Kvalifikace na MČR, Mladá Boleslav

Tak začneme tou poloplnou sklenicí, ne?:o)))

 V žádným ze čtyřech kvalifikačních běhů neudělala madam Plesnivá ani jednu jedinou chybu. Ani jednu jedinou! Žádná lať, žádná zóna, žádná odmítačka... Prostě všechno perfektní tak, jak to umí jen ona. Jako plus přidávám, že si vedle ní připadám elegantně a naše běhy, troufám si říct, vypadají prostě pěkně, jen si to musíte pustit zrychleně:o). Bohužel se moje malá Slimajda vleče jako smrádek. Teda spíš velesmrad:o))). V tomhle tempu má spoustu času chybu neudělat a nevím, jestli právě tahle její preciznost, obava udělat chybu, nevede k tomu plazení se. No, máme několikero teorií, tak hurá na to je prozkoumat:o).

Sobotní agility

Hmm, nebylo moc hezký. Překážky blízko u sebe, většina vedla někam, kam to ale ve skutečnosti nevedlo, a houpačka vedla zase úplně do nikam, a hodně třistašedesátkových točení... Moje Plesnivý zlato něco řešilo dokonce i na kladině a přeplazila se i přes tu:o). Nicméně ze skoro sta psů jich doběhlo 32 a my SEDMNÁCTÝ. Jako co se týče kvalifikačních bodů - nezískaly jsme za celý víkend ani jeden, protože trestných bodů za čas byla jako buchet, ale kdybych si vedla nějaké soukromé portfolio, tohle bych tam klidně napsala. Byly jsme lepší než dalších osmdesát týmů:o))). Míra je na nás pyšnej:o))) a já po tom prvním zklamaném dni jsem už taky.

Sobotní jumping

Tenhle jumping byl úplným opakem toho agility vedle. Podle mě taková moc hezká jedničková zkouška bez zónovek, pravidelně rozprostřeno po celé ploše, vzdálenosti skoro až větší a celkem jasná volba linie psa i dráha psovoda. Tohle doběhlo psů mnoho. My došly také (říkat doběhly by mohlo některé opravdu běžící týmy urazit:o))) a urvaly 49. místo z šedesáti doběhnuvších. Upadla jsem do lehké deprese, že jako tým jsme na bobek. Dokonce jsem velmi intenzivně uvažovala o tom, že v neděli si jenom dojedu zabalit těch pár fidlátek, co jsem tam přes noc nechala a na parkury se ani nepodívám. Jenomže ráno moudřejší večera a přece si neodpustím to, co mě na agility baví - procházení si parkuru a hledání té hezké linie psa a pak běhání s Dýdynkou, kdy víte, že to, co řeknete, se opravdu stane, a že madam Plesnivá neudělá krok vedle. Takže...

Nedělní agility

Psovodi rychlých psů si při prohlídce rvali vlasy a několikrát jsem zaslechla teorii o diskriminaci rychlých psů:o))). Hihi. No jako, střední část zakončená OUTem, která sice nebyla rovinka, ale vlastně to rovinka byla, zabila skoro úplně všechny:o). Na některé psovody si tam psi před tím OUTem prostě museli počkat, což jistě není špatná strategie, ale hezky to nevypadá, a když už jste s jazykem na vestě ošéfovali ten OUT, tak následující rozliška tunel - kladina byla jen poslední hřebíček do rakvičky. Do cíle se domlátilo 29 týmů. My samozřejmě ano, protože střední rychlé pasáže velmi náročné pro rychlé psy jsme si v podstatě nevšimly:o))). Slimejda to odslimejdila všechno se stejným drive jako vorvaň na souši a pak se blejskla na tý kladině, kterou měla tentokrát prostě fenomenální. Tím pádem 18. místo i se spolknutou mouchou mojí osobou někde těsně před poslední překážkou. Fuj, nebyla dobrá.

Nedělní jumping

Tahle sestava mi přišla úplně parádní. Mnoho možností vedení, přitom nelámané linie psa, prověření samostatnosti psa... Hezký. Moc. Já a Slimejda 27.

Musí říct, že jakmile jsem pochopila, že zklamání z našich výkonů není na místě, bylo mi líp. Někdy se na takových akcích nechám strhnout davem (a občas Mírou:o) a nějak se stane, že začnu závodit, ale já závodit nechci. Závodění mě nebaví, otravuje a svazuje. Když jezdím na zkoušky, jsem si jediným soupeřem já a sama se sebou si řeším, co příště udělat líp. Nesrovnávám se a je mi dobře. Na závodech podléhám tomu  stavu - chci něco urvat, a pak je to na pěkný hovno:o). Takže po restartu systému musím říct, že mám skvělého psa, a že jsem vlastně spokojená, jak jsme to tam uválely a že jsem ještě víc než nadšená, že máme co k řešení, protože to mě baví - řešit:o))).

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek