Lednové tréninky

Zatím plán trénování s novým malým příživníkem vychází. V neděli jezdím na Vysokou a jednou nebo dvakrát týdně se otočím i na hřišti!

lednové treninky 2014V hale na Vysoký s Bubu zkoušíme především moje handlerské schopnosti. Nikdy jsem nebyla moc dobrá. Vlastně slovo dobrá v souvislosti s mým handlingem bych ani neměla používat. Nicméně teď jsem přímo tragická! Zapomínám, ztrácím se, pletu si strany. Bubíš je ale zlatá a moje chyby buďto kamarádsky ignoruje nebo je nevidí. Já jsem pro tu druhou možnost, ale kdo ví;o). Co je ale pozitivní, že i Pavlíniny "studenti" (hihi) si všimli, že už Bubíš dokáže celkem plynule bez meziskoků a šílení překonat několik překážek v řadě (když jí v tom nebráním svou neschopností dostat se včas na správné místo). Stále ovšem platí, že si s Bubu nic nedarujeme a když to jedna zkazí, druhá jí ani omylem nepodrží:o). Na hřišti pilujeme drobný sekvence a zóny na kladině. Hmmm, dobrý. O samostatném zpracování zóny nemůže být řeč, ale o zpracování zóny jo:o). Možná se to časem bude zlepšovat. Nebo taky ne:o). Důležitý ovšem je, že aspoň nějak se ty výstupka děje, takže fajn. Bubíšova touha naskakovat na všechno na úplný krajíček jí už stála spoustu ran do spodní čelisti (schody jsou zlo:o), ale na kladině to má výhodu stoprocentně prošlápnutý nástupky. Jelikož se vejš než do dvojek stejně nikdy nedostaneme, tak příliš ostrý náběhy na kladinu zatím neřeším. Bubu nemá vůbec žádnej pud sebezáchovy a dokáže si dát parádně na držku, tudíž jsme náběhy srovnali a necháváme to tak. Srovnali má na konci měkký i úplně správně, protože Míra se rozhodl dělat nám trenéra (zřejmě ho moje zmatenost přiváděla k šílenství) a vymejšlí sekvence, který máme zaběhnout. Někdy to poněkud předimenzuje:o), ale co - slalom z velmi VELMI ostrýho úhlu Bubíš dala v takový pohodě, že jsem zapomněla běžet:o))).

Artýsek do haly jezdí taky, ale zůstává s Mírou v restauraci. Na hřišti jsem ho předala do spáru frisbíčka a občas, ale fakt jenom občas si s ním chodím u nohy a nechávám ho couvat a i jinak trikovat:o). Je šikulka. Hajzl:o).

Ještě na chvilku k Bubíškovi. Na fotkách je vidět, jak moc práce by bylo vytvořit z ní perfektního agipsa (ovšem neříkám, že by to nešlo, s jiným psovodem:o). Začíná to prachmizernou skokovou technikou, kdy špatně odhaduje odrazové vzdálenosti a stejně tak i výšku skoček. Na hřišti jsou teď dvě skočky. Jedna má normálně dřevěnou laťku, na druhý je umělohmotná - ta je lehčí a drobně pruží. Co ustojí ta dřevěná, neustojí ta umělohmotná ani náhodou, takže Bubíšino věšení se zadní nohou nikdy nepřežije a padá. Často. Rozcvičovat se na ní nemůžeme, to by byla na zemi furt. Nechce se mi to řešit. Jednak nevím moc jak a jednak mě to nebaví, takže jí důsledně nevracím po shození, takže malej pes ani neví, že je něco blbě. CIKaCAP nám Silvie vtloukla fajn, ale rovný skoky Bubu odráží strašně daleko před skočkou a dost často dopadá NA laťku. Obvykle v tom mám prsty (spíš prdel, kterou jí cloním) já, ale není to pravidlo. Tragická je startovací laťka. Focus na překážku má Bubíš dost alternativní a soustředit se hned na tu první, když je naspídovaná a kouká především na mě je nemožný. Další potíž je s foxteriéřím pojetím sluchových dovedností. Nemyslím, že by Bubíš neposlouchala, ona neslyší. Když běží, neslyší a není schopná analyzovat povel, tudíž rozlišení překážek povelováním by byla opravdu práce na velmi dlouhou dobu s nejstým výsledkem. Stejně jako zońy, o kterých jsem už psala. Sbíhaný nepřicházejí v úvahu a zastavovaný zavisí na mým pohybu. lednové treninky 2014 matesO překážkách typu dálka, kruh nebo zeď se ani nebudu zmiňovat. Co jsme zvládly hezky, i když taky ne dokonale je slalom. Jsme prostě takové sváteční agiliťáčky:o).

Pro starostlivé matky podotýkám, že Mates je všude samozřejmě s náma a chrní jako noha v kočárku. Už jsem psala, jak se mi letos líbí zima?:o))) Víc o něm a jeho životě je v jeho sekci...

Komentáře  

 
0 # KaTachyon 2014-01-29 11:15
Ahoj,
co se týče skoků, myslím, že by se ti líbil blog Devorah Sperber, možná jste se i potkaly v nějakém kurzu u Silvie. Devorah je nadšenec do trénování nejen skokové techniky a má spoustu nápadů a vychytávek, jak si se psem pohrát, aby to oba v týmu bavilo a ještě se něčemu naučili. Třeba něco z toho využiješ :-) http://artanddogblog.wordpress.com/ Na Facebooku vede neméně zajímavou skupinu Canine Jumping Forum.

Měj se :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Sváťa 2014-01-29 15:53
Ahoj,
díky moc za tip. Mrknu a uvidím:o))).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek