RC - točení

No, rok se s rokem sešel a máme tu jarňáky a plán na ně zní: stáčení na zóně. 

Ještě jsem ani nezačala a už jsem měla chuť omdlít. V Liberci je zima, sníh a na zlepšení to, v rámci těhle jarních prázdnin, nevypadá. Inu vždyť v Liberci máme čupr halu, tak si zamluvím a ZAPLATÍM teplíčko a hezkej povrch. Píšu a zamlouvám a hle, co se nestane. Stane se pešek. Chtěla jsem v hale půl hodinu. Mám kraťandu, co nevydrží milion opakování a tak nevidím důvod, proč v hale tvrdvout hodinu. Ale to je právě ten pešek - hala se na půl hodiny pronajmout nedá a zřejmě jen proto, že je to pro paní pronajímatelku moc práce! Jsem asi moc rozmazlená a tak nějak zvyklá, že když nabízím peníze někomu, kdo nabízí službu, tak se dohodneme. Místo toho jsem se dozvěděla zakolik halu pronajímá Liška a že tahle je skoro zadarmo, že paní musí rezervace kontrolovat 4x denně... No jo, když teda nenabízí půl hodinu a není v jejích silách vysvětlit proč (třeba dneska je tam tu dobu, co jsem chtěla volno a mohla jsem tam být já s Pindruší...), tak jsme si musely poradit jinak.

Takže jakej mám plán. Plán je, nejdřív vyndat prkno. Jestli mám něco pokazit, tak ať to raději nesouvisí nijak s kladinou jako takovou. Na konec prkna (cca 1/3 výstupky) dám kužely, kolem kterých bude kraťanda stáčet. Pak jí budu posílat s povelem na stáčení po tom prkně, aby stočila a odměním za sebe (zase zpátky na start). Pak to po ní budu chtít bez povelu, pak přidám jinej povel - budoucí pro stáčení. Mezi tím budu zvedat prkno, prodlužovat prkno, pak přejdeme na snížený pseudoáčko (chápej dva segmenty kladiny tvářící se jako velmi nízké áčko), pak prodloužím kladinu na plnej kotel a pak ji zvednu na fh. Uf.

Potíže budou vyskakovat až při procesu, rozhodla jsem se jima nezatěžovat, dokud nepřijdou.

pondělí 20. 2. 2017

Dneska dvě lekce. První jen na seznámení se s terénem, oťukání problematiky:o))). Dýdynka skvěle.

Druhá lekce už přinesla první lehounkou potíž a to, že kraťanda (na rozdíl od foxla - světe div se) POSLOUCHÁ, co říkám, což přineslo to, že když nepřidám stáčecí povel, tak nestáčí a je zmatená. Takže lehká úprava plánu - zvednu prkno, aby to nebylo jen mrzké běhání po zemi a přidáme trošku opakování s náhodným povelem nebo nepovelem. Naštěstí tohle vypadá jako ten typ aktivity, kterej kraťandu nerozbíjí opakováním, protože tenisák letí vždycky.

úterý 21. 2. 2017

Tak jo, tohle zvládá kraťanda s prstem v nose, takže jedeme dál a uvidíme, kdy se to sesype:o))). Dneska jsem se už pokoušela klikat přední nohy na zóně (včera jsem klikala točení, kdyby to teda jako někdo nepoznal:o))). Zatím se plně nedokážu soustředit na jednu věc, v hlavě mi toho lítá při jednom pokusu mraky, takže ne úplně dobře klikám a prachmizerně házím. Cílem je nahradit povel pro točení kolem kuželu (SEM/TAM) za povel pro točení kolem svý osy (TOČ/TRRR). Na konci jsem to zkusila a vypadá to, že plesnivka si tím hlavu neláme, takže dobrý. Naštěstí moje tance deště pomohly a dneska tak hnusně celej den prší, že slejzaj i zbytky toho bílýho sajrajtu a na hřišti už je kladina úplně dostupná, takže od zítra hurá na kladinu...

Jinak na tartanu prorvala kraťanda do svých tejpků dvě gigaďoury. Na takovýhle srandičky to není úplně ideální povrch. Už se těšíme do rozměklý trávy...

středa 22. 2. 2017

Za svou schopnost kliknout včas bych zasloužila přes držku. KLIKÁM POZDĚ!!! Tak pozdě, že jsem si toho všimla už na hřišti a doma mi to video bohužel jen potvrdilo... Chci klikat přední nohy na zóně, ale zatím na to nemám mozkovou kapacitu. Těžko říct, na co se soustředím, ale tohle se tam zatím nevejde, i když by to tam mělo být především! Hmmm, takže kraťanda dobrý, já debil:o). Ale jinak myslím, že dobrý, ne? Z větší vzdálenosti horší točení, ale ten můj plesnivej autobus se nikdy na pětníku neotočí, takže pokud bude oblouk plynulej, nechám to být. Určitě jí pomáhám tělem, jak brzdím a otáčím se, ale to by nám nevadilo. Asi ani do budoucna...

Silvie psala, že se přechodně můžou zhoršit rovný výběhy, takže je potřeba je upevňovat souběžně. No, to se lehko řekne, ale o něco hůř udělá. Kladinu mám jen jednu (a díky Bohu, teda Pavlíně, za ni) a neustále jí zvedat a dávat dolů není úplně trivka. Ale zase mít dvě vedle sebe, jednu vysokou a jednu sníženou, by byl takovej luxus, že bych si to ani nezasloužila:o))).

Odpoledne jsme se jeli podívat na hřiště ještě jednou. Dýdynka konečně dělá chyby a to znamená, že se máme od čeho odrazit. Teda, když to budu správně označovat. Pořád hlídám zadní nohy, který mě moc nezajímají; navíc se ocitám při kontaktu se zónou na špatným místě a dost blbě vidím; no a pak jsem pozdě s klikem... Dost determinantů správnýho výsledku. Zítra si hlavně vezmu hadr.

Nevím, jestli se mám zabývat dál tímhle pseudoáčkem. Úspěšnost není špatná, i když je vidět, že strana TRRR je horší. Což jsem si už klidně mohla pokonit sama několika špatně odkliknutými pokusy. Hmmm, plán je začít na tomhle setu, změnit kužely, pauza, a pak asi pár průchodů po vysoký kladině. Druhej blok zase vysoká, pak snížit, ale asi už nechám dlouhou nízkou DW; starty pořád z vypouštění nebo obíhání.


čtvrtek 23. 2. 2017

Hezký. Dýdunka pokračuje krásně učebnicově a já taky. Pořád klikám blbě, ale ona je šikovná, krásně dává opravy nepovedených pokusů a tak vůbec. Dneska to měla taky dost dlouhý, ubereme plyn.

Odpolední video se nahrává do editoru. Ani jsem si včera netroufla na to kouknout. Mám pocit, že to nešlo ani trochu. Na druhou stranu dávat na svoje pocity bývá k prdu, protože jsem často mimo. A taky se fakt bojím, že jsem kraťandě vyklikala něco, co je blbě...


Zkouknuto a TRRRčím jako kretén a psovi tím asi moc nepomáhám. Ale když neříkám nic, rozbije se mi, protože neví, co říkám, když nic neříkám. Možná taky dost tlačím tělem...? No nic, takže jdeme dál. Místo, odkud to dá vždycky máme, takže dobrý a teď budeme ladit pochopení a moje klikání.

neděle 26. 2. 2017

Tak máme za sebou zvýšení kladiny. Tím se kraťandě i zmenšily kužely, takže v rámci zachování točení jsem vrátila ty vyšší. Nechci je tam nechávat stejný nijak dlouho, aby si na ně nezvykla, takže je budeme střídat. Strana TRRR je evidentně horší. O dost. A zase jsem jí blbě klikla... Hmmm, ale jinak jsem moc spokojená. Včetně toho, co kráska předvedla na rovným výběhu. N-Á-D-H-E-R-A!!!


No, jako, ehmmm, klidně jsem si toho mohla všimnout dřív, ale to bych to pak nebyla já, no ne? Kraťanda si při sbíhačkách přeťapává. Prostě prohodí chod předních nohou a s tím zřejmě i zadních. To je vtipný. Co to asi znamená?

Zítra jeden trénink - zvýšení kladiny, změna kuželů, start z obíhání. A vysoká kladina.

pondělí 27. 2. 2017

Co jsem jí to provedla s tou TRRR stranou?

úterý 28. 2. 2017

středa 3. 1. 2017

Dneska jsme si hráli s postavením TRRR-kuželu. Jsem lehce v koncích. Ještě zkusím prodloužit kladinu o prkno, aby to nevypadalo, že šlape na zem. A jako poslední instanci mám pomalé a prosté pochopení situace. Postavím jí na ideální SP a budu jí po centimetrech posouvat dál a dál a doufat v zázrak...:o(. A budu zvedat kladinu. Možná hned celou...? Nebo zpátky snížit? Tolik bych jí chtěla pomoct, aby mohla dělat správně to, co po ní chci, ale neumí zařídit takový podmínky. Nevím, na čem to záleží!!!

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek