Trmická DISKoška

Trmické trojzkoušky: DISK, DISK, DISK

Domů jsem se vrátila až v půl osmý večer (tj. do Jirkova), protože organizace stála za hovno! Prezentace byla do 14:30, proto jedničky začaly o dvě a půl hodiny později! Štýbr a spol. to podle mě vyloženě nezvládli!

V MA1 jsme byli tři, my s Bubu byly ty prostřední. Rozhodčí Katka Lerlová postavila opravdu jedničkové parkury a myslím, že byly vážně snadný. Žádný kličkování, žádný OUTy, takový plynulý kroužení po parkuru, který ale prověřovalo sehranost a zpracování překážek psem. Bohužel je to přesně ten typ kroužení, kterej nám s Bubíšem není souzenej, protože třetí překážku ve velmi mírným obloučku už prostě vyhne - přecvakne se na mě a přestane vnímat překážky; náběhy na kladinu a áčko a houpačku do delších rovinkách nemáme šanci uzónovat, speciálně áčko si zasloužilo sprostý slovo. 

trmická diskoškaV prvním běhu chyba na dálce (neviděla jsem to, ale myslím, že ťápla na jeden segment dálky) a odmítnutí právě na jedný z třetích skoček. Do cíle už jsem se přestala soustředit, a proto na poslední skočce DISK. Bubiš vytvořila takovou nebubíšovinu - vylezla ze slalomu a udělala BC, bohužel tam žádná skočka nebyla a už vůbec ne ta cílová.

Druhej běh jsem hned na začátku pokazila já, protože jsem zvolila nevhodný vedení. Druhá překážka byla krátkej tunel, ze kterýho Bubu vyběhla na mý úrovni a s Bubíšem, která je vedle až přede mnou, nelze dál tvořit mnoho hodnot - natož potom jemné byť citelné točení od sebe. Odmítnutí a pak na áčku to sprosté slovo, protože ho sletěla z Marsu, takže pokus o opakování a DISK.

Třetí běh bylo jasný už od začátku, že nedáme - já byla myšlenkama u Matese a Bubíš byla po celým dni v bedně utahaná. Po šíleným áčku se malá přetočila už úplně do vrtule, takže jsem jí položila (asi na osmej pokus, řvala i v tom lehu, úplně mimo), za odměnu mohla dát TAM a tunel a běžely jsme mimo trať do cíle. DISK. 

No za co se pochválit? Za Bubíšino velmi jisté odložení na startu. Sice to tak nevypadá - já řvu na ní, ona řve na mě - ale zůstává tam jak přikovaná. V prvním běhu bez mávnutý zony. Sice nebyly zastavovaný ani omylem, ale byly aspoň nějaký. Jsem si naprosto jistá, že opravovat s Bubíšem na závodech nemá smysl. Jenom to rozbije plynulost, kterou Bubu vyžaduje. Bez plynulosti, s manipulací vracením na zony se Bubíš přetočí okamžitě a věřím, že netuší, co dělá nebo udělala blbě. Bubíš vždycky maká na 120% a nikdy nevymejšlí, jak by co očůrala, jede her best, i když to tak ne vždycky vypadá. Je to můj malej truhlík! No, a pak bych jí pochválila za dokončení jednoho z DISKběhů, kdy jsem jí na posledních třech skočkách řvala do zad VPŘED, VPŘED  a ona vážně vpřed a utekla mi tak o tři, čtyři metry dopředu! Super! Škoda:o)!

Domů jsem dojela zklamaná. Já nevím, neběháme úplně špatně. Na tréninkách:o). Ráda bych se držela hesla TRAIN LIKE YOU COMPETE AND COMPETE LIKE YOU TRAIN, ale ani já ani Bubíš nejsme na závodech stejné jako na tréninku...

PS. Tatínek, nepočítaje s Bubíšinou rychlostí, nevyfotil nohy, ale ta fotka je fajnová něčím jiným. Agility je, kromě nás, FUN i pro rozhodčí:o)))!

Komentáře  

 
0 # Michaela Mruvčinská 2014-08-03 13:53
Ja jsem tedy naopak rada, ze jednickove zkousky zacinaly o tolik pozdeji. Alespon jsme nemuseli behat v tom silenem vedru :) Prostredi bylo prijemne a tak mi vubec nevadi, ze jsme se domu vratily az kolem pul desate..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sváťa 2014-08-03 19:45
Nemyslím si, že dvou a půl hodinové zpoždění je korektní. Dokonce si myslím, že je to na omluvu a případné vrácení startovného. Běháni ve vedru lze v srpnu očkávat, tudíž to nepřekvapí. Na mě doma čekalo osmiměsíční miminko a časový harmonogram je pro mě i něj dost důležitý.
Gratuluji ke krásným běhům! Ať je jich co nejvíc!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Michaela Mruvčinská 2014-08-07 20:27
Nevim jak vam, ale nam se pri prezenci omlouvali a sdelili nam priblizne zpozdeni (netrefili se o pul hodiny). Samozrejme, takove zpozdeni neni nic, co by clovek chtel na zavodech potkavat, ale pokud vsechno ostatni klape (coz klapalo), tak proste "privru oko". Rozhodne mi vic vadi jine nesvary poradatelu.. Co se vedra tyce, ano, v lete se predpoklada, presto pro me bylo prijemnejsi behat ve chvili, kdy byl na parkuru alespon nejaky stin :)
Ovsem to je jen muj uhel pohledu. Chapu, ze pro nekoho, na koho doma ceka male dite je dodrzovani harmonogramu dulezitejsi, nez pro me - na nikoho se "ohlizet" nemusim, a i kdyby nase kategorie behala jako prvni, nejspis bych na zavodech stejne zustala cely den.
Dekuju :) Vazim si toho, ze ted beha, jeste pred rokem odchazela z parkuru a jeji "rychlost" by byla nepublikovateln a :D
Vase behy jsem bohuzel nevidela, budete je zverejnovat?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sváťa 2014-08-08 15:38
Kameraman hlídal Matese:o), takže videa nemám. No, abych pravdu řekla ani bych je vidět nechtěla. Chybama se člověk sice učí, ale koukat na to znova by bylo sebemrskačství: o)!
Jo jo, jen málokdo dostane ideálního agi-psa. Tak tréninkům zdar a třeba se zase někdy uvidíme:o))).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek