Trojlístek pro Sally

DISK, DISK, DISK; Petr Dostál

sally1 2015To zase byla vejprava:o).

Nedokázala jsem se koncentrovat ani vteřinu. První běh byl tak na šedesáti procentech a pak už to bylo jen horší. A to parkury byly úplně úžasný. Nádherný!!! Dokonce jsem uvažovala, jak moc velká vlezdoprdele bych byla, kdybych je po skončení šla panu rozhodčímu pochválit. Nakonec jsem si netroufla a pak mi to večer bylo líto. Vážně byly skvělý.

První běh

Bubíš podběhla první skočku. To by myslím jako komentář stačilo. Dodat můžu, že jsem si toho ale opravdu nevšimla a jenom jsem tupě koukala po panu rozhodčím, proč jako píská. Musel mi to slovně vysvětlit:o). Hezký je, že se DISKli tři psi - jenom foxlové:o).

Druhý běh

Já nevím, kdo si to má pamatovat? Asi skočený a opravený áčko. Proč já se tím pořád zabejvám, netuším. Jsem blbá.

Třetí běh

Zahodila jsem Bubíše na startu za sebe. Teda zahodila... No, ale už to bylo proti pravidlům. To ale ještě DISK nebyl, to mi jenom potom přišel pan rozhodčí říct. Neučesanej začátek způsobil pád zbytků koncentrace a Bubíš vypadla ze slalomu a pokračovala na skočku dál. Ze slalomu nevypadla ani nepamatuju, takže soustředění bylo opravdu v řiti.

Jéžiši nám to nešlo! A takový by to bylo krásný běhání. No jo no. Příště:o))).

PS: líbilo se mi to, ale prasáren pan rozhodčí postavil dosti:o) - třeba tunel pod zónou kladiny vystrčenej 2,5m do prostoru. Z druhý strany to běžet nešlo ( i tam tunel trčel pěknej kus, ale fakt to tam tudy nebylo ke stihnutí). Nebo OUT po kladině, kterej byl ideálně byl vedenej na prasáka (RC) a ten se běžel s lehkou obměnou dvakrát v rámci jednoho parkuru! Nebo trojcestný bod slalom, tunel, skočka. Poprvé se mi stalo, že v rámci jednoho běhu, se nějaká sekvence běžela dvakrát za sebou jen s jiným zakončením.

Jo a ještě jedna věc. S Bubíšem máme zónovky špatný. Je to moje vina, bezesporu. Na druhou stranu mi to Bubíš neulehčuje:o))). Neviděla jsem všechny ostatní, ale dobře zpracovanou zónu na kladině vidět snad nebylo. Většina týmů má áčko sbíhaný, takže tam to nebylo tak markantní, ale zpracování kladiny bylo k pláči. Někteří psovodi si stoupají psovi do cesty, aby ho zastavili; jiní - stejně jako já - pořvávají zóna nebo stůj nebo tak něco a stejně jako u nás na áčku se nic neděje. Nejobvyklejší scénář bylo řvaní a psovo přesné odskočení. Krásnou plynulou zastavovanou zónu neviděti. Vlastně v A3 jo, ale u pana Linky by to bylo dost mimo mísu:o). Co je to s těma zónovkama? Zde na tomto místě bych tedy znova rozvinula svojí teorii o tom, že naučit 2on2off je úplně stejně časově i tréninkově náročný jako naučit sbíhačky, jenomže sbíhačku neošulíte. Pes je v tom sám a prostě musí vědět, co má dělat. Zastavovaný zóny jdou už od začátku uřvat, naučit na pohyb psovoda... prostě nějak urvat. Takže se myslí, že 2on2off je snažší. Prdlačku!!!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek