterou taťka vytváří na pozemku za domečkem. Dneska se konečně udělalo míň vedro, tudíž nehrozí křečáky z postávání s hadicí u jednotlivých květináčů. Taky mi byl nabídnut day-off, tzn. všichni kluci (teda kromě Wolfíčka) v Jirkově, já válení v posteli s holčičkama!

Matesovi nakonec vylezly horní jedničky dvě. Má je kilometr od sebe a vypadá ftipně. Kromě toho, že tráví dlouhý minuty v pasivním sedu a je děsně ale DĚSNĚ šťastnej, se taky naše miminko začalo valoplazit. Není to ani plazení, ani válení sudů, ale něco mezi tím. Mates s sebou mrcasne z břicha na bok, tím se posune kousek dopředu a pak se zase vrátí na břicho. Někdy to nevyjde a skončí na zádech, ale obvykle ho to nezastaví.

V tom vedru, co panuje, je spokojenej v malý nafukovací vaničce/lodičce, kde si plácá do vody a ožužlává hračky. 24. 7. Most/Jirkov

Matese je s tátou zase v Jirkově a já tu zevlím u počítače. Moje přítomnost se nakonec ukázala jako velmi rušivá, neboť Matese, vida mě ve své blízkosti, mňouká o sto šest, aby byl u mě, ale když je mi předán, mňouká, že se mu to úplně nelíbí... Čert ví, co chce, ale výstup je takovej, že beze mě je to pohodové miminko (teda jestli Míra nekecá:o) a lepší je, když nejsem vidět. Z Jirkova do Mostu snad ten zloprcek nedokoukne, nebo jo?:o)))

Na rozdíl od nás se Matesovi v Mostě dobře spí. Ačkoliv v Liberci už jsme v noci najeli na režim - řvi si dítě, víme, že ti nic nechybí; a dítě si stěžuje tak 10 minut a pak usne - v Mostě mám pocit, že by mohl mít žízeň nebo něco, tak k němu zase vstávám, ale oproti Liberci se Máťa budí jednou, velmi výjimečně dvakrát za noc. A to je za oknem kravál jako na pouti:o). Kousek za zahradou je benzínka, kam se mladí perspektivní mostečané jezdí bavit. Postávají tam u svých Golfů r.v. 1980, mají otevřený všechny dveře a pouší svoje tucání do celýho světa. Idioti!

plavání28. 7. - 1. 8. 2014 Intenzivní kurz Matesova plavání

Jelikož už Mates nebyl u vany k uzvednutí (ale ne jenom pro to, taky pro jeho pokročilý věk!) byli jsme od vany odveleni a jedině nás pustí do bazénu. Takže od pondělí se Mates koupe ve vířivce bez víření. Plavání dobrý, ale dojít s dítětem do tý vířivky je pakárna. Svlíknout sebe, dítě. Umejt sebe, dítě. Oplavkovat sebe, dítě. To všechno je taková obštrukce, že by to jednoho zabilo. Mates namydlenej hrozně klouže:o))). No a pak osprchovat sebe, dítě. Usušit sebe, dítě. Oblíct sebe, dítě. Tou dobou už Mates řve hlady. A to on umí opravdu výživně! Původně měl plavat tatínek, ale raději si na tréninku urval kus lejtka, aby nemusel Matese zvedat nad hladinu, protože to je pro opravdové kulturisty. Dneska (úterý) se děti vozily na takový desce, která i Emičku i Maxíka uvezla v klidu nad hladinou. Matese vytvořilo prohlubeň a radostně brázdil hladinu hrudníkem. Ale jinak se mu ve vodě tuze líbí. Celou dobu žvejká vanolepky a chvílema blahoskloně pobrukuje jako že dobrý.

Zloprcek8. 8. 2014 Reportík

Plavání jsme zdatně dokončili. Žádný velký zlom se nekonal - jako třeba že by Matese začalo plavat kraula nebo tak... Ale zloprcek má rozhodně k vodě kladný vztah. Taky dobrý.

Zase jsme jeli k rodičům a zase jsme v Liberci a takhle to půjde tyhle prázdniny ještě několikrát. Musím se přiznat, že zloprckovi trochu zazlívám, že si neválíme šunky někde u moře. No, co tam s ním?

Po jedné z Matesovo nezapomenutelných nocí, kdy se budil každou hodinu jsme řekli DOST:o). Především Míra řekl. Já si tou dobou slintala na tričko a šťastně se usmívala, protože kdo by potřeboval spát, ne? Nehledě na naše pojízdné prázdniny jsme se rozhodli, že v noci bude malého zloprcka navštěvovat tatínek, neboť ten nedisponuje žádným prsem k ožužlávání a šťastnému usínání. Mates je pravděpodobně telepat, protože hned první Mírovu noc vstával jen dvakrát, pořvával maximálně deset minut a zase usnul. Další noc se probudil hlasitě jednou a teď se budí kolem pátý ráno. Jednou. To už tam teda zase chodím já a dávám cucnout, abysme si mohli ještě tak do sedmi pospat. Změna neskutečná. A rychlá. Kdyby otce nebylo, už by nebylo ani matky...

u MarcelyO spaní máme víc novinek. Matese večer usíná zatím hezky (ťuk, ťuk, ťuk). Kde ale přestal hezky usínat, je kočár. Zloprcek se totiž umí zapřít v kočárku loktama o boky korby a vytáhnout se do sedu, stejně to umí i ve sporťáku a uspěte si miminko, co si v rámci uspávání cvičí leh-sedy...! Dneska řval jako podsvinče a usnul velmi nerad a to už spát vlastně chtěl. Dokonce už ani nepomáhá záclona z pleny - viz. obrázek:o)))!

No a Matýsek je už tuze velký miminko. Doma se velmi často nudí a chce ven. To potom přijede kouzelná židlička a bez námahy ho snese dolů ke kočárku, který se pohybuje jako perpetum mobile - recykluje energii beze zbytku a tím se pohání. Naštěstí se kočárku vždycky nějaký rodič drží, aby mu tento neujel! Včera se Míra objednal do školy, kde Mates chvíli úřadoval u Marcelky v kanceláři. Dneska sbíral hnusy v kanclu u mě ve škole. Každodenně Matese venčí psy, jezdí nakupovat SVOJE jídlo do obchodů (jídlo pro rodiče, oblečení, drogerie ho nezajímají; dokonce velmi nudí a ohlašuje to řevem), jezdí autem, fandí na hřišti, když DýDynka trénuje matku/paničku, bruslí s tátou apod.

11. 8. Výletíček

Ani náš hyper super kočárek nedojede všude, takže jsme vytáhli půjčenou dětskou krosnu, naložili Matese a zkusili okruh nahoře na Maliníku. Ten by teda kočárek dal, ale chtěli jsme někam, kde to známe. Matýsek byl tuze hodné miminko a v podstatě hodinu vydržel koukat přes Mírovo rameno. Náš tloušť se prej pěkně pronese:o). Krosna maliníkZnova jsme teda začali uvažovat o (ne)koupi chariotu. Protože možná by stačila ta krosna a rozdíl je skoro 20 000,- peněz. Uvidíme... Pejskové byli samozřejmě s náma. Na fotce je kousek Plesnivky:o). Holčičky šly off-line, Artýsek on-line a byla to s ním pěkná pruda, neboť zdržuje! Endomondo nefungovalo, protože nevím proč. Nakonec jsme v lese rozbalili deku a Mates na ní spořádal svojí zahrádkovou broskvovo-meruňkovou sváču! Slušivou mlynářku zdědil Máťa po mně. Je parádně růžová a Mates je v ní za tuze pěknou holčičku!

Na Rajče jsem přidala taky pár fotek z Mostu. Mates je prostě buřtík:o)!

12. 8. Zub číslo 5

Dneska na mě Matese vytasilo dalšího pizizuba. Spodní levá dvojka to je! Tentokrát zase vylezla nepozorovaně, bez protivnýho miminka. I když říkat tomu dvojka je dost minimalistický odhad. je to spíš dva a půlka, vylezla si dost bezprizorně bez návaznosti na zuby předešlý!

20. 8.

Jsem jako hlásič zubů - vylezl další, po dost akční noci!

22. 8.

Stav zubů se zastavil na čísle sedm. Čtyři nahoře, tři dole. Jsme už nadobro v Liberci a čekáme na úplný návrat školního roku a s tím spojenou rutinu, která miminku malinko schází. Každej den spí, jí a řve jinak a to nedělá nikomu nejlépe.

Matýsek miluje různý míčky a veškerý kuchyňský náčiní, stejně jako sekačku na trávu, elektrickou i ruční pilu a všechny další nedětský udělátka. Mňoukání v mojí přítomnosti stále trvá, tudíž žijeme všechno nebo nic:o). Jenom se mnou je spokojenej, stejně jako úplně beze mě. Cokoliv mezi je problém. V Jirkově tedy tráví dlouhé hodiny s babčou a dědou a my máme čas na takový pitominy jako je výlet na Komáří vížku, mač v minigolfu, in-line kroužení po mosteckým hipodromu. Všechno tuze parádní!

tenista

24. 8. Rýmička

Konec prázdnin Matýsek oslavil opravdu po svým a někde si uhnal rýmu. Už včera mu malinko teklo z nosu, ale v noci to nabralo grády a Ťutínek se celou noc budil co hodinu a pořvával. Ráno jsem mu okolí nosu odloupala a budeme se muset začít drobně léčit. Poprvé. Zakřikla jsem to myšlenkou, která mě mrcha napadla asi tak tři dny zpátky, že Matějček nebyl ještě nemocnej a že je to pašák. Doufejme, že u rýmy zůstaneme a nic se nepokazí víc...

26. 8. Neutěšený je můj zdravotní stav!

na autěRýma s náma pořád bydlí. Už ji mám i já a buďto mám jinou nebo je Mates hrdina, že neřve kontiuálně. Já bych totiž klidně řvala. Klasicky mě pobolívá nosohltan a mám vodnatej nos! Jsem matka, budu v tichosti trpět.

Matesovi jsme koupili odsávačku nudlí nasaditelnou na vysavač a světe div se! Nudle je venku a mozek zůstal v hlavě! Dokonce to pomohlo velmi a miminko se budilo po dvou hodinách (což jsou po včerejší půlhodinově-intervalové noci spací orgie!). Bohužel do toho ale vstoupila jeho neschopnost být se mnou a zároveň nežužlat prso, takže si dal půlhodinovou řvací, kdy za nim Míra musel třikrát, aby Zloprcek pochopil, že prso nebude, zato spánek ano! Chudák náš táta sice začal chodit do práce, ale vyspat se nemůže.

nočníkBěhem prázdnin se Matesův spací režim změnil několikrát a teď se pohybujeme v období spaní od cca 10:30 do 12:00. Což dneska bylo od 11:30 do 13:15... Doma nezabral, tak jsme se jeli podívat do města, koupit kapky do nosu pro v tichosti trpící matku, nesehnat Bepathen, zbaštit keksík a hezky zmoknout. Když už toho bylo na Matese moc, začal v kočárku houkat, byl položen a ani ne do minuty dobojoval a usnul. Podařilo se mi na kočár nacpat i pláštěnku a protože to je optimální stav, vyběhla jsem nahoru pro smečku a vydali jsme se na přehradu. V takovým hnusu tam předpokládaně nikdo nebyl. Kdyby záleželo na foxlech, nebyli by tam taky. Pršelo opravdu výživně. Matesovi se ale v dešti spí obzvláště dobře, takže jsem stihla psy znova uklidit domů a chvíli courat po zahradě než přijel Míra a miminko se vzbudilo. Naštěstí do lepšího rozmaru, než ve kterým se pohyboval celé dopoledne.

31. 8. Padla

Máme za sebou naše první prázdniny a doufám, že všechny další budou lepší. Z těhle tadostně nehýkám...

Na Matýskovi je krásně poznat, když začíná tlačit, tak jsme ho začali umisťovat na nočník a celkem to funguje:o). Mě by to nenapadlo, ale moje babička říkala, ať už ho tam posazujeme:o))), tak už chlapec trůní. K výrazně lepšímu se obrátila i situace s Artýskem. Foxl adopoval do rodiny dalšího člena a už ho nechce zabít... I když dneska mě z kuchyně do obýváku přilákalo Artýskovo bručení, když si osel lehnul vedle Matese a ten do něj radostně mlátil házedlem. Ale Tydýsek bručel moc hezky a celkem dlouho, takže dlouho varoval:o)! soužitíTo je dobrá zpráva.

Počasí nám radost nedělá. Naštěstí jsme ale objevili radosti nošení dítěte v krosně. Náš sling už nemá odpovídající parametry a minitělo našeho cvalíka už prostě neunese:o))). Půjčená krosna ano, takže Míra každý ráno venčí tři psy a jedno dítě!

 

Komentáře  

 
0 # Majja 2014-07-25 11:34
A nema nahodou jejich velicenstvo nazrzle vlasy?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sváťa 2014-07-26 13:24
Ne, má je zlaté! Zrzaví kluci jsou oškliví!!!:o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Majja 2014-07-28 11:35
Jeste ze tak....nedavno jsem totiz projel sve detske fotky a podoba tu je :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek