Dogdancingový trénink

Plán byl celkem jasný. Zabalit v pátek psy a bagáž a přes Prahu dojet do Mostu/Jirkova. V Praze jsem si domluvila DD trénink, protože bych ráda zjistila, jak vypadá zkouška D1. Snadný jako facka, když pes i páníček vědí, co dělat:o))). Na naší první DD zkoušce měla nepoměrně vyšší šanci na složení Bubíš. Teď je to opačně a jestli zkoušku někdo složí, bude to Artýsek. Naše křepčení bude začínat otočkama mýma i psa. To by teoreticky neměl být problém. Potom přijde slalom mezi nohama. To by teoreticky neměl být problém:o). Potom přijde klus v pozici volné blízké. HIHI. To by teoreticky neměl být problém...s Artýskem.

Pozici K NOZE nezná, ale tuší, že se nesmí oddalovat přibližně z metru čtverečního v okolí mojí nohy. Jak na tenhle cvik s Bubu zatím netuším. Bubíš totiž neumí chodit ani normálně, natož potom v nějaký pozici:o))). Potom přijde psí sedni a moje tancování:o) okolo, po tom psí lehni a moje jiný tancování okolo. Artýsek odložení dá, Bubíš sice neumí chodit, ale na místě taky nevydrží...:o))). To bude prča...

Nejdřív jsem cvičila s mým jediným dokonalým psem = bez psa. Psala jsem si cviky a zjišťovala co a jak. Potom jsem to nevydržela a jednoho si nechala přivést. Po chvilkovém rozjímání to byl Artýsek. Bubíš toho fakt moc neumí. Trochu se stydím, ale já se neflákám! Vážně:o)! Artýsek má sice sešněrovaný ucho, ale jeho to nezastaví. Jeho nezastaví nikdy nic, je to můj malej šílenej foxtrotlík.

Tydýt byl poněkud šílen, ale po chvilce se na mě začal nádherně soustředit a sestavu v podstatě odcvičil až na to odložení. Ještě nikdy nedostal povel lehni s mým tanečním kroucením přímo před jeho nosem. Ale to dáme. Koneckonců lehni-gestem ho dokážu udržet na zemi celkem obstojně. Horší je to se sedni, ale nebudu stresovat dopředu.

Ještě se párkrát na DD-trénink podíváme, tak jsem si pořídila hnedle průkazku. Taky se na ní můžu jít poučit na agility, dogfrisbee a i obedienci. Jůůů, my budeme poučení...

VIDEO ZDE!!!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek