Matýskovo jaro 2016

Šmankote, já to flákám. Čím potom budu ztrapňovat syna až si přivede dívku, když ne rádoby vtipnými články a fotkami z jeho dětství! 

Info1: Matýsek už přes den nemá plenky. Žádný. Zvládl to dřív, než mě chytla mánie, že nic neumí:o))). Otázka je, jestli by mě taková mánie vůbec chytla, ale to už teď nezjistíme. Finální den byl pátek kdesi uprostřed března, kdy jsem se rozhodla mu důvěřovat a vydali jsme se do bazénu bez pleny. Poprvé jsem ho převlíkala v čekárně chirurgický ambulance a s druhým počůráním jsme došli do bazénu a volali Mírovi, že až si pro nás pojede, tak ať probůh přiveze čistý, suchý! oblečení a PLÍNU:o))) To bylo naposled, co se nezadařilo a všechny další dny už zvládal s větší a větší grácií a teď už si řekne i uprostřed hraní.

mates školkaInfo2: Z Matese se stal už človíček v systému. Dostal na záda batoh. Do batohu bačkůrky, papírový kapesníky a pejska na stesk a byl vyložen na předškoličce v námi hojně navštěvovaném studiu Beruška. Hrdina. Nechal mě odejít a pak prej začal bojovat po desátý hodině:o))). Můj příchod samozřejmě obrečel, ale tvrdil, že příště půjde zase. Netuším, jak mu mohlo být, ale systém říká, že to tak musí být a taky je to asi zdravý naučit se přebývat bez matky za zadkem, takže příští úterý jdeme zase. Šmudlíček. Je mi ho vážně líto...:o)

Info3: Stále nemluví a jelikož nikdy mluvit nebude, zvažuji zaregistrovat nový jazyk - tzv. matějovinu. Základním slovem je bhoe a od toho odvozenina hoe. Slovosled odvozen od němčiny. Např. Mimi máma bhoe ne. Přeloženo doslovně: Matýsek máma bačkůrky ne. Přeloženo do normálna: Mami, neoblíkej mi bačkory. 

Mimi máma brm brm táta ne.

Mimi dan má.

Mimi má tu bhoe ne.

Mimi ů ham má.

Mimi hají ne.

Máma pipi má ne. Mimi pipi má.

Mimi tát tu.

Mimi uáá didi prytch.

Tam gou, dááá!

A tak dále a tak podobně. Opravodví lingvisté tomu jistě porozumí a lehce tyto věty přeloží...:o)))!

Komentáře  

 
0 # odoxahepa 2021-05-17 11:46
http://slkjfdf.net/ - Ojedimox Ejosay jip.miux.foxtro tlik.cz.ngy.wb http://slkjfdf.net/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek