Květen 2014

Po vzoru šílených foxtrotlíků si Matějček nechává všechny svoje pokroky až na jednu poslední chvíli a pak je na nás vyhodí všechny.

Začalo to brmbáním a mečením a vyluzováním různých zvuků, ke kterým jsou potřeba rty. Dokáže teď poprskat široké okolí radostným brrrrrrmmmmmm, drobný nesouhlas vyjadřuje mečením poněkud senilní ovce mmmmmmmmmmme a zavilým ráčkováním ohlašuje totální naštvání, že není po jeho. Jak je po jeho, těžko říct:o)))!

Mates MayCup V. 2014Při ležení na bříšku při dobrém rozmaru cpe nohu pod pupík a dělá, že se co nevidět začne plazit. Unést to tělo ale není žádná sranda, takže to opravdu zatím jenom dělá! Umí točit věcma a prohlížet si je ze všech stran a pak je sežrat. Mlátí rukama, aby hračka, co drží, vydala kýžený zvuk. Umí se praštit a pak začít řvát, že se praštil. Co je ale naprosto největší novinka? Mates chce být venku a koukat. Ještě do nedávna být venku znamenalo být potrestán nehodnými rodiči a bylo potřeba řvát. Teď to naše miminko vydrží v kočárku na bříšku koukat po okolí, v autosedačce si jezdí na kolečkách jako král a vydrží dlouhý minuty potichu sedět a pozorovat okolí (kde se samozřejmě musí něco dít), ve slingu je pánem světa a už nechce být otočený směrem k tělu mrzkého nosiče, ale chce koukat dopředu a oslintávat popruhy. Pobyt venku je často jediným způsobem, jak mu zvednout náladu, a i když oblíkání nesouhlasně prořve, tak to, že si beru sling, pozná a začne radostně hučet! Tahle novinka okamžitě prošla zkouškou ohněm!

Mates mrkvičkování květen 2014Další velká novinka je Matýskovo mrkvičkování. Jelikož je to už veliké miminko, chytl mě fantas (podpořený rodinnými příslušníky), že naše miminko na MM trpí a že je potřeba ho živit už i něčím jiným. Že má miminko na půl roce deset kilo zřejmě není dostatečným důkazem, že dietu nedrží! Takže jsme nejdřív sehnali BIOmrkev, kterou jsem uvařila a uavřené jsem si omylem lízla (a skoro se pozvracela - nesnáším vařenou mrkev, je hnusná!) a pak jsme koupili pár skleniček z DMdrogerie. Jsem ráda, že stejně jako Picasso měl modré období, my máme doma oranžové období, jelikož mrkev je všude, kromě Matesovo žaludku!

No a nakonec proběhlo velké socializační cvičení. Přijeli bratránci - můj i ten Mírovo se svýma paníma:o). Nikoho z nich ale miminko moc nezajímá (čemuž naprosto rozumím) a tak největší atrakcí byla DýDý:o)))!

Neděle 4. 5. 2014 aneb Mates na závodech

Kojení MayCup V. 2014Přihlásila jsem se s Bubu na agizávody a jelikož to byly závody celodenní, musela s náma jet celá marškumpačka. Jelikož zmrzlí přišli letos o něco dřív, teplota vzduchu nebyla nijak komfortní a, abych pravdu řekla, já klepala kosu. Máťa byl jednoduše úžasnej! V úplně normálních intervalech usínal v kočárku a koukal na všechny ty psy a lidi a co jsem viděla, byl zlaté miminko. Moc jsem toho však neviděla:o), neboť o miminko se úplně vzorně staral tatínek. Vůbec by to bez Míry nešlo. Bavil Matese, venčil zbytek smečky, sháněl jídlo... Byl prostě takovej, jakej on být umí:o)! Já byla jenom pouhopouhé prso!

Snažili jsme se, co to šlo, aby byl Matýsek dobře oblečenej a nenastydnul nám, tak doufejme, že se podařilo. Další dny ukážou... Jsem na Matýska tuze pyšná, protože krásně zvládnul i cestu zpátky, i když už toho měl plný kecky mrouskal si očičko a byl evidentně na spaní!

Pondělí 5. 5. 2014 Beruška

Přihlašovací systém do Studia Beuška mě opět porazil, a tak jsme dorazili na cvičení, na který jsem se podle mého hlásila, ale podle počítače leda tak bobek. Ovšem nenechali nás vymáchat si v mojí blbosti nos a mohli jsme na cvičení zůstat. Tohleto pondělní je pro Matýska oříšek. Jednak musí být probuzen před jedenáctou, kdy má evidentní půlnoc a jednak je před a při cvičení děsnej šrumec! Jdeme totiž na řadu po kategorii "chodící" a ten gang dělá strašnej kravál. Zahlučí celou místnost a není úniku. Když se pak jde na cvičení, situace se nezlepší, spíš naopak. Paní předcvičovatelka je plná energie a dost řve:o), děti kolem vydávají různé zvuky od smíchu až po pláč, starší sourozenci lítají sem a tam a stěžují si na neschopnost matek zabavit je a matky hromadně hýkají na své ratolesti a rozradostňují je či chválí nebo kárají (ty starší sourozence, který jsou na odstřel). Dneska ještě přibyla paní, co nás pozorovala, jak cvičíme, aby se také mohla stát předcvičovatelkou. Matýsek to pokaždý vydrží malinko dýl, ale nakonec stejně musíme jít do vedlejší místnosti, kterou už gang chodících opustil a tam se vydejchat, užít si klídek, a pak se teprv vrátit do cvičícího pekla! Po odcvičení se nacpe a padne jako podťatej do kočárku, kde usíná rychlostí blesku!

Středa 14. 5. 2014 Zub

Máme tu několikero novinek z Matesova života.

Jednak jsme byli u pana doktora na půlroční prohlídce. No jo, už je to tak a náš usurpátor je s náma půl roku... Doktor na něj chvíli koukal a pak prohlásil, že nemá, co by nám řekl, že nám píše jedničku a prej jen tak dál. Náš desetikilovej pořez je prej cajk.

Květen 2014 Mates žerýnCpaní se zeleninou se stalo Matesovou vášní a všechny ty hnusy do sebe cpe horem dolem - dneska třeba brambor s dýní. Hezky to ani nevoní, ani nevypadá; ochutnat jsem si netroufla:o). Zítra přidám k týhle superbaště vařenou mrkev. To se Matese poměje:o))).

Plavání Máťu baví tuze a i když dneska nebyl nejlíp naladěn, plaval spokojeně a vytrvale.

Špatné ladění měl pravděpodobně na vině zub. Matýskův první zoubek. Našel ho Míra, když mu Mates místo žužlání ruky, ruku okousnul:o). Hned jsem se vrhla na internetové diskuze, abych se dozvěděla víc a zjistila jsem, že jako matka jsem opět selhala, že jiné matky hledají zuby u svých ratolestí už nejlépe od narození, jakýkoliv duševní rozpoložení miminka připisují zoubkům, ohmatávají dásně, poznají, že jsou nateklý apod. Já jsem si myslela, že zuby rostou od půl roku, ale spíš tak v osmým, devátým, desátým:o))) měsíci. To už ale bude Mates pravděpodobně pizizubka. Jestlipak se už takovej zub čistí? A jak? Kdy přijdou další a taky takhle nepozorovaně? Hmmm, máme quest:o)!

Sobota 17. 5. 2014 Rolety

roleta letadlaroleta letadla2Matýskovi do pokojíku přibyly nové rolety na okna. Chlapec chodí spát v sedm a to je světlo jako ve dne - no bodejť, je den:o). Přes zimu to šlo, ale teď nám na něj při usínání svítilo slunce a to se usíná špatně i jinčím borcům (viď Mirášku:o). Nakonec jsme se rozhodli pro originální Veluxácký a jsou opravdu povedený!

Jsou úplně nepropustný, takže umí v pokojíčku udělat tmu jak v ... jeskyni:o). Ťukám na všechno, co máme v okolí, ale poslední dvě noci s roletkama Matýsek vstával jenom jednou, repektive víckrát, ale usnul sám kromě jednoho pokusu, kterej jsem pokryla já:o)! Vstávat jednou za noc je lepší než třikrát nebo čtyřikrát...

Pondělí 19. 5. 2014

Kromě toho, že Mates dneska zvládl velmi rušnou hodinu cvičení celou, aniž by řval jak tur a chtěl klid, tak se taky poprvé úplně bez pomoci zvládnul převalit ze zad na břicho:o)))!!! Úplně sám. Sice u toho vypadá jako velryba na suchu, ale nakonec se přehoupne ... a začne řvát, že je na břiše:o)! Do jídelníčku nám přibyl komfortně zelenej špenát, tak se těšíme na zelený bobky:o).

Pondělí 26. 5. 2014

květen 2014 mates faldíkyZelený bobky přišly a s nima pěknej smrádeček:o).

Mates se už mazácky převaluje a to hlavně když ho chci přebalit nebo převlíknout. Je to pašák!

Od středy jsem s Máťou byla u našich na jihu. Míra jel s klukama na školní výlet na dvě noci. Ještě pořád jsem s dlouhodobého samostatného pobytu s Matějem dost nervní a když k tomu přidáte venčení tří psů, vypadne z toho dost akční situace. Jeli jsme k rodičům s Máťou úplně sami a Matýsek byl tuze šikovné miminko a celou cestu tam i zpátky prospal. V Děčíně se sice snažili seč mohli probudit ho, ale Mates se nedal:o). Chvíli jsem řešila, kde budeme spát a nakonec jsem obě noci spala v Mostě. Původně jsem plánovala, že miminko bude spát v postýlce, ale zapomněla jsem v Jirkově matraci, která do postýlky patří, takže jsme musely vymyslet alternativní řešení. Ustlaly jsme mu s mamkou na velký posteli, obložily ho ze všech stran, aby určitě nespadl a nechaly ho spát samotnýho v mým pokojíku. Já měla ustláno v obýváku a dobrý! Matýsek v noci spinkal jako miminko (tohle přirovnání je tak absurdní!!!). V neděli se konal nespací maraton, kdy se Matese probudilo ve dvě odpoledne a do večera do sedmi prostě nezabral. To je v jeho případě opravdu nečekané a taky nepříjemné. Byl protivnej, umňoukanej, nespokojenej.

květen 2014 s LucinkouMěli jsme domluvenou návštěvu u Veroniky s Filípkem (na fotce není, spinkal) a dokonce z Prahy přijela Káťa (na fotce není, fotila:o) s Lucinkou. Káťa to nakonec nevydržela a Matese si vyfotila, protože takový faldíčky v životě neviděla:o))). Čeká nás ještě jeden Mírův výlet, ale slíbil, že Artýsek pojede s ním, tak snad to tady s holčičkama zvládneme...

Zbytek května

Interakce s Matějem už malinko připomíná obousměrný kanál. Občas. Mates si třeba chvilku vydrží házet s plyšovým míčkem. Úplně cíleně ho bere do ruky a kamsi s ním švihne, já ho poslušně donesu a s radosným výskáním doručím Matějovi k rukám. On ho neméně radostně kamsi mrskne a cyklus se opakuje. Ze zad na břicho se převaluje opravdu v pohodě a občas se mu povede přetočit se i zpátky, ale to je opravdu velmi náhodná událost. Doma ho to začne nudit rychle a rád jezdí v autosedačce na kolečkách po městě. To je úplně potichu a kouká a dělá vzorňáka. Úplně se mu změnil vzorec spaní a koukání během dne. Ani on sám to ještě nemá úplně doladěný, tak čekáme, jestli si to nějak sedne. Místo čtyř hodin spí jen dvě a někdy půl, noc se nezměnila. Chvilku měl období, kdy jsem přes noc nemusela vstát vůbec, ale to rychle přešlo:o).

Komentáře  

 
0 # Háňa a kolie 2014-05-19 19:57
Jen tak dál, Máťo - jsi borec.
Rolety nemají chybu - do klučičího pokoje jsou skvělý.
A Járův první zub jsem taky nenašla já, ale tatínek.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sváťa 2014-05-26 18:12
Mates mě při vyřizování pozdravu poslintal, tak předpokládám, že je nadšený:o)! Já děkuju za pochvalu rolet, stály balík, ale jsou fakt super! No a když zub najde táta, tak je jasný, že se stará, ne:o)? A to je nejlíp:o)))!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek