Zrcadlová koza s Artýskem

Zrcadlová koza Pro Plan Cup - Den první

Mohla jsem vstávat v sedm. Už tohle přesunulo tyhle závody do sekce oblíbené. Navíc málo lidí, málo psů, tudíž rychlej spád... Paráda. Až na hlavního aktéra - hldkosrstého kreténa Artýska. Artýs byl mimo už od předchozího večera, ale říkala jsem si, že se z toho vyspí. Evidentně nevyspal a tím zhatil veškeré naše naděje na úspěch (a ty už tak jsou celkem minimální). 

První se běželo agility open. Masakr. Bylo to těžký moc a u některých sekvencí jsem si nebyla jistá ani tím, jak by se to dalo běžet natož potom jak to odpovelovat a odukazovat, nehledě na to, že toho spoustu prostě ještě neumíme a abych pravdu řekla, obávám se, že to v takovém rozsahu ani umět nebudeme (protože prostě snad ani nechci). Prostě Open nám nebylo souzeno ani kdyby Artuš fungoval jako hodinky. Artuš tam ovšem se mnou pro jistotu ani nebyl... Jo, motal se po parkuru, ale absolutně se nesoustředil na mojí osobu. Dopadlo to tak, že přeskočil dvě překážky a vyprdnul se na to a začal čmuchat. Byl dovolán, přelezl áčko a jal se čmuchat o kus dál. Musela jsem ho odlovit a opustili jsme jako jedinej tým parkur pro ignorování psovoda:o). Psoláci se smáli a já se trochu styděla. Ono nechat se disknout za pokažení je cajk, ale tohle je prostě ostuda. Nu což, nebylo to poprvé, co ze mě tydýt udělal trotla:o))).

Zkouškový parkur byl taky pořádně zamotanej a myslím, že až moc vzhledem k A1úrovni... Artýsek se už sice vracel z Pluta, ale zapomněl se na Marsu a tak minul proskok a přeskočil ho směrem ke mně. DISK jako hrom. Zbytek parkuru jsme si udělali po svým, aby ho bylo za co pochválit a šli jsme házet míček.

Doufám, že zejtra to bude lepší. Nebo taky ne. Jsem připravená na cokoliv.

Zrcadlová koza Pro Plan Cup- Den druhý

Tak nějak jsem si myslela, že druhý den by mohl být lepší. Byl. Jenomže psa jsem měla stále na Marsu a evidentně nebylo síly, která by ho přitáhla ke mně na Zem. Neříkám, že Artýs je nějaká rychlostní hvězda, ovšem nechat se diskvalifikovat za čas je prostě odporné! To byl jumping. V Open jsme na tom byli obdobně, ale už ne DISK, pouze BO (bez ohodnocení; tzn. že jsme byli velmi špatní, tak špatní, že jsme už ani nemohli být dobří D, ale ještě jsme se vešli do maximálního času parkuru). Celkově to znamenalo sedmé místo... Z toho je jasné, že parkur nebyl úplně z těch jednoduchých, neboť i větší borci než my se někde zakufrovali. Pravděpodobně to bude tím, že při pohybu měli nějakou rychlost. Artýska by předehnal šnek s plně loženým domečkem! Do cíle jsem ho dořvala a dopovelovala. S radostnou prací to mělo společného pramálo. Poslední přišla zkouška, kvůli které jsem tam vlastně jela. Urvali jsme třetí místo, což zní vznešeně, ale je to porachsprostá ostuda, neboť nás předehnala bíglice, co zdrhla hned na startu a nešla chytit a za námi byli všichni ostatní DISK. Tentokrát byl parkur jednoduchej, Artýs stále na Marsu a proto hodnocení BO (že to nikdo z vás ve výkonostňáku nemá?haha).

Připadám si jako idiot, ale kdo nás viděl na hřišti, ví, že Artýs se na mě fakt umí soustředit a je moc šikovnej a hrozně moc toho umí! To co předváděl na veřejnosti je zřejmě pomsta za to, že si nemůže jet o svý a, i když velmi neelegantně, bývá stejně po mým!

Parkury jsem si nenakreslila, ale když přijdete ve středu a hřiště, pokusím se vám tam nějaký stvořit se znaky jisté podobnosti. Mám z našeho kriplběhu video (kripljumping, kriplopen, kriplzkouška) - to abyste viděli, jak nedopadnete, protože vy i vaši psi jsou schopní a taky pár fotek - ty dodám záhy včetně výsledkových tabulek. Kdo se mi bude smát, bude sežrán Bubíšem!

Fotky nedodám, vypadám na nich jako hnuska:o). 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek