Gamořin deníček - první část

 Máme doma IPOštěně a jsem lehce ve stresu, že jsem si vzala velký sousto...:o)  

Začali jsme hlavně vycházkováním. Jsem na sebe celkem pyšná, že jsme opravdu každý den byly/i venku v lese alespoň na hodinu (viz. Endomondo). Malá se během několik dní naučila, že my jsme její lidi a krásně přibíhá na zavolání. Jen od dětí a sedících lidí jí odvolat nejde:o))). Touhle dobou už zvládá většinu venčení venku. Hodně jí vodím do lesa, aby si zvykla na šustění a občasné vyběhnutí Bubíše nebo Dýdynky za čímsi více či méně fiktivním, ale holky se na zavolání vrací hezky a štěně zatím taky.

Začaly jsme taky klikat. Prvotní fáze "sežeru ti ruku i s granulema" přešla do "zamyslím se a pak ti sežeru ruku i s granulema":o))). Úplně čiste šejpit neumím, ale i tak se někam posunujeme a malá se učí rychle. Musím si vytvořit nějakej klikací deník, abych věděla, co a kdy chci vlastně cvičit.

Na Smečku se chodíme socializovat. Chci, aby si škvrně zvyklo na ruch na hřišti, a přesto se soustředilo na mě. Taky aby se podívala na další psy. Nejdřív se bála, ale teď už ty známý provokuje ke hře. Zatím to není na nějaký lítání, aby jí nikdo nijak neublížil.

Gamišino klikací video:

 

Je mi s ní překvapivě hezky. Je to takovej čertík:o))).

 

 

 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek