Postupové zkoušky DD Hrádek nad Nisou

Artýsek - MD1 - disk, Anna Říhová; Dýdynka - DwD1 - disk, Vanda Gregorová, Anna Říhová

Už i naše Pindruška se přidala k radostem diskvalifikací se mnou:o). Abych pravdu řekla, připadá mi, že z dogdancingu se stala vysoká škola přesnosti a rozhodčí jsou při posuzování opravdu ostrý...

No, ale nás se nějaká ostrost rozhodčích netýká. My jsme opravdu nezvládli to, co jsme zvládnout měli:o)!

Artýsek byl jednoduše úžasnej. Usmíval se celou dobu a cvičil jenom a výhradně se mnou! Ani jednou nezazevloval a zároveň nebyl ani trochu vyšílenej! Byl to prostě perfektní foxteriér. Diskli jsme se na krokové sekvenci klus v kruhu, kdy Artýsek neklusal:o)! To, že se ve zkoušce disknul jen jednou, považuju za zázrak! I kdyby ale tuhle sekvenci dal nad svý možnosti, výbornou bysme stejně nezískali, protože bodová ztráta víc jak tři body už není na výbornou a jinou my nechceme/nepotřebujeme.

Klus vpřed: jednou 3 a jednou 2 body

Couvání: 3 body

Kruhy: jeden směr DISK, druhej směr 1 bod

Chůze stranou: 2 body

Serpentiny: 2 body

Pivot: 3 body

Choreografie: 3 body

Je neskutečný, že to, co považuju za snadný, nás vyšachuje a naopak. Osobně jsem si myslela, že Artýsek nedá pivota (žádnýho nemáme:o) a že při couvání zahne někam do lidí:o). Tyhle dva cviky jsme zvládli úplně nad moje očekvávání. V klusu považuju za nejhorší vlnovky a nakonec se ukázalo, že kruh to je:o). Mohla bych napsat, že alespoň máme na čem pracovat, ale my na tom pracovat nebudeme. Prostě když pojede tancovat Dýdynka, pojede i Artýsek a možná jednou dědek bude tak starej, že to odkluše a ani jednou nevyskočí:o).

 RT heeling  DD packy
perfektní foxteriéří heeling:o)))

Dýdynky packování - na uších je vidět,

že je to už několikátej pokus a že se nedaří:o))),

ale ustála to! Hrdinka!

A moje štěstí Dýdynka? U zvedání pacek se rozhodla, že zvedat packy neumí:o). U každýho jinýho cviku jsem měla štresa, že to pokazíme: u otoček, že se nerozhejbe a nebude se chtít točit opakovaně; u pozice lehni, že to moje hopsání neuleží; u klusu, že začne hopsat, ale ona ne. Skoro všechno zvládla na plnej počet (kromě toček a za mnou jdoucí kolonku využití prostoru) a pak přišly ty packy... Možná už to na ní bylo dlouhý bez odměny, možná byla po celým dni (kterej byl na pěkný h...) unavená, možná jsem jí moc za packu čapla (má odřený ty bříška). Těžko říct. Ale během celý zkoušky byla skvělá. Radostná, přesná, vyrovnaná.

Celý zkoušky byli oba moji psi úplně úžasný!!! Můj třetí pes byla na přesdržku, protože se pokaždý prorvala z bedny a pořvávala v autě!

Všechny fotky tady a díky za ně Petře. Víc info na stránkách DDCCR.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain