Den blbec

Moc času na uvažování o tom, jak moc a jestli jsem špatná matka jsem doposud neměla. Dneska jsem si vlezla do horký vany a chtěla se utopit...:o).

 S Matýskem jsem se rozhodla socializačně žít. Nechodíme moc mezi lidi, protože to neumím. Neumím nás vypravit na čas a netuším, co bych asi tak měla dělat s dítětem, který se mi probudí uprostřed vycházky v lese/v nákupním centru. Mates nevydrží z kočárku jen tak koukat a sedět ho nechávat nechci, protože to vypadá jako největší zvěrstvo, který svýmu dítěti můžete udělat. Hned po tom, co ho nebudete přes mrtvoly kojit! Otázka je, jestli nevydrží koukat, protože jsem ho to nenaučila nebo to prostě neumí, protože to nechce umět. Všechny vycházky jsou jenom když spí a jakmile se vzbouzí, mastím domů. Občas v kočárku řve, ale ne moc dlouhou dobu - nechodíme daleko, popř. se kolem času probouzení už pohybujeme kolem baráku. Čas od času potákám ale matky, kterým je evidentně úplně jedno, jestli jim dítě spí nebo ne. Jsou prostě venku, trpaslíka na klíně nebo v náručí, případně koukajícího z kočárku. Jak jsou ty děti starý nevím, ale některý z nich vypadají hodně mlaďounce. Jsou stejně starý jako Mates? Netuším. 

No, zpátky s socializačnímu životu. Objednali jsme se do Studia Beruška na miminkovský plavání. Mates je ještě trpaslík (aspoň věkově:o), a tak plave sám ve veliký vaně a věnujou se mu tři lidi - já, táta a koupací paní. Hezký, ale nic moc socializační pro Matese. Pro mě pohroma. Paní je strašně milá, ale neustále mi říká, co všechno dělám blbě. Ona to tak vážně nemyslí, ale prostě mě opravuje, když Matese zvedám, když ho držím v náručí, když ho převlíkám, když si s ním hraju... Pořád. Jsem tam a bojím se na něj šáhnout, protože to všechno dělám doma blbě. No, mohla bych se z toho poučit a dělat to líp, ale nerozumím tomu, proč je to líp. Připadá mi strašně invazivní vzít dítě jenom pod hlavou a pod zadečkem - kdo drží kurňa ty záda? Taky prej koupeme ve špatně teplý vodě. Matesovi se dneska ta studenější nelíbila a řval jak tur dokud paní nepřitopila... Na plavání jsem došla na dvakrát, neboť jsem spletla čas a poprvé přišla úplně blbě. Dvakrát za den naplánovat návštěvu na čas považuju za nereálný. My jsme to zvládli, ale mě to stálo večerní dvacetiminutovou regenerační koupel a totální beznaděj.

Komentáře  

 
0 # Majja 2014-03-23 09:14
Co je na sezeni v kocarku za zverstvo?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek