Mates 4 měsíce

Tak našemu trotlíkovi jsou čtyři měsíce! Dosáhl nemyslitelného...

...považuju ho za nejlepší zvířátko na světě:o))). Že to ale trvalo, co? Někdy mě se*e. Většinou:o), ale pokaždý je hned důvod mít ho strašlivě moc rád.

Mates 4 měsíceNeustále bojujeme se spánkem. Opravdu mě mrzí, že nedokážu přežít každonoční dvouhodinový vstávání, protože bych ho klidně takhle krmila, ale bohužel přes den po takové noci nedokážu komunikovat s okolním světem aniž bych nebyla sprostá a neschopná. Nechat miminko vyřvat neumím. Postupně mi vyleze tepovka na 160 za minutu a vznikne stres velkej jako Afrika. Nakonec jsme se zkusili od Matese odstěhovat. Nejdřív jsme se přesunuli jenom do obýváku a světe div se - hned první noc vstával mnohem míň - poprvé v půl druhý!!! Předtím sice párkrát mňouknul, ale hned zase sám usnul!!! Po očkování spal 9 hodin v kuse a mně málem explodovaly obě prsa:o). Teď na víkend jsme se odsunuli až nahoru do hnízda a Matýsek vstával za noc třikrát (23, 2, 5). Abych nebyla úplně optimistická, lepší by bylo vstávat dvakrát, ale i tohle mi úplně stačí. Jednak se nebojím o mlíko a jednak mám pocit, že je dítě nacpaný a spokojený. Uvidíme, co prcek plánuje dál. Zatím se všechno mění každou hodinu. Zatímco obvykle spí ráno půlhoďku, včera si loupnul hodinku a půl. Tím se pak posunul celej den:o). Druhou kočárkovou obvykle dává dvouhodinovou, ale občas si jan tak pro nic za nic lupne jenom hodinku a pak řve než matka schvácená doběhne domů:o))).

Mates je na čtyřměsíční miminko docela gigantík, ale doufám, že kojení ještě nějakej čas vydrží. Na polohu fotbalisty je už moc velkej, tak jsem si ho začala polohovat klasicky a začínáme se v tom oba lepšit:o).

Ve středu minulý týden jsme byli na prvním socializačním výletě - v Berušce. Je to centrum pro plavání a cvičení kojenců. Mám v plánu tam chodit plavat do vany a i cvičit na suchu. Tudíž dvakrát týdně vytvářet aktivitu. První plavací návštěva byla bez plavání:o). Paní si Matese chtěla prohlídnout, jak je na tom vývojově a taky mi říct, co všechno děláme blbě. odpovědi jsou - dobře a spoustu. Sice měla výtku k Matesovu držení hlavy, ale nijak výraznou. Ukázala nám cvičení na overballu a jak ho nosit. Z přístupů k manipulaci s dítětem jsem poněkud zmatená. Dneska jsem zrovna psala do emailu, že porodnictví a péče o dítě jakbysmet jsou jako kynologie. Každej tomu děsně rozumí a má jedinečné a jediné správné rady a postupy. Takže zatímco jedni říkají, že dítě musí ležet jedině s páteří rovnou, jiní říkají, že jediné správné fziologické držení páteře je v klubíčku, čiliže mírně prohnuté. Tak já nevím. Mates na zádech stráví spoustu času, když spí a taky rád leží pod hrazdičkou a slintá na všechno, na co dosáhne. Ale na druhou stranu taky často "sedává" (je tam jak v autosedačce) v houpačce a kouká, jak s Mírou něco děláme v kuchyni nebo obzervuje psy. Hodně z bdělýho času je na bříšku - jednak na zemi a taky v poloze "tygříka" (kam na ty názvy lidi chodí?) no a pak je samozřejmě klasicky nošenej v náručí... To je asi na popravu matky, ne? Takže nemožná a odsouzeníhodná matka nakonec dělá všechno a nic správně a jestli nám vyroste Quasimodo, půjdu se zastřelit.

A co všechno to naše dítě umí? Jako novinku má chytání hračky za středovou osou, tudíž drobné přetáčení se na bok. Když se mu přidrží prdelka proti zpětnému pádu, překulí se na bříško...a slintá. Neustále na cokoliv kdykoliv a hlavně tuze:o). Nožičky si rád zvedá k bříšku a když mu je tam přidržím, tak si na ně civí:o). Strašně rád je s Mírou a určitě přesně ví, kdo je ten chlap:o).


Fotky budou na Rajčeti...

Komentáře  

 
+1 # Majja 2014-03-16 10:51
A pak ze to nepujde...;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek