Masečín listopad 2009

My (Artýsek + já) jsme se zúčastnili prvních oficiálních agility závodů. V dáli slyším znít fanfáry, z blízka už to není úplně ono... 

 

Ráno jsem musela vstát v půl šestý a pokusit se vykopat Artýska. Obvykle je ochoten vstát po deváté, dřív ani omylem. Tentokrát ovšem vycítil zvláštní shon a vyskočil jako mladík a kňourajíc se hnal ke dveřím. Přijela si pro nás Pavlína, která stejně za všechno může a dvě hodiny jsme po českých neznačených silnicích cestovali do Masečína, kterej ani není moc na mapě. Ovšem docestovali jsme v komfortním čase a jali se registrovat. Artýs řval. Paní pořadatelka to špatně nesla a navrhovala nás ihned odbavit a tak se nás zbavit. Artýs řval. Po vyřízení papírů nás změřil pan rozhodčí (40cm), jehož jméno jsem zapomněla a jít se podívat jsem zrovna teď líná. Artýs řval. Šly jsme se podívat na parkur a čekaly na oficiální vypuštění závodníků na prohlídku. Artýs řval. Praskly mi nervy, zavřela jsem Artuše do auta a šla se podívat na první parkur. Všichni říkali, že je docela těžkej, spíš dvojkovej. Mně připadal naprosto brutální (nejmíň osmičkovej) a už během procházení jsem se v něm motala jako nudle v bandě. Všechny moje obavy Artýsek rozptýlil na několika prvních metrech. Běžel NÁDHERNĚ! To jsem snad ještě nezažila, reagoval úplně na všechno a přesně a ... já ho poslala na jinou překážku než byla na programu běhu a byli jsme DISK. Pavlína to shrnula velmi stručně: Jsi husa! No to teda, a jaká:o)))!!! K tomu přišlo několik pouček od starší kamarádky a bylo vymalováno.

Obrazek

Zatím mi nedošlo, jak pitomě jsem zhatila naše šance na kus zkoušky. Stále se vezu na vlně Artýskovo neuvěřitelnýho výkonu. Pak jsme čekali až doběhne kategorie L první parkur. Artýsek řval. Pak jsme čekali až doběhne kategorie L druhý parkur. Artýsek řval míň. Pak jsme byli na řadě my a nebudu se o tom rozepisovat dlouho. Přesně to vystihuje název videa: Artýs kráva. Pak už Artýs neřval. Zřejmě si uvědomil tíhu situace a nekonečné znemožnění se před celým agiliťáckým světem!

 Obrazek

Celé naše první závodění lze tedy shrnout do jedné věty: První běh já kráva, druhý běh Artýs kráva, oba běhy DISK. Artýskovo krávaběh třesoucí rukou natočila Pavlína. Fotky ode mě najdete tady, taky jsem natočila Pavlínino snažení a Eldino snažení. Víc o běhu jejích holek určitě najdete na stránkách CHS Podještědská smečka. Mnohem schopnější fotografku si přivezla Lucka s Freyou, její fotky najdete zde.Na obhajobu Artýskova krávaběhu bych ráda řekla, že už byl hrozně unavenej, protože toho na něj bylo prostě moc - brzký vstávání, cestování v autě, kde nespočinul, spousta borderek a jiných psůconicnedělají navolno, zavírání v psí krabici na střídačku s Indulkou a Eldou, časté vyžadování jeho plné pozornosti mou osbou atd.Pořadatelům obrovská poklona za výborou organizaci, příjemnou atmosféru a pohodový prostředí!!! Tyhle závody doporučuju všem začínajícím tajtrdlíkům jako jsme my. A NAKONEC VZKAZ PRO HONZU: PŘESTAŇ SE FLÁKAT A ZAČNĚTE S PHOEBE ZÁVODIT! VŠEM BYSTE TAM NATRHLI PRDEL!!!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek