Lovosické dvojzkoušky

Trochu jsem přeplánovala náš prodloužený víkend a nakonec jsem nás přihlásila na závody, který nejsou úplně nejblíž. Do Lovosic. Nicméně ve prospěch mluvilo už to, že to byly dvojzkoušky a tak jsem dál nešílela a prostě to zaimplementovala do plánu. Nakonec cesta z Liberce trvala něco přes hodinku a byla dlouhá 100km. Naštěstí na silnicích skoro nikdo nebyl, takže to utíkalo parádně. Díky výkřiku moderní techniky jakou je navigace, jsme naprosto bez problémů našli cvičák ZKO Lovosice. Jeden by jim záviděl zázemí - na krásném velkém hřišti kromě spousty prostoru mají taky budovu s klubovnou a úplně normální záchody a kuchyňku.

Klasicky byly dvojzkoušky rozdělený podle výkonosti, takže se nemusí čekat až doběhne A2 a A3 a pak teprve si dát další rundu běhů. Celá naše návštěva i s vyhlašováním trvala dvě a půl hodinky a pak hurá domů. Paráda.

A jak se nám vedlo?

Klasika. Nic moc.

Pan rozhodčí Rybář postavil jako vždycky pohodové parkury s jedním, dvěma trochu těžšími místy. V prvním parkuru to byly pouze dvě pasti v podobě skoček v přímém směru, které ovšem neměly být přeskočeny. Třetí překážku před koncem jsem zachrněla a místo ke mně řvala hop, což Artýsek naprosto správně vyhodnotil jako hop (jak jinak, že:o) a skočil právě na tu druhou pastičkovatou skočku. Takže první běh DISK zase až na konci.

Druhý běh s podobnými atributy - jenomže tentokrát bez pastiček, jenom s trochu krkolomným náběhem do slalomu. Už od rána byl ovšem Artýsek foxlík jak se patří a příliš si s mýma povelama hlavu nedělal, i když úplně náhodou přišly včas. Takže slalomem jsem ho prorvala opravdu pod tlakem až to ke konci pan rozhodčí nevydržel a odmávnul nám chybu. No a druhá chyba - schválně? No jasně, kladina a výstupní zona. Zase to samý a myslím, že to není náhoda. Kazíme těsně před koncem, protože se už ani já tolik nesoustředím, takže na zoně jsem Artýska nedobrzdila dost. No a Artuš se nesoustředil příliš ani na začátku. Nicméně druhý běh jsme doběhli s dvěma chybyama na druhým místě (zase poslední z těch, co doběhli) a odnesli si medaili a dost psychočepici.

Koukala jsem na náš výkonostňák a k dnešnímu dni máme doběhy ku DISKům v poměru 1:1. Celkem jsme 14x závodili na sedmi akcích. Výborně máme doběhnuto 2x - to jsou naše splněný zkoušky a zbytek jsou VD a D a dokonce dvakrát BO. Do konce naší sezony nám zbývají už jenom běhy tři. Aspoň se to rozhodne:o).

První a druhý běh.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain