Intenzivní víkend

Kraťanda prostě není foxl. Asi jsem debil, že o ní pořád tak uvažuju...:o).

Jenomže když mně se všechny zajímavý akce buďto krejou nebo jsou alepsoň v jednom víkendu. A to je na kraťandu moc. Nelze si myslet, že v sobotu bude radostně pobíhat po parkuru na intenzivce a v neděli to zopakuje na závodech. Moje koleno je na tom jako kraťanda, můj mozek je na úrovni pterodaktila a furt to nemůže vymyslet...:o).


Intenzivka s Irenou Kochovou

Kraťanda všechno zaběhla s grácií a vlastně téměř na první dobrou - občas se ztrácím já a kazím jí to. V jumpingu jsme trochu poladili těžkej náběh po slalomu a v agility vlastně ani nic. Já mám totiž perfektní kraťandu. Běhala krásně a dokonce i rychle. Což se nedá říct o zkouškách druhý den.

4-lístkové zkoušky Liberec

Druhý den jsem nás přihlásila na zkoušky, ale jen na dvě, protože mi bylo nad slunce jasný, že ani jedna nemáme kapacity na čtyři běhy. Tentokrát nás zastavil slalom. V obou bězích kraťanda vypadla. Lehounkej náběh, nevím, co jí rozhodilo. V prvním běhu jsem po slalomu nevšimla nastavenýho tunelu, v druhém běhu nám po slalomu zbývaly dvě skočky do cíle, takže koncentrace už ani nebyla potřeba.

 


Pokaždé mi zatím připadá, že se kraťanda vleče a ano - není to žádná střela, ale zase tak pomalý to taky není. Jen je to takový klidný milý agility, kdy se za mnou nežene šílený přetočený foxle. Mám spoustu času, a proto mi to asi připadá pomalý. Tenhle běh nedoběhl čistě nikdo, my získaly ještě necelý dva trestný k pěti za chybu na slalomu.

Do Liberce jezdí hodně týmů z Polska. Tentokrát jich v LA2 bylo něco kolem deseti a troufám si říct, že všichni měly sbíhačky. Mám dvě teorie o českých sbíhačkách. Jedna hovoří o lenosti a pohodlnosti psovodů vypadnout ze zaběhnuté rutiny 2on2off, druhá hovoří o nesdílení zkušeností se sbíhačkama - jakože kdo si tím prošel to nechce pustit dál, škudlí si svoje know-how a asi se bojí konkurence? Je mi totiž dost divný, že sbíhačky, který jsou na vyšších levelech agility už téměř samozřejmostí, se stále v Čechách považují za nepřekonatelnej problém se spoustou negativ. Já nevím, asi není nejsnadnější je naučit (to mně se nepotvrdilo, ale nemám žádnej průkaznej vzorek), na druhou stranu vám na celou agility kariéru vznikne bezproblémové překonání zónovek, který se nerozbíjí. Handling je v naprosté většině případů snažší...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kontakt

Mgr. Svatava Stodolová

Liberec

E-mail: svatava.stodolova@seznam.cz

Copyright

 

Designed by Majja.

 Mapa stránek