Trojzkoušky Chrastava - pátek

1. běh - 9. V, 5 tr. b.; 2. běh - 11. VD, 10 tr. b.; 3. běh - DISK; Petr Dostál

Říkám si to pořád a pokaždé se mi to potvrdí - trojzkoušky jsou na mojí RAMku už prostě moc. Nedokážu se opakovaně soustředit, nedokážu se ani začít soustředit, protože mám pocit, že mám móóóóře pokusů a tak vůbec. Naštěstí mám psa, kterej mě nejen že nekousne do zadku, když jsem na blbých místech v úplně blbej čas a signalizuju dost blbý věci, ale taky psa, kterej mě zachrání tím, že prostě přefiltruje šumy a udělá to, co je většinovej signál. Dýdynka dneska držela čest našeho týmu nad vodou - a to není ani zdaleka dobrej záchranář:o))).

1. běh

No jo, začátky. Nekoncetrovaný pobíhání psovoda po parkuru, clonění zadkem psovi, narážení do psa... Bylo toho spoustu, čím jsem se Dýdynce pokoušela zabránit v čistým běhu a ona to všechno ustála - až na zónu, na který jsem jí nechala úplně samotnou a zatočila někam k Budějicům. Ona samozřejmě zatočila taky - no bodejť - a chyba. Nakopala bych si. Ani čistý běh by nás neposunul v pořadí nikam extrémně vysoko. Naše postupovka (cca 4,1 m/s) se válí hluboko v prachu pod postupovkou Dobiho od Evi Linkové (5,44 m/s), ale probůh, doufám, že k takovým číslům se nikdy nedostaneme!!! NIKDY!!!

2. běh

Ta samá kladina s tím samým vystupováním - prej jedno z nejtěžších - pes to zatáčí přibližně do pravýho úhlu, takže to ještě není točení, ale už to není rovně... No, Pindruška zase skočila mimo a zase to jde za mnou, protože poučena jsem se na to měla už vybodnout, ale já ne-e. Debil. Nu což. Jinak druhý běh se Dýdynka vlekla jak smrádek. Příčinu jsem neodhalila. No, a po doběhnutí jsme se téměř DISKly, protože jsme vyběhly ven z parkuru, sebraly si míček a protože tam byla děsná zácpa, znova jsme na parkur vrátily a za páskou doběhly k druhýmu výlezu. Pan rozhodčí byl ale tuze hodnej a povídal, že nás za to DISKne až příště:o))).

V tomhle druhým běhu jsem taky Dýdynku dvakrát točila pod rukou. Jednou ze slalomu do tunelu a jednou za tunelem, aby na skočce zatočila ode mě. Dokonce jsem byla tak zodpovědná, že před během jsem si vlezla na rozeskakovací skočku a pokoušela se to s Dýdynkou vyšmoulit a kraťanda, že ne. Že doprava se zatáčí výhradně od levý nohy. A basta. Nezabalila jsem to, chvíli jsme to tam vymejšlely a nakonec vymyslely:o)))! Takhle za pochodu se to pes naučila úplně skvěle a v běhu to předvedla s prstem v nose. Je prostě strašlivě schopná. Kdyby k tomu ještě měla normálního nepřetáčivýho psovoda, co se umí začít soustředit, život by měla lehčí. Jsem lidskej foxteriér.

3. běh

mě stál spoustu přemlouvání se, ale nakonec jsem doběhla po kladinu, ze který byl už potřetí ten samej výlez a z kladiny jsme s Dýdynkou fičely rovně pryč s klikrem a míčkem v ruce. To jsem si domluvila s panem rozhodčím, že třetí běh dáme s klikrem a tenisákem od začátku za DISK a po kladině odejdeme. Jenomže moje zlato plesnivý si už myslelo, že se z kladiny půjde do boku, a to že se skáče a moc ji nedala. Teda jestli tam zóna byla, tak extrémně hnusná. Odskočená, náhodná. Hnus. Zítra to musím ododměňovat zase rovně a JP za krásnou hind leg separation. Snad jsem nevytvořila nějakou chybu, co se s náma povleče zbytek agilitních dní. Já hlava dubová!

Je ftipný, jakej rozruch náš vlez na parkur způsobil. Půlka sledujícího obecenstva měla plnou pusu práce ohlásit, že mám něco v ruce a druhá půlka pokřikovala na rozhodčího, proč píská, že jsme chybu neudělaly:o))). Kdyby se raději starali o sebe, no ne?

Z parkurů jsem dneska byla přinejmenším překvapená. Byly snadný. Tyhle dvojky byly rozhodně jednodušší než ptýrovský jedničky. Chápu, že se co do složitosti týče, nemusí se shodnout dva rozhodčí, ale jeden, aby postavil takhle diametrálně odlišný parkury co do náročnosti - to mě překvapilo. A byly tuze rovinatý s jedinou technickou pasáží na konci. Taky se mi nelíbil třikrát stejnej výlezy z kladiny. Když je to ten typ, kterej vám dělá potíže (nehledě na to, jestli máte sbíhanou nebo zastavovanou nebo cojávímjakou), nemáte šanci uspět a nikdy nikdo neumí všechno stejně dobře. Stejně tak pokud je to zrovna jediný typ výběhu, který umíte, nedostanete zpětnou vazbu, co vám vlastně nejde...? Hmmm, my půjdeme zítra sbíhat a budu muset promýšlet co a jak s tím zatáčením. Zatím jsem zmatená a nevím, kde pořádně začít.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek