Coursing Hrádek listopad 2014

Do Hrádku vede od Liberce krásná nová silnice, tak jsem jí musela vyzkoušet a zabloudit:o))).

Tenhle víkend jsem zase nacpala aktivitama dost k prasknutí, ale když ono to tak nějak vychází...:o).

Běhalo se na krásný velký zvlněný louce, prej 400 metrů dlouhá trať. Hezký!

Foxlové kupodivu běželi jako šílení a i vypustit je byl oříšek, ale pomoc jsem hrdě odmítla a v pohodě to zvládla. Jelikož hrdosti bylo dost na startu, neměla jsem žádnou na konec, abych zvládla donutit foxlíky neservat se a pak ještě navíc střapec pustit..., proto měli oba na sosácích košíčky. I přes to Artýsek střapeček drobně ostříhal:o). Potom prej jdi psy vychodit při natahování střapce:o))). Haháááá. Natahovat střapec s foxlama u nohou (rukou, ramen, pasu) není možné, takže na první natahování jsme měli asistenta:o))). Foxlíci šli na krev, ale kondička jim chybí tuze:o))), doufám, že se nám to podaří přes zimu zlepšit:o).

Pak šla na řadu Dýdynka, která to kupodivu zvláda:o). Nejdřív pár metrů za střapcem, kousla si a pak už celou trasu. S přehledem! Hrdinka! Co jí ovšem naprosto odlišuje od přetočených idiotků, je vypnutí. Dostala povel "KONEC", se kterým taškařice končí a jedninej pes, kterej to u nás respektuje je Plesnivka. Takže ta se se mnou mnohla vychodit při natahování, co jí drdlo ráčilo:o). 

Další běhy si dali foxlové každej sám a pak znova sama Dýdynka. Ta někde před půlkou střapeček ztratila za horizontem, ale to ji nezastavilo a jakmile se trošku hnul, zase se vydala za ním a v síli si zasloužila velikou pochvalu za vytrvalost.

Coursing parádní! Naprosto žádný čekání (byli jsme tam téměř sami:o) a lehce najitelný místo. Těšíme se příště!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek