Trénink agility na Rastavě


V Mostě, kde se na tatínkovo japonské zahradě nedá dělat nic, začínám pomalu ale jistě magořit. V rámci vyhledávání aktivit jsme se vecpali na tréninkové odpoledne na mostecký cvičák Rastava.

 

Potřebovali jsme očkovák a 80,- na psa. Paní/slečna trenérka postavila dvě sekvence, takže jsem s psíkama běžela cekem čtyřikrát a docela dobrý. Ne naše běhání, ale ty sekvence a pohled zase nějaké jiné osoby. I když jiná osoba měla na vedení psa (a sebe) po parkuru úplně jiný názor než já. Na osmi překážkách vytvořit dva rear crossy považuju za zvěrstvo, speciálně, když situace šla vyřešit fakt jinak. To mluvím od druhé sekvenci (viz. obrázek).

parkur rastava

Od jedničky do šestkyto bylo stejný, navíc první část je úplně normální rovinka. Musím se ale pochválit, že jako jediná jsem si odkládala psy tak, aby šli úsek 1-4 (5) rovně. U 6 bych pořád vedla psa na pravou ruku a stažením na ruku bych ho pořád pravou poslala na 7 a pak do tunelu. Ruce bych vyměnila, když je pes v tunelu a zbytek parkuru odvedla na levou ruku. Ne tak paní trenérka, která po mně chtěla FC mezi 6 a 7, na tu 7 psa znova poslat povelem ZA, tím se dostat za psa, případně na stejnou úroveň jako je pes a točit ho od sebe do tunelu. Další FC jsem měla dělat mezi 12 a 13 a ,tomu fakt nerozumím, psa zase točit od sebe do druhýho tunelu. Tak já nevím, je to optimální řešení? Podle mě ne...První si už nepamatuju. Ale ostatní postřehy myslím jenom potvrzují to, co už vím a co stejně pokaždý zkazím. Běhám křečovitě, trhaně, psy hlídám. To se dá pochopit s Artýskem, ale s Bubíškem je to holej nesmysl. Často stojím a čumím místo pohybu kamkoliv a moji psi to řeší a tudíž vymyslí nějakou pytlovinu. Artýsek začne rekognoskovat terén a Bubu skákat a řvát.

Běhala jsem s oběma. Na Artýska jsem měla hračku, na Bubíše sebe. Nakonec běhali oba moc hezky. Jsem opravdu spokojená, že Bubu se pohybuje plynule, ale vést jí je fakt náročný. Chybu mi nepomůže nijak vyžehlit, spíš mě v ní víc vykoupe:o). Naprosto přesně lze určit, kdy jsem jí dala pozdní informaci o skočce - spadne laťka. Fakt v 90% případů!!! No a Artýsek je Artýsek. Běží jako malej tančík, ale byl tam se mnou celou dobu, nikoho nezabil a ještě se usmíval. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek