Intenzivka dogdancingu s Vandou Gregorovou

Pavlína našla intenzivku dogdancingu a než se rozhoupala a přihlásila, bylo obsazeno a jedno místo jsem vyžrala já:o)! Intenzivka probíhala v Houstníkovo Hradišti. Taky jste to nikdy neslyšeli? Já tam teď už i trefím. Je to kousek od Dvora Králové.

Cesta ráno byla odporná, ale dalo se. Večer zpáteční byla hororová. Už ráno jsem si všimla, že některý silnice mezi prdelema světa jsou bez bílých čar, bez patníků a neskutečně roztřískaný, ale bez světla to nabralo hororových rozměrů a krávách srnách ani nemluvě. Fakt jsem se bála. Ráno jsem jela svižně a dojela jsem přesně, jak navigace povídala. Předpisy dodržuju, i když to některým řidičům bavoráků málem způsobilo infarkt. Nepřipadám si kvůli tomu jako horší řidič. To opravdu ne. Večer jsem ale jela 80 a byla ráda, když mě kdokoliv předjel a já viděla aspoň chvíli, kam že to vlastně jedu... Jízdu autem po českých silnicích za zhoršené viditelnosti opravdu nedoporučuju!

A teď k intenzivce.

Vanda Gregorová je mladá slečna s dvěma čivavama a jednou australskou ovčandou. Čerstvě je mistryně ČR v nějakým tom tancování:o). Od začátku se věnovala každýmu zvlášť a koukala, co umíme. My s Bubu vypadaly jako nejhorší neumětelové na světě, ale postupně se ukazovalo, že tak strašný to s náma není a nakonec jsme, myslím, odjely bez ztráty kytičky. Chvíli jsme se taky věnovaly (a tvrdý y je opravdu na místě - samý ženský) pravidlům zkoušek dogdnacingu a nemůžu si pomoct, ale je to hrozná trivka! Teda myslím tím jedničkový zkoušky všech čtyřech divizích. Ví váš pes, kde je k noze a dokáže se k ní rovnat ať děláte jakýkoliv kroky (a tím jakýkoliv se teď myslí chůze dopředu a dozadu, případně do stran)? Výborně! 80% máte z krku. Pak už jenom otočky kolem svý osy a padla! FAKT! Když jsem to obrovský tajemství prohlídla, přišel nový cíl. Budeme mít všechny jedničkový dogdancingový zkoušky. A myslím tím opravdu my - tj. i Bubu i Artýsek.

Společnost mně a Bubu dělalo sedm čivav, jedna papillonka, šeltičák Hell Boy:o) a dva kříženci.

První pravidlo zní: Máš-li čivavu, šišlej na ní.

Druhé pravidlo zní: Neustále opakuj, že tohle už umí, jenom teď  to nedělá.

Třetí pravdilo zní: Pejsci se musí pozdravit, jinak cvičit nebudou.

Čtvrté pravdilo zní: Čivava se nosí, protože jinak by si pravděpodobně ošoupala nožičky.

Páté pravidlo zní: Hárá-li fenka, nechej jí běhat mezi ostatními.

Šesté pravidlo zní: Čivavy si můžou hrát, i když se půl metru od nich někdo snaží cvičit.

Sedmé pravidlo zní: Po čivavě už jenom čivavu!!!

Nejdřív jsme zkoušeli rovnání psa k noze a tzv. pivota (s chmelovým nápojem to nemá nic společného:o), potom různý proskoky všemožnými otvory, který jsme schopný svým tělem vytvořit, potom obíhání velkýho kruhu a nakonec chůzi stranou. Do toho bylo volně vložený couvání a dávání paciček a ovladatelnost na dálku.

Celkově to bylo fajn, včetně obstojnýho obědu v milý společnosti.

Víte,  že když je čivava moc malá, má v hlavě dírku a hned pod ní mozek?

Neházejte na čivavy olověný kuličky, mohli byste trefit u dírku a tím byste způsobili čivaví smrt!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich